Смекни!
smekni.com

Технологія і організація вантажних перевезень фанери з м. Рівне в Італію рухомим складом ТзОВ "Камаз-Транс-Сервіс" (стр. 15 из 24)

Розрахуємо для одного автомобіля по кожній марці:

1). b = 1964/2009 = 0,97; 5). b = 0,97;

2). b = 0,97; 6). b = 0,97;

3). b = 0,97;

4). b = 0,97;

- Коефіцієнт нульових пробігів.

Величина коефіцієнта використання пробігу залежить від нульових пробігів, які оцінюються коефіцієнтом нульових пробігів, w н :

w н = L н / (L х + L в + L н), (3.4,9)

w н = 0,022;

- Загальна середня відстань перевезень 1т вантажу.

Загальна середня відстань перевезень 1т вантажу знаходиться за формулою:

l 0 = P / Q , (3.4,10)

l 0 = 6845500 / 9000 = 760,61 км.

- Продуктивність.

Продуктивність вантажного автомобільного транспортного засобу визначається кількістю виконаних ткм або перевезених тонн вантажу за одиницю часу. Вона може бути віднесена до вантажопідйомності автомобіля.

- Годинна продуктивність, W :

W Q = Q ї / t ї , (3.4,11)

1). W Q = 26,4/289,88= 0,9

2). W Q = 24/489,83=0,5т; 5). W Q = 24/362,48=0,6 т;

3). W Q = 24/499,85= 0,5т;

4). W Q = 28,9/289,88=1,0 т;

5). W Q = 26,4/426,23=0,7 т;

Тоді середнє значення

W Q = (0,9+0,5+0,5+1,0+0,7+0,6)/8=0,81 т.

3.5 Диспечерезація перевезень

Диспецерезація перевезень - це система планово-оперативного централізованого керівництва роботою рухомого складу на лінії направлена на виконання планового обсягу перевезень. Собразимо технологічну схему документообігу (див Рис. 3.5,1).


Рис. 3.5,1 Технологічна схему документообігу

Диспетчерське керівництво починається із заключення договору прийому заявки, визначення ставки за перевезення, вибору типу рухомого складу, розробки маршруту, оформлення документації, своєчасний випуск автомобіля на лінію, перевірка звіту водія.

Диспетчер також визначає техніко-експлуатаційні показники результатів роботи автомобіля.

3.6 Графік роботи автомобіля

Для забезпечення своєчасного прибуття автомобіля під навантаження, замитнення, доставки вантажоотримувачу, автомобіль працює згідно розробленого графіка.

При складанні графіку, розробці враховуємо пробіг автомобіля по території країни, середню технічну швидкість автомобіля по даній країні, час простою під навантаженням, замитнення, розвантаженням, розмитненням, в країнах відправлення та призначення, середній час простою автомобіля на кордон переходах, враховуємо режим праці водіїв.

При керуванні 2 водіями:

- щоденний період керування автомобіля 14 годин;

- максимальна тривалість безперервного керування одним водієм 4 години;

- перерва в керуванні 2 години або 4 раза по 0,5 години в продовж робочого дня;

- тривалість міжзміного відпочинку не менше 8 години 24 годин.

3.7 Транспортно-експедиційне обслуговування перевезень фанери на маршруті "Рівне (Україна) –Мілан (Італія)"

Всі автомобілі обладнані засобами мобільного зв’язку. На території Західної Європи мобільний зв’язок забезпечує німецька фірма D2, на території України – UMC. Кожний водій забезпечений інструкцією по використанню мобільних телефонів. Група автомобілів обладнана комплектом АДР для перевезень небезпечних вантажів, Велика кількість водіїв пройшла навчання по перевезенню небезпечних вантажів. Всі автомобілі укомплектовані комплектом техстропних ременів для кріплення вантажу у напівпричепі.

Всі водії фірми мають візи на в’їзд до країн –учасниць Шенгенівського договору. Списки водіїв з наявними візами приведені - Б.ЗС-17). За своєчасним подовженням віз слідкує керівник автоколони, завчасно подає інформацію про термін закінчення віз керівнику відділу кадрів, який оформляє необхідні візи.

Пошук замовників і ціноутворення.

Перелік замовників формується по регіонах країн Західної Європи і областям України в залежності від маршрутів руху , які прийняті фірмою для виконання міжнародних перевезень вантажів. Перелік фірм Рівненської області, які займаються міжнародною економічною діяльністю знаходиться у керівника служби міжнародних перевезень. При формуванні переліку замовників перевага надається насамперед прямим замовникам, замовникам, які географічно раціонально розташовані до бази фірми, які мають великі або регулярні об’єми перевезень, які надають більш зручний та чистий для перевезення вантаж (мається на увазі вантаж, який не роз’їдає корозією деталей напівпричепа, який не розриває тентоване покриття напівпричепа, не ламає борти під час вивантажування, який не має властивостей розсипатися під час руху і т.п. Замовники відбираються для вивчення з інформації ТПП областей України, усіляких довідників, рекламної печатної продукції, за допомогою Інтернету і комп’ютерної інформації.

У випадку недостатніх об’ємів перевезень з прямими замовниками по конкретному регіону, для взаємовигідного співробітництва відбираються експедиторські фірми. При цьому перевага надається великим відомим експедиторським фірмам, які використовують пропозиції прямих замовників і у яких ставки за перевезення тримаються на належному рівні. Враховуються також строки оплати, наявність постійних вантажопотоків. При відборі експедиторів та замовників по країнах Західної Європи перевага надається тим, хто має російськомовних менеджерів для спрощення і оперативності в спілкуванні з водіями і менеджерами фірми.

Відбором і пошуком клієнтури повинні займатися всі менеджери, начальник служби міжнародних перевезень та начальник відділу експедиції. Кінцеве рішення по взаємному співробітництву із замовником, експедитором, приймає директор з питань міжнародних перевезень або генеральний директор.

Ціна за перевезення формується на підставі існуючого на цей час ринку, приймаючи до уваги пропозиції, що надійшли від замовників та експедиторів. В процесі переговорів менеджер повинен використовувати всі позитивні фактори наших транспортних послуг (тобто своєчасність подачі автомобіля, його марку, об’єм, наявність мобільного зв’язку з водієм під час руху, забезпечення страхової відповідальності СМР, наявність дозволів на в’їзд до країни призначення, дотримання вимог до термінів доставки вантажу, конфіденційність отриманих водієм відомостей по документах та клієнтурі замовника) і повинен намагатися укласти угоду по найвигіднішим цінам. Під час обговорення ціни по конкретному перевезенню, менеджер також бере до уваги пунктуальність замовника в розрахунках, строки оплати за перевезення, раціональність прийнятого замовлення по місцю розвантаження або знаходження автомобіля, гарантію оплати штрафних санкцій.

Порядок прийняття і оформлення замовлень.

Узгоджена ставка і всі складові умови перевезення передаються менеджером начальнику служби міжнародних перевезень в усній чи письмовій формі як комерційна пропозиція або попереднє замовлення для розгляду та прийняття рішення. Пропозиції замовників, які стосуються довгострокових проектів на перевезення, нових маршрутів, змін договірних цін, розглядаються керівником служби і приймаються тільки після узгодження з генеральним директором фірми.

Всі узгоджені і прийняті до виконання замовлення на перевезення повинні бути підписані директором з питань міжнародних перевезень, або начальником відділу експедиції, і передаються на виконання менеджеру напрямку (або менеджеру по експедуванню) (Б.СМП-01, Б.СМП-02), який здійснює контроль за виконанням прийнятого перевезення . Менеджер , який прийняв до виконання замовлення, несе відповідальність за виконання умов замовлення, раціональне і ефективне використання автомобіля, своєчасність розрахунків за перевезення, підтримку відносин з замовником з метою подальшої взаємодії.

Під час відбору замовлень начальник служби, насамперед, враховує наявність рухомого складу, готового до прийняття замовлення. При цьому повинно бути розглянуте питання технічного стану автомобілів, наявність віз у водіїв та усієї необхідної транспортної документації на автомобіль і напівпричіп для відправлення в конкретну країну, параметрів напівпричепу, загальна вага автопоїзду, наявність допуску і обладнання для перевезення небезпечних вантажів, об’єм паливних баків автомобіля. Результати аналізу фіксуються у документованій формі.

Після отримання повної інформації, яка стосується підготовленого порожнього рухомого складу, а також враховуючи послідуюче надходження автомобілів після розвантаження, складається оперативний план завантажень автомобілів на день, тиждень, місяць(Б.СМП-19, Б.СМП-20), який затверджується начальником служби. В оперативний план включають завантаження під попередньо розплановані автомобілі для відправки до визначеної країни. При цьому менеджером, перш за все, повинні прийматися замовлення від договірної клієнтури за попередньо узгодженими цінами згідно контракту. Під час прийому таких замовлень повинен також бути виконаним контроль рівня раніш прийнятих цін та існуючих на ринку перевезень на даний час. На необхідність перегляду раніш узгодженої ціни впливають такі фактори:

* Рівень попередньої ціни

* Об’єми відправок

* Періодичність відправки

* Строки і пунктуальність розрахунків за перевезення

* Доцільність прийняття даних замовлень під конкретний рухомий склад

* Наявність дозволів на в’їзд до конкретної країни

* Стан по наявності зворотних вантажів

* Наявність черг на митних переходах

* Положення по вихідним і святковим дням на час виконання того, чи іншого перевезення.

Після перегляду пропозицій і планів відвантаження по договірній клієнтурі ведучими менеджерами по напрямках розглядається ситуація про необхідність додаткового пошуку завантажень по разовій, резервній клієнтурі під не завантажений рухомий склад або по залученню додаткового договірного транспорту по експедуванню для задоволення потреб – закриття прийнятих замовлень згідно плану завантажень (Б.СМП-14, 16). Під час підбору разових замовлень перевага повинна надаватися тим, які насамперед потрібні під конкретний автомобіль по його характерним даним, а також у залежності від можливості виконання перевезення та рівня ціни. У зв’язку з постійними змінами в розрізі робочого тижня парку порожніх автомобілів, які готові до завантаження, план завантажень на тиждень постійно корегується і поповнюється новими замовленнями.