Смекни!
smekni.com

Організація й виконання ремонту колії (стр. 5 из 5)

№ п/п Найменування Кількість
1 2 3
Машини й механізми
1234567891011121314151617181920 Колієукладальні краниМоторні платформиЧотиривісні платформи, обладнані роликовим транспортеромБаластоочисна машина БМС із тракторним комплектомМашина ВПО-3000Хопери-дозаториСпеціальний склад для перевезення рейкових плітейАвтомобільний кран вантажопідйомністю до 3 т.Трактор з бульдозеромЛокомотиви (крім поїзних)Електростанції пересувніЕлектрошпалопідбійки Электрогайкові ключі: для клемних болтів для стикових болтів Рейкові верстатиРейкосвердлильні верстатиРихтувальні гідравлічні приладиДомкрати гідравлічніРозганяльні гідравлічні приладиПристосування для насува рейкових плітей на підкладки 22441122111381632422311222
Шляховий інструмент
123456789 Ломи лапчасті гостріКлючі гайкові шляхові торцеві Вила залізніМолотки костильніЛопати залізніПрилади ПМС-62Кліщі рейковіКосинці шляховіВкладиші рейкові (компл.) 41212963461621222

Продовження таблиці 2

1 2 3
1011121314151617181920 Шаблони шляхові робітники універсальні Шаблон для міжколійяТермометри рейковіВізки однорейковіШтирі ОПМС-8Бачки для водиОптичні прилади або визирки (компл.)Рулетки мірні сталевіАпаратури зв'язку «Сигнал Р» й «Сигнал З» або польові телефони (компл.)Мегафони Апаратури радіозв'язку й оповіщення (компл.) 44126210322221

9. Розробка заходів по безпеці рухові поїздів та техніці безпеки працюючих при виконанні основних робіт в «вікно».

Міри безпеки при проходженні на роботу й з роботи.

До початку робіт монтер шляхи повинен з'явитися у встановлений час до місця збору. Перед початком роботи необхідно одержати поточний інструктаж керівника робіт про маршрут проходження до місця робіт і назад, правилах безпечного провадження робіт, сході зі шляхи у встановлені місця; перевірити справність інструмента й наявність захисних пристосувань.

Прохід до місця роботи дозволяється тільки осторонь від шляху або по узбіччю земляного полотна під спостереженням керівника робіт або спеціально виділеної особи.

Якщо неможливо пройти осторонь від шляху або по узбіччю, допускається прохід по шляху з дотриманням особливої обережності.

Іти треба по одному один за одним або по двох у ряд, не допускається відставання.

Одночасно необхідно стежити за рухом поїздів і виконувати вказівки керівника, що йде позаду, і спеціально виділеного й проінструктованого монтера шляхи, що йде поперед групи. Той й іншої обгороджують групу сигналами зупинки (удень --розгорнутим червоним прапором, уночі - ліхтарем із червоним вогнем). В умовах поганої видимості (у крутих кривих, глибоких виїмках, у лісистій або забудованій місцевості, а також у темний час, у туман, заметіль), крім того, групу обгороджують два виділених сигналісти, один із яких треба спереду, а інший позад групи на відстані зорового зв'язку, але так, щоб побачити поїзд, що наближається, не ближче 500 м від групи, що йде.

Сигналісти повинні йти вдень розгорнутими прапорами, а вночі - з ліхтарями із червоним вогнем й обгороджувати групу, що йде, монтерів шляхи доти, поки вони не зійдуть зі шляхи.

Сигналістами призначають монтерів шляху по кваліфікації не нижче 3-го розряду, що витримали встановлені випробування й имеющие посвідчення сигналіста.

Монтери шляху повинні бути особливо пильні до сигналів керівника робіт і сигналістів, що сповіщають об наближення поїзда або іншої одиниці, що рухається, і завчасно відійти на відстань не менш, ніж на 400 м.

Прохід до місця робіт у межах станції повинен здійснюватися відповідно до схеми службового проходу й місцевої інструкції з організації робіт і забезпеченню техніки безпеки.

На двох путній ділянці необхідно йти назустріч правильному руху поїздів, пам'ятаючи про можливості проходження поїздів і по неправильному напрямку.

При проході уздовж шляхів на станціях потрібно йти по міжколійю або узбіччю земляного полотна, не послабляючи уваги до пересувань рухливого складу на суміжних шляхах. При цьому потрібно дивитися й під ноги, з огляду на, що на міжколійя можуть бути граничні стовпчики, лотки, водовідвідні канави й інші перешкоди.

При проході через шляхи не можна наступати на рейки, ставати між рамними рейками й гостряками або між рухомим сердечником і вусовиком.

Заходу щодо забезпечення безпеки руху поїздів при виконанні робіт.

Перед закриттям перегону керівник робіт зобов'язаний попередити чергового по станції, що займає перегін, і поїзному диспетчерові письмова заява про послідовності відправлення на перегін господарських поїздів із вказівкою для кожного поїзда кілометра першої зупинки на перегоні (або на шляху перегону) і станції, куди вони повинні повертатися по виконанню робіт.

З настанням часу початку робіт і закриття перегону поїзний диспетчер повинен установити, чи вільний він від поїздів або вільна відповідна колія на дві - або багато шляхових ділянки, після чого дати наказ про закриття перегону або шляхи черговому по станціях, які займають перегін або головний шлях, і керівникові робіт.

У виняткових випадках, у випадку відсутності на місці робіт телефонної або радіозв'язку з поїзним диспетчером, наказ про закриття перегону або шляхи передається керівником робіт черговому по станції, що перебуває ближче всього до місця робіт (по телефоні або через посильного, якого відрядять із цією метою).

Забороняється починати роботи до одержання керівником робіт наказу поїзного диспетчера (письмового, по телефоні або радіозв'язку) і до огородження місця робіт сигналами зупинки у відповідності з вимогами роздягнула 3 “Інструкції із забезпечення безпеки руху поїздів при виконанні шляхових робіт”, а на електрифікованих ділянках, крім того, - до одержання керівником робіт письмового дозволу від відповідального працівника району контактної мережі, спеціально призначеного для обслуговування цих робіт, і заземлення контактної мережі на всім

Відправлення господарських поїздів на перегін, закритий для ремонту шляху, споруджень, виконується, згідно письмового дозволу на бланку білих кольорів із червоною смугою по діагоналі. Відповідно до заявки керівника робіт у дозволі відзначається місце (кілометр) першої зупинки кожного поїзда на перегоні.

Машиніст локомотива кожного господарського поїзда повинен випливати до місця, зазначеному в дозволі на бланку білих кольорів із червоною смугою по діагоналі. Перший господарський поїзд треба із установленою швидкістю, що випливають - не більше 20 км/година. При цьому відстань між поїздами повинне бути не менше 1 км. На місці зупинки кожного господарського поїзда, що треба слідом, повинен перебувати сигналіст із переносним червоним сигналом зупинки.

Після зупинки подальші пересування господарських поїздів по перегоні здійснюються за вказівкою керівника робіт.

Якщо господарський поїзд має стоянку на перегоні, то під час стоянки біля нього або машини повинен перебувати з ручним червоним сигналом головний кондуктор, а у випадку його відсутності - керівник робіт, або уповноважений їм працівник шляхового господарства, що виконує обов'язки головного кондуктора. Він зобов'язаний перевірити видимість хвостових сигналів, уважно спостерігати за перегоном й у випадку появи поїзда, що треба слідом, ужити заходів щодо його зупинки.


10. Висновки.

При розробці курсового проекту по капітальному ремонті шляху був складений робочий технологічний процес, у якому були передбачені технологія провадження робіт, витрати часу й інших показників, які істотно вплинули на технологію виконання капітального ремонту шляхи.

Однієї із самих головних, я вважаю заміну ланкового шляху на безстикову колію. Тому що безстикова колія є більше зробленим типом шляху в порівнянні з ланковим і більше ефективним як з технічної, так і з економічної сторони.

Технічна ефективність такого шляху полягає в тому, що:

- зменшуються коливання рухливого складу (рух робиться більше спокійним);

- різко скорочується кількість стикових зламів рейок, що підвищує безпека руху рухливого складу;

- майже повністю ліквідуються характерні для ланкового шляху стикові нерівності, що утворяться на ланковому шляху за рахунок нерівномірного зносу рейок, шпал, баласту.

Економічна ефективність безстикової колії полягає в тому, що скорочуються витрати праці й матеріалів на поточний зміст і ремонт шляху, ремонт ходових частин рухливого складу, пристрій і зміст рейкових кіл; можуть бути зменшені витрати на тягу поїздів внаслідок зменшення на безстиковій колії опору руху.

Збільшуються строки окупності додаткових первісних витрат при зазначених умовах становлять приблизно 1,3 роки, а для шляху, на якому виробляється сезонна розрядка температурних напруг, - 1,5 рази.

Більшість робіт виконуються в ручну, я б по можливості замінила їх би механізованими інструментами.

Таким чином, ми доможемося зниження собівартості ремонту, а це не маловажно для економіки України.

ЛІТЕРАТУРА

1. Лехно И.Б. Путевое хозяйство. – М.:Транспорт, 1981 – 447 с.

2. Тихомиров В.И. Содержание и ремонт железнодорожного пути. – М.:Транспорт, 1980 – 335 с

3. Соломов С.А. Путевые машины. – М: Транспорт, 1985 –375 с.

4. Татуревич А.П. Інструкція з забезпечення безпеки руху поїздів при виконанні колійних робіт –Д.: Вид-во АТЗТ ВКФ “Арт-Прес”, 2001 – 132 с.

5. Труды ЦИИИ, выпуск 244 Бесстыковой путь. – Трансжелдориздат, 1962 –216 с