Смекни!
smekni.com

Класифікаційні суспільства та їх роль у забезпеченні безпеки мореплавства (стр. 7 из 37)

4) Свідоцтво про випробування і повний огляд замінюваних і знімних деталей;

5) Свідоцтво про випробування і повний огляд сталевого троса.

Документом, підтверджуючим виконання вимог Конвенції про режим судноплавства на Дунаї 1975 р., є суднове посвідчення — видається на судна, що здійснюють закордонні рейси при плаванні по Дунаю, за умови виконання вимог Правил класифікації і споруди суден внутрішнього плавання (для Дунайського басейну).

Документами, підтверджуючими виконання вимог Міжнародної конвенції по безпечних контейнерах 1972 р., є:

1) Свідоцтво про допущення типа конструкції суховантажного контейнера по безпеці;

2) Свідоцтво про допущення типа конструкції ізотермічного контейнера по безпеці;

3) Свідоцтво про допущення типа конструкції контейнера-цистерни по безпеці.

4) Документами, підтверджуючими виконання вимог Митної конвенції, що стосується контейнерів, 1972 р., є:

5) Свідоцтво про допущення контейнера на будь-якому етапі після виготовлення

6) Свідоцтво про допущення типа конструкції контейнера.

Документи, що видаються Регістром на підставі міжнародних конвенцій і угод, повинні зберігатися на судні, а свідоцтва або їх завірені копії повинні вивішуватися на видному і доступному місці, якщо це потрібно відповідними конвенціями і угодами.

Відповідно до вимог Міжнародної конвенції по охороні людського життя на морі 1974 р. з Поправками Кодексу ІМО по конструкції і устаткуванню суден, що перевозять небезпечні хімічні вантажі наливом; Кодексу ІМО по конструкції і устаткуванню суден, що перевозять зріджені гази наливом; Кодексу ІМО по конструкції і устаткуванню плавучих бурових установок; Кодексу ІМО по безпеці суден спеціального призначення, Міжнародній конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 р. і Протоколу 1978 р. судна піддаються наступним оглядам:

1) первинному огляду для видачі відповідних свідоцтв;

2) періодичним оглядам для відновлення відповідних свідоцтв;

3) проміжним оглядам для підтвердження дії відповідних свідоцтв;

4) щорічним оглядам для підтвердження дії свідоцтв;

5) додатковим оглядам в необхідних випадках.

Відповідно до вимог Міжнародної конвенції про вантажну марку 1966 р. Судна піддаються наступним оглядам:

1) первинному огляду для видачі свідоцтва;

2) періодичним оглядам для відновлення свідоцтва;

3) періодичним перевіркам для підтвердження дії свідоцтва;

4) додатковим оглядам в необхідних випадках.

Первинному огляду піддаються судна при споруді і переобладнанні по Правилах Регістра і під його наглядом, а також судна, побудовані не по Правилах Регістра, без його нагляду або нагляду органу, уповноваженого Регістром до заміщення.

Первинний огляд означає ретельний і повний огляд і, якщо потрібно, випробування корпусу, механізмів, устаткування і постачання судна з метою упевнитися, що вони повністю відповідають вимогам міжнародних конвенцій і угод, а також визначити можливість видачі відповідних свідоцтв.

Для встановлення об'єму первинного огляду необхідно керуватися наступним:

1) Якщо судно має конвенційні документи, видані компетентними органами, класифікаційне свідоцтво іноземного класифікаційного органу і відповідну технічну документацію, то первинний огляд проводиться в об'ємі, в якому судно повинне пред'являтися для подальшого підтвердження або відновлення класу і періодичного огляду устаткування морських суден. Якщо на судні відсутня необхідна технічна документація, об'єм огляду може бути збільшений по тих частинах судна, по яких ця документація відсутня;

2) Якщо судно не має конвенційних документів, але має Класифікаційне свідоцтво і необхідну технічну документацію, то первинний огляд повинен проводитися в об'ємі чергового огляду для відновлення класу і п'ятирічного огляду устаткування морських суден по тих вузлах (частинам) судна, по яких необхідно видати відповідні передбачені конвенціями свідоцтва.

Для видачі Свідоцтва про безпеку вантажного судна по конструкції не вимагається проведення первинного огляду.

Якщо на судні немає необхідній технічній документації, об'єм первинного огляду, що проводиться, по розсуду Регістра може бути збільшений;

3) Якщо судно не має конвенційних документів і Класифікаційного свідоцтва, об'єм первинного огляду в кожному випадку встановлюється Регістром, проте він не може бути менш об'єму чергового огляду для відновлення класу і п'ятирічного огляду устаткування морських суден.

Періодичний огляд означає ретельний і повний огляд і, якщо потрібно, випробування корпусу, механізмів, устаткування і постачання судна з метою упевнитися, що вони знаходяться в задовільному стані і відповідають вимогам міжнародних конвенцій і угод для передбаченої експлуатації, а також відновити відповідні свідоцтва. Періодичні огляди проводяться через встановлені регулярні періоди в терміни, передбачені міжнародними конвенціями і угодами.

Щорічний огляд або періодична перевірка означають загальний огляд судна і його механізмів і устаткування, яке може включати перевірки у дії суднових систем, механізмів і устаткування в об'ємі, необхідному для підтвердження того, що судно, його механізми і устаткування продовжують відповідати вимогам міжнародних конвенцій і угод для передбаченої експлуатації.

Щорічні огляди або періодичні перевірки проводяться в межах 3 місяців до або після кожної щорічної дати видачі свідоцтв.

Проміжні огляди судна і його устаткування проводяться між періодичними оглядами замість другого або третього щорічного огляду.

Додатковий (позачерговий) огляд судна, його конструкції, механізмів, устаткування і постачання повинно проводитися кожного разу в аварійному випадку або при виявленні дефекту, що впливає на безпеку судна або на якість або комплектність його рятувальних засобів, на інше постачання, а також при проведенні ремонту або заміні старого устаткування новим з метою визначення відповідності його вимогам міжнародних конвенцій і угод.

Огляд після аварійного випадку має бути проведений в порту, в якому судно знаходиться, або в першому порту, в який воно зайде після аварійного випадку. Цей огляд здійснюється з метою виявлення пошкодження, узгодження об'єму робіт по усуненню наслідків аварійних випадків і визначення можливості і умов збереження дії документів, виданих відповідно до вимог міжнародних конвенцій і угод.

Додатковий (позачерговий) огляд може проводитися по заявці судновласника або страховика між термінами періодичних і щорічних оглядів або періодичних перевірок.

Огляд виробляється з метою встановлення відповідності дійсного технічного стану конструкції, механізмів, устаткування або постачання судна вимогам міжнародних конвенцій і угод.

Додатковий (позачергове) огляд може проводитися за ініціативою Регістра між термінами періодичних і щорічних оглядів або періодичних перевірок.

Огляд судна і всіх його елементів для оформлення і підтвердження в необхідних випадках терміну дії конвенційних документів повинен проводитися по можливості одночасно.

Терміни оглядів повинні в принципі збігатися з термінами оглядів для підтвердження або відновлення класу судна, встановленими в частині I «Загальні положення» Правил класифікаційних оглядів суден.

Залік докування в необхідному об'ємі при проведенні чергового огляду пасажирських суден, що здійснюють міжнародні рейси, не проводиться.

Якщо після закінчення терміну дії документів, оформлених на підставі Міжнародної конвенції по охороні людського життя на морі 1974 р. з Поправками судно, що належить РФ, не знаходиться в порту РФ, свідоцтва про безпеку (за винятком Свідоцтва про безпеку вантажного судна по конструкції) можуть бути продовжені посольством або консульством РФ, представником Регістра або уповноваженими урядом РФ організаціями або особами на строк до 5 міс.

Якщо після закінчення терміну дії документів, оформлених на підставі Міжнародної конвенції по охороні людського життя на морі 1974 р. з Поправками судно, що належить РФ, знаходиться в порту РФ, свідоцтва про безпеку (за винятком Свідоцтва про безпеку вантажного судна по конструкції) можуть бути продовжені Регістром на строк до 1 міс.

Видача свідоцтв про безпеку на іноземне судно або продовження термінів їх дії проводиться Регістром лише при здобутті офіційного доручення від уряду країни (посольства або консульства), під прапором якої плаває це судно, при цьому продовження терміну дії свідоцтв про безпеку (за винятком Свідоцтва про безпеку вантажного судна по конструкції) на іноземне судно проводиться:

- у порту РФ або в будь-якому іншому порту, окрім порту країни, де воно приписане, на строк до 5 мес;

- у порту країни, де воно приписане, на строк до 1 міс.

Продовження терміну дії Свідоцтва про безпеку вантажного судна по конструкції виробляється на той термін і на тих умовах, на яких виробляється продовження терміну дії Класифікаційного свідоцтва, але не зверх п'ятирічного терміну дії.

Термін дії документів, оформлених на підставі Міжнародної конвенції про вантажну марку 1966 р. і виданих на строк до п'яти років, може бути продовжений на 5 міс. лише після проведення оглядів для оформлення і видачі на судно нового Міжнародного свідоцтва про вантажну марку або Міжнародного свідоцтва про вилучення для вантажної марки. При цьому необхідно, аби у момент проведення огляду не було можливості видати нове Міжнародне свідоцтво про вантажну марку або Міжнародне свідоцтво про вилучення для вантажної марки.

Якщо після закінчення терміну дії документів, оформлених на підставі Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 р. і Протоколу 1978 р. до неї, судно, що належить РФ, не знаходиться в порту РФ, Міжнародне свідоцтво про запобігання забрудненню стічними водами (1973 р.) може бути подовжене посольством або консульством РФ, представником Регістра або уповноваженими урядом РФ організаціями або особами на строк до 5 міс.