Смекни!
smekni.com

Класифікаційні суспільства та їх роль у забезпеченні безпеки мореплавства (стр. 16 из 37)

У червні 2000 року МАКС оголосила про те, що більш не включатиме членів на асоційованій основі, з метою забезпечити високі стандарти якості в організації. Такий статус раніше був передбачений як тимчасова міра протягом певного періоду для підготовки до вступу до асоціації як повноправний член. Проте на практиці це перетворилося на постійний режим діяльності. Після виключення з асоціації Польського регістра судноплавства (липень 2000г.) організації залишилося 2 асоційованих члена: Хорватський регістр судноплавства (термін перебування в цьому статусі більше 15 років) і Індійський регістр (вступив в МАКС в грудні 1991г.). Першому представлений час перебування в організації до липня 2002г., другому — до закінчення 15-річного терміну. На думку керівництва МАКС регістр Хорватії не має можливості стати членом організації, але потрібний певний період до його виключення, аби уникнути хаосу і непорозумінь в судноплавній індустрії.

Останнім часом в пресі нерідко виникає питання про можливість приєднання в майбутньому до МАКС Українського морського регістра. Як видно з викладеного, для цього потрібно виконати ряд обов'язкових умов, пов'язаних з підтриманням високих стандартів послуг, встановлених в Асоціації Поза сумнівом, що роль МАКС, об'єднуючою найбільш авторитетні класифікаційні суспільства. у забезпеченні безпеки на морі зростатиме. Концентрується на економічній стороні діяльності, судновласники і суднобудівники все більше число технічних питань передають членам Асоціації, які, у свою чергу, змінюють структуру, методи і засоби своєї діяльності адекватно умовам роботи і потребам судноплавної індустрії. Про своє майбутнє МАКС говорить так: «With its unique fund of knowledge and experience, IACS is committed to а full role in the industry's shared obligation for а safe, responsibly managed and operated world fleet—through the progressive elimination of sub standard ships and their threat to lives, seas and coasts».


5. Об'єднання Асоціацій Судновласників Європейського Союзу (ОАСЄС). (EuropeanCommunityShip-ownersAssociations (ECSA))

ECSA була створена в 1962 році і об'єднує всі національні асоціації судновласників в Європейському співтоваристві з угодою про співпрацю з асоціаціями (Short Sea Association) що забезпечують перевезення між портами Данії, Голландії, Німеччини і Англії, без виходу в океан — (Short Sea Trade).

Цілі організації — формування погодженої судноплавної політики Європейського Співтовариства, захист цієї політики в інститутах ЄС, і інформування членів Асоціації про стан справ в цьому секторі судноплавства.

Керівництво ECSA складається з Правління, яке збирається 3 рази в рік і на щорічні Генеральні асамблеї і Секретаріату, очолюваного Генеральним Секретарем. Генеральна Асамблея обирає Президента, віце-президентів і Правління.

Політика Асоціації проводиться трьома основними комітетами:

— судноплавної політики;

— судноплавство між портами Європи і Англії (Short Sea Trade);

— соціальна діяльність.

Крім того, є експертні і робочі групи по питаннях інтермодальних перевезень, контактів і статистики.

ECSA активно співробітничає з Морським транспортним комітетом OECD.


6. Економічне обґрунтування дипломної роботи

Класифікаційні суспільства грають важливу роль в забезпеченні безпеки мореплавання і як наслідок в підвищенні ефективності роботи флоту в цілому. З одного боку якісний підхід з боку класифікаційних суспільств до нагляду за технічним станом судна гарантує виявлення недоліків конструкції і несправностей роботи механізмів, і як наслідок усунення даних недоліків на ранніх стадіях. Це у свою чергу дозволяє збільшити експлуатаційний період судна за рахунок зменшення часу простою, який істотно зріс би в разі аварії, або якщо термін на який було видано свідоцтво витік, а поточний огляд не був проведений в строк. Крім того якісний підхід класифікаційних суспільств до виконання покладених на них обов'язків дозволяє понизити аварійність в судноплавстві. Це у свою чергу знижує збиток, що наноситься довкіллю і ризики для обслуговуючого персоналу, пов'язані з роботою на водному транспорті. Крім того відсутність аварій означає відсутність додаткових витрат для судновласника, які він міг би понести виникни аварійна ситуація. І нарешті від якості роботи класифікаційного суспільства залежить міра довіри до нього з боку вантажовідправників, страхових компаній, адміністрацій портів і інших суб'єктів судноплавства, що знову ж таки може збільшити витрати і зменшити прибуток судновласника. Наприклад, страхова компанія страхуватиме судно минулий огляд класифікаційного суспільства з сумнівною репутацією по підвищених тарифах.

1. Чинники безпеки роботи флоту, що впливають на економічну ефективність.

В умовах ринкової економіки з підвищенням якості роботи До в умовах ринкової економіки підвищується прибуток, що приносить судно. Це підвищення прибутку виражається як різниця між запланованим прибутком і реально отриманим. При якісній роботі КС вона позитивна. Виражається формулою:


де: Пн – плановий прибуток, розраховується виходячи з середніх показників роботи флоту;

Пб – реально отриманий прибуток, результат економічної діяльності флоту.

Реально отриманий прибуток формується під впливом прямих і непрямих економічних чинників. Можна виразити так:

До прямих відносяться:

- збільшення провізної здатності флоту (Эql) – із зменшенням часу простою збільшується час експлуатаційного періоду судна і загальна кількість, вантажу, що перевозиться;

- витрати на ремонт (Эремонт), зворотньопропорційна ефективності роботи класифікаційного суспільства, тобто скорочення витрат;

- витрати при аваріях (Эбезоп), при ефективній роботі До мають дорівнювати нулю.

До непрямих відносяться:

- підвищення якості транспортного процесу (Экач), відчувається у вигляді зниженої страхової ставки для судна, можливості економії на витраті палива і ефективному використанні постачання;

- показник збереження вантажу (Эсохр), дозволяє отримувати підвищений дохід за рахунок збільшення провізної ставки для вантажовласника, збільшивши прибуток таким чином за рахунок довіри до послуг флоту;

- захист довкілля (Еекол), включає витрати які несе судновласник в разі виникнення аварії з нанесенням збитку довкіллю, для усунення такого збитку.

Розглянемо ці чинники по складових.

2. Розрахунок показників роботи судна в рейсі.

Термін окупності визначається як відношення додаткових капітальних вкладень до приросту чистого прибутку

Кількість вантажу на судні

т

Ходовий час за круговий рейс

13,8 діб

діб

Час стоянки за круговий рейс

3,33 діб.

Повний час рейсу

17,13 діб

діб.

Річна провізна здатність судна

т

т

Коефіцієнт ходового часу

Число рейсів

рейсів

рейсів

Експлуатаційні витрати судна за рейс

у.о.

у.о.

Експлуатаційні витрати судна за рік

у.о.

у.о.

Балансовий прибуток судна за рейс

у.о.

у.о.

Річний балансовий прибуток судна

у.о.

у.о.

Визначення річної економії унаслідок використання розпилювачів нових технічних засобів по складовим

де ΔЭт зменшення витрат на паливо;

ΔЭа зменшення витрат на капітальний ремонт і реновацію;

ΔЭр зменшення витрат на поточний ремонт;

ΔЭу річне зниження втрат прибутку і технічних збитків за рахунок застосування інновацій.

Визначимо значення нових економічних показників роботи судна в рейсі які будуть отримані в результаті упровадження нових технологічних засобів, в результаті використання яких були понижені витрати на паливо, зменшені витрати на поточний ремонт при зниженні числа аварійних відмов, підвищення ресурсу і часу служби об'єкту модернізації, збільшення міжремонтного ресурсу і зниження об'єму заводських робіт.

Значення коефіцієнтів, використовуваних для розрахунку вищенаведеного вирази приведені в таблиці 6.2.