1. визначення площі теплопередаючих поверхонь. 4
2. Визначення наведеного коефіцієнта теплопередачі кузова вагона. 1
2.1 Значення коефіцієнта теплопередачі для підлоги вагона. 2
2.2 Визначення коефіцієнта теплопередачі для даху вагона. 3
2.3 Визначення коефіцієнта теплопередачі для бокової стіни.4
3. визначення теплонадходжень до приміщення, що охолоджується. 1
4. Визначення необхідної холодопродуктивності холодильної машини. 7
5. Опис прийнятої системи охолодження. 11
6. Побудова холодильного циклу в діаграмі Lg р-і13
7. Вибір компресора та визначення енергетичних коефіцієнтів. 16
8. розрахунок трубопроводів. 21
9. Розрахунок конденсатора та випаровувача-повітроохолоджувача. 22
10. Заправка холодильної установки маслом. 24
11. Техніко-економічне обгрунтування прийнятих рішень. 25
12. Основні вимоги охорони праці при експлуатації прийнятої системи охолодження26
Сумарна площа тепло передаючих поверхонь кузова вагона визначається як сума площ елементів, що її складають.
Площа підлоги, м2, визначається
, (1.1)де В - ширина вагона, м;
L - довжина вагона, м.
;Площа бокової стіни, м2, визначається як
, (1.2)де Н - висота прямокутної частини бокової стіни, м.
;Рисунок 1.1Основні розміри перерізу кузова вагона
Площа даху вагона, м2, визначається
, (1.3)де l - довжина дуги даху, м;
(1.4)де r- радіус сполучення торцевої стіни, м;
R - радіус даху, м;
a - кут, що обмежує дугу, градуси.
(1.5) м ; Площа торцевої стіни, м2, визначається так: (1.6) .загальна площа тепло передаючих поверхонь дорівнює сумі площ тепло передаючих поверхонь елементів вагона, м2
(1.8) .основним показником теплотехнічних якостей кузова вагона є коефіцієнт теплопередачі його огороджень. коефіцієнт теплопередачі характеризується кількістю тепла, що проходить в одиницю часу через 1 м2 площі огороджень, якщо різниця температур по її сторонах складає 1°С. він має вимірність [кдж/(м2´К´год) або Вт/(м2´К)]і позначається буквою Кт.
Коефіцієнт теплопередачі можна визначити за наступною формулою:
, (2.1)де aзов, aв- це коефіцієнти тепловіддачі відповідно від зовнішнього повітря зовнішній стінці і від повітря всередині вагона до внутрішньої стінки;
li - це коефіцієнт теплопровідності;
- це товщина і-го шару.Коефіцієнт тепловіддачі являє собою кількість теплоти, передану від теплоносія до одиниці поверхні стінки за одиницю часу при різниці температур рідкого теплоносія і поверхні стінки в 1°С [кДж/(м2´К´год) або (Вт/м2´К)].
Величина aзов залежить від швидкості і характеру руху повітряного потоку, що обдуває зовнішню поверхню. Чим більше швидкість, тим більше маса повітря, що вступає в теплообмін з поверхнею стін і, тим більше значення aзов. Характер потоку - спокійний (ламінарний), при якому струмені повітря рівнобіжні, або із завихреннями (турбулентний) - залежить від його кута в напрямку до поверхні, що обдувається, від характеру самої поверхні і її площі. При більшому куті напрямку потоку і при нерівній (шорсткуватої з виступаючими частинами) поверхні утворюються завихрення, велика частина повітря входить у зіткнення з поверхнею і значення aзов збільшується. Якщо поверхня рівна, то чим більше її площа (точніше довжина в напрямку потоку), тим спокійніше характер потоку і менше значення aзов.
Для вагонів напрямок потоку повітря і поверхні, що обдувається, часто співпадає, або трапляється так, що потік знаходиться під невеликим кутом до більшої частини поверхні – бокових стін, даху і підлоги Конфігурація і характер пасажирських і ізотермічних вагонів, для яких визначаються значення коефіцієнта Kт, приблизно однакові, тому для визначення значення aзов можна скористатися емпіричною формулою, у якій змінними величинами є лише швидкість руху вагона і його довжина:
aзов=
; (2.2)де v - швидкість руху потяга, км/год (приймемо v=100 км/год);
L - довжина кузова, м.
Величина aв залежить від тих же показників і параметрів, що і aзов. Але швидкості руху повітря всередині вагона значно менше швидкостей атмосферного повітря, а конвективні швидкості в результаті теплообміну між внутрішніми поверхнями і повітрям у вагоні сильно гальмуються внутрішнім устаткуванням. Тому величина aв менше величини aзов навіть у вагоні, що не рухається. Для поверхонь стін і даху слід приймати aв=24 кДж/м2´К´год, а для підлоги - aв=21 кДж/м2´К´год.