Різновидом тришарових панелей є конструкція, яка являє собою стінову панель. Внутрішній шар панелі, для збільшення жорсткості, виконано з бетону марки 200 у вигляді ребристої плити. Висота контурного ребра - 270 мм, внутрішніх – 200 мм. Товщина внутрішнього захисного шару бетону, який виходить у приміщення, становить 50 мм. Така товщина прийнята з урахуванням захисту конструкції від дії агресивного середовища. Зовнішній шар панелі плоский, який виконаний із бетону товщиною 30 мм. У такій конструкції, як утворювач, використовують фіброліт з щільністю 300 – 400 кг/мвить 50 мм.
Така холоду у площині панелі два шари фібролітових плит укладають між ребрами, а третій їх перекриває і утворює напівжорстке з єднання. Передбачено виготовлення таких панелей двох типів – з віконним блоком і прорізом для воріт. Є варіант обладнання віконного блока із профільного скла. Кріпляться стінові панелі до каркаса зварюванням їх закладних елементів і закладних елементів і закладних деталей колон. Досвід експлуатації панелей таких конструкцій показав, що поряд з позитивними властивостями вони мають істотний недолік – містки холоду за рахунок наявності залізобетонних ребер жорсткості. Для усунення цього недоліку розроблена конструкція тришарової панелі без містків холоду.
Панелі мають розміри: по довжині – 3 і 6м, а по ширині – 0,6; 0,9; 1,2; 1,8м. Товщина панелі 150 мм, її внутрішній несучий шар дорівнює 60 мм, а зовнішній – 40 мм. Товщина утеплювача 50 мм з розрахунку використання плитного пінопласту. Оскільки панелі з довгих сторін мають незахищений шар плитного пінопласту, то панелі з’єднують між собою без електрозварювання за допомогою гаків та хомутів із штабової сталі. Для кріплення віконних блоків у внутрішні бетонні плити панелей при бетонуванні закладають антисептовані пробки.
Опір теплопередачі такої панелі дорівнює 1,4 м°К/Вт. Багатошарові стінові панелі на металевих панелях. За розрахунку міцність, жорсткість, тріщиностійкість, хороші теплофізичні властивості. Такі панелі знаходять широке застосування при спорудженні виробничих сільськогосподарських будівель.
З метою економії полістирольного пінопласту, частину полістиролу у пінопласті можна замінити перлітовим піском. Такий утеплювач – перлітонаповнений полістирол, складається із 50% перлітового піску рядового або 70% крупного перлітового піску і відповідно 50 або 30% пінополістиролу. При виготовленні такого утеплювача спочатку спінюють гранули полістиролу. Потім дозують спінені гранули і перлітовий пісок у певних співвідношеннях і подають їх у змішувач (бетономішалка примусової дії, лопатева розчиномішалка). У змішувач подають воду і компоненти перемішують 3 – 4 хв. Після чого цю суміш засипають у форму, закривають її і проводять основне спінення полістролу при термообробці по режиму: підвищення температури до 95…98лка– 10…15 хв., витримка при цій температурі 1, смішувач подають воду і компоненти перемішують 3 – 4 після чого можна розпалублювати форми. На 1 вкривають її і проводять основне 11 кг спученного перліну; 5,5 кг полістіролу ПВС – С і 20 л води. Перлітонаповнений пінополістірол з щільністю 60 кг/ міцність при стиску при 10% деформації – 0,12…0,13 МПа; міцність на розривання 0,07 МПа; міцність на згин – 1,8 МПа, коефіцієнт теплопроводності – 0,03…0,04 Вт/м кг полістірійкість більше 25 циклів; температуру верхньої межі застосування + 90 60 кг/обирання, % за масою через 1, 3, 10 і 40 діб відповідно: 8,14,26,37.
Виготовлення зовнішніх стінових панелей в основному здійснюють на лініях різних типів. Можна також використовувати агрегатні та стендові технологічні лінії для випуску виробів різного рівня складності конструкції, коли виробничий процес недоцільний. Виготовлення зовнішніх стінових панелей в основному здійснює виробництво характерне для ліній значної потужності при виготовленні однотипних панелей великими партіями. Коли виготовляють панелі з різноманітним опорядженням обмеженими партіями, слід застосовувати агрегатну лінію середньої потужності. Для виготовлення зовнішніх стінових панелей невеликими партіями для унікальних будівель зручніше використовувати стендові лінії.
Для виготовлення різноманітних конструкцій зовнішніх тришарових стінових панелей використовують кілька типів конвеєрних ліній.
Конвеєрна лінія виготовлення тришарових зовнішніх стінових панелей для громадських будівель – 9-постових візкових конвеєр з трьома підземними щілинними камерами теплової обробки. На 1посту розкривають борти форми та знімають краном вкладиші і прорізоутворювачі. Потім штовхачем конвеєра піддон – візок переміщують на 2 пост, де кантувач нахиляє форму з панеллю під кутом, не меншим за 75ідземнимє змогу вийняти панель за монтажні петлі. На 3 посту очищають і змащують форму, а при потребі переоснащують її і закривають борти. Пост 4 використовують для укладання облицювальної плитки і засипання швів між плитками цементно-піщаною сумішшю складу 1:2 за масою. На 5 посту встановлюють арматурну сітку та гнучкі змащують форму, а при вібромайданчиком та бетоноукладачем для укладання та ущільнення бетонної суміші. На 7 посту укладають теплоізоляційний шар з плиткового утеплювача і арматурний каркас. Пост 8 призначено для укладання бетоноукладачем внутрішнього шару бетону, а на 9 посту поверхню бетону затирають заглажувальним диском, змонтованим на порталі. Виготовлену панель передавальним візком переміщують до щілинної камери теплової обробки. Режим теплової обробки – 3 + 6 + 2, температура ізотермічного прогрівання 80…85C. Потужність ліній – 38,4 тис м рік, що відповідає 140 тис м2 загальної площі житлових будинків. Цикл формування панелей на конвеєрі 26 хвил., маса технологічного обладнання лінії – 750 т.
Для виготовлення тришарових панелей зовнішніх стін можна застосовувати двогілковий горизонтальний конвеєр з десятьма постами і дворядною підземною щілиною камерою теплової обробки. Для забезпечення режимів теплової обробки камери подовжують за межі корпуса – під склад готової продукції. Несучий шар панелі формують з пластичної бетонної суміші із суперпластифікатором. Як утеплювач використовують заливний пінополістирол. Фасадне опоряджування панелей можна здійснювати пробки камери подовжують за межі корпусування (плиткою, декоративним бетоном з оголеною структурою, з кольоровим рельєфом) можуть виконуватись на формувальному конвеєрі, ще два способи (поверхня типу «декор», фарбування органічними фарбами) – на опоряджувальному конвеєрі. На 1 посту цієї лінії відкривають борти форми і шліфують внутрішню поверхню панелі. Пост 2 обладнаний маніпулятором, який випрасовує прорізоутворювачі, встановлює столярні блоки та заливає мастику по періметру прорізу. На 3 посту виріб кантують і переміщують його знімачем – перевантажувачем на опоряджувальний конвеєр. Пост 4 обладнаний машиною для очищення та змащування форм й автоматом для закривання бортів. Пост 5 призначений для укладання облицювальної плитки та арматурного каркаса. Цей пост також обладнаний маніпулятором, який подає плитку, сітку та каркас для армування. Пост 6 використовують для укладання та ущільнення бетонної суміші нижнього шару важкого бетону. Після чого на 7 посту заливають шар пінополістиролом або укладають плитки з нього. На 8 посту встановлюють каркас, укладають і ущільнюють верхній шар бетону, потім передавальною платформою піддон-візок переміщують на 9 пост, де укладають та загладжують внутрішній фактурний шар розчину. На посту 10 очищають форму від залишків бетону, а також використовують його для технологічного витримування виробів перед тепловою обробкою. До щілинної камери форму подають знижувачем. Режим теплової обробки 3,5 + 6,5 + 3,0. Конвеєрна лінія виробляє 32 тис зовнішніх стінових панелей для будівництва 140 тис площі житлових будинків на рік.
Для виготовлення тришарових зовнішніх стінових панелей можна застосувати потоково-агрегатну технологічну лінію з центральним передавальним візком. Панелі формують на спеціальних постах, над якими переміщується устаткування для укладання фактурного шару, розчину чи облицювальної плитки, арматурного каркасу, плиткового утеплювача, нижнього та верхнього шарів бетонної суміші, загладжування верхньої поверхні виробу. Форму з відформованим виробом подають до камери теплової обробки передавальним візком, що рухається між рядами камер і лінією постів розпалублення, підготовки форм та формування. Візок під час руху вздовж камер фіксується біля однієї з них і своїм штовхачем заштовхує в камеру форму з виробом. Після цього двері в камеру зачиняються і панель зазнає теплової обробки. У цей час візок переміщується до іншої камери,фіксується навпроти неї і штовхачем бере на себе форму до одного з трьох постів розпалублення, де розкривають її борти, знімають виріб очищують і змащують форму. Підготовлену форму з укладеним арматурним каркасом подають візком до одного з постів формування. Готові панелі мостовим краном ставлять на опоряджувальний конвеєр. Бетонна суміш до бетоноукладача надходить адресного подавання. Ритм роботи лінії 21 хв., маса технологічного обладнання 689 т.