Смекни!
smekni.com

Містобудівне проектування (стр. 5 из 7)

- паспортні дані

- адреса

- способи контакту (телефон, факс, e-mail)

- склад сім'ї (прямі спадкоємці)

- пільги щодо оподаткування землі

Реєстр юридичних осіб:

- ідентифікаційний код особи

- код ЗКПО

- назва

- адреса розміщення

- організаційно-правова форма (код КОПФ)

- орган управління (код СООГУ)

- види економічної діяльності (код ОКОНХ)

- форма власності

- способи контакту (телефон, факс, e-mail)

- пільги щодо оподаткування землі

Реєстр об'єктів власності:

- технічний опис земельної ділянки

- ідентифікаційний код

- кадастровий номер

- адреса

- тип власника (юр./фіз. особа)

- код власника (ЗКПО/код в податковій адміністрації)

- тип використання

- тип користувача (юр./фіз. особа)

- код користувача (ЗКПО/код в податковій адміністрації)

- форма (вид) власності

- правоустановлюючі документи

- номер правоустановлюючого документа

- площа згідно з правоустановлюючим документом

- спосіб вимірювання

- грошова оцінка (податкова, ринкова)

- площа забудованої території

- наявність співвласників

- кількість сервітутів

- опис сервітутів:

- ідентифікаційний код

- кадастровий номер ділянки або код суб'єкта (обмеження)

- кадастровий номер ділянки або код суб'єкта (розширення)

- тип сервітуту

- тип документа

- функціональне призначення

- номер документа

- початок дії сервітуту

- кінець дії сервітуту

- площа дії сервітуту

- грошова оцінка сервітуту

- кількість обмежень

- опис обмеження:

- ідентифікаційний код обмеження

- тип обмеження

- функціональне призначення обмеження

- тип документа

- номер документа

- початок обмеження

- кінець обмеження

- оренда:

- ідентифікаційний код оренди

- код орендатора

- тип документа

- реєстраційний номер договору оренди

- початок оренди

- кінець оренди

- закладні:

- ідентифікаційний код закладної

- тип закладної

- тип кредитора

- код кредитора

- тип документа

- реєстраційний номер документа

- початок користування

- кінець користування

- сума закладу

- пільги

Реєстр документів:

- ідентифікаційний код документа

- тип документа

- ідентифікаційний код об'єкта

- дата реєстрації документа

- дата вступу в дію

- дата закінчення

- тип операції (трансакції).

5.2 Програма створення автоматизованої системи ведення кадастру

Основними передумовами створення автоматизованої системи ведення кадастру системи є:

• складність керування розрізненими і незв'язаними підрозділами міського господарства, що належать різним відомствам, які, керуючись відомчими інтересами, працюють не завжди узгоджено, виконують свої конкретні завдання традиційними методами;

• приналежність окремих видів інформації до різних відомств, різні методики збору, обробки і представлення інформації, складність доступу до неї, специфічність окремих видів інформації, громіздкість і об’ємність представлення даних;

• зростання об'ємів інформації у різних галузях міського господарства, необхідність їх комплексної, системної обробки при прийнятті управлінських рішень, для задоволення попиту споживачів і управлінських структур.

Основою створення автоматизованої інформаційної системи МБК є комп'ютерні технології, які розширюють не тільки технічні можливості, але й забезпечують структурованість і уніфікацію збору, обробки даних та оперативність одержання результатів.

Автоматизована інформаційна система містобудівельного кадастру відноситься до просторової АІС, що здійснює обробку, зберігання і видачу інформації про об'єкти, які пов'язані у просторовому відношенні. Ця система включає семантичні (опис об'єктів та їх характеристики), графічні і топологічні (положення об'єктів або їх елементів один щодо іншого) дані.

АІС МБК повинна відповідати певним вимогам:

• можливість внесення інформації про різні об'єкти міського середовища та їх зміни в просторі і часі, використання обліково-довідкових даних;

• збір вихідної інформації для формування баз даних шляхом обробки існуючих картографо-геодезичних матеріалів і використання матеріалів знімань та інвентаризації;

• обмін інформацією з існуючими базами даних та введення її з різних носіїв;

• забезпечення оперативності обробки інформації та видачі її відповідно запитам споживачів (органи управління, комунальні служби, підприємства, фірми, громадяни);

• забезпечення управління великою кількістю просторово-індексованих даних.

Основна функція АІС МБК - автоматизація процесів збору, обробки й видачі інформації про об'єкти міського середовища для потреб управління і прийняття рішень з питань міського господарства та соціально-виробничої сфери.

Збір інформації для АІС МБК здійснюється наступними засобами та способами:

• обробка існуючих планово-картографічних матеріалів;

• використання матеріалів аерофото- та наземних знімань;

• використання даних обстежень та інвентаризації об'єктів;

• використання обліково-довідникових даних;

• отримання інформації з інших банків даних на відповідних носіях.

Існуючі плани і карти різних масштабів, особливо великих, використовують тією чи іншою мірою, трансформуючи їх у цифровий вигляд за допомогою сканерів або дігітайзерів, з подальшим редагуванням у відповідному програмному продукті.

Для одержання об'єктивної та оперативної інформації проводять великомасштабні аерофотознімання на невеликих ділянках, проводять наземні знімання. Обробка аерофотознімків на сучасних стерео-приладах з підключенням комп'ютерів дозволяє оперативно обробляти інформацію і з високою точністю проводити інженерні розрахунки.

Інформацію про інженерні об'єкти, стан і обіг нерухомості вивчають шляхом обслідувань та проведення їх інвентаризації. Земельні ділянки можуть бути інвентаризовані в процесі обробки аерофото- чи наземних знімань. Житловий фонд та об'єкти нерухомості підлягають безпосереднім обмірам. Для використання цих даних в АІС їх необхідно представити в цифровій формі.

Обліково-довідникові дані у вигляді таблиць і текстів вводяться безпосередньо в процесор або можуть бути передані по каналах зв'язку чи на магнітних носіях із відомчих баз даних.

В АІС МБК входять декілька баз даних (БД): геодезична, земель міста і нерухомого майна, інженерних комунікацій, еколого-ландшафтна, соціальної сфери тощо. Кожна з цих баз даних має свою структуру, об'єми інформації, пакети програм для обробки цієї інформації і для зв'язку з іншими БД.

Так, геодезична БД включає файли координат і висот опорних геодезичних пунктів і межових знаків, базових топографо-картографічних матеріалів у вигляді набору формалізованих цифрових карт, цифрових кадастрових карт, пакети програм для обробки результатів польових вимірювань, інженерних розрахунків і прикладних сервісних програм (СУБД).

У цифрових картах відображається така топографічна та кадастрова ситуація:

• границі, межі, контури, географічні назви;

• рельєф, гідрографія, морфологія, ґрунти;

• дорожня мережа, інженерні комунікації;

• будівлі, споруди;

• земельні угіддя, рослинний покрив.

Система управління БД включає програми:

• переходу в різні системи координат;

• рішення прямої і оберненої геодезичної задачі;

• вирахування координат за результатами польових вимірювань;

• урівнювання і оцінка точності мереж планової і висотної основи;

• вирахування площ;

• формування цифрових моделей місцевості;

• апроксимацію рельєфу;

• пошуку, адресування і обміну інформації та ін.

БД “Кадастр земель міста” включає дані про всі землі міста: ділянки землі, які перебувають у власності і користуванні фізичних чи юридичних осіб.

Для кожної земельної ділянки, якій присвоюють індивідуальний код (номер), наводять дані про власника, чи користувача, юридичні та поштові адреси, місце знаходження ділянки, її юридичний статус, сервітути, перелік документів, що підтверджують цей статус, форму власності, план земельної ділянки з відображенням містобудівельної ситуації, план встановлених меж, площу ділянки, її вартість на основі економічної чи експертної оцінки, наявність інженерних меж, примикаючі дороги і засоби зв'язку тощо. Пошук і звертання до інформації про ділянки здійснюється як через код ділянки, так і через параметри її геодезичної прив'язки.

У БД “Будівлі і споруди”, в якій даються відомості про житловий і виробничий фонд, для кожної будівлі і споруди наводяться дані про власника чи фондотримача, юридичну і поштову адреси місцезнаходження, юридичний статус, перелік документів, що підтверджують цей статус, форма власності, функціональне використання, метричні характеристики, площа та об'єм будівлі, технічний стан, інженерні комунікації, дані економічної чи експертної оцінки. Дана БД безпосередньо пов'язана з попередньою і може входити як підсистема у більш загальну БД "Нерухомість", яка практикується закордоном.

Для бази даних про інженерні комунікації характерна така ж структура, як і для попередньої. Відомості про інженерні комунікації включають код мережі і вузла мережі, ім'я власника, юридичну і поштову адреси місцезнаходження, юридичний статус і документи, що підтверджують цей статус, тип власності, схему та плани мережі, каталоги координат вузлів, технічний стан мережі, а також ряд технічних показників, які характерні для водопровідних, каналізаційних, теплових, газових, енергетичних і інших мереж. Пошук і звертання до інформації про інженерні мережі можна здійснювати через код мережі чи вузла, а також через дані координатної прив'язки.

Ландшафтно-екологічна БД може бути представлена набором цифрових карт відповідних масштабів, на яких, крім топографічної інформації, будуть наведені дані про ландшафтну, екологічну та інженерно-геологічну ситуацію на тій чи іншій ділянці міста. Всі ці дані наносяться на топографічну основу. Кожен елемент цієї БД має координатну прив'язку.