Смекни!
smekni.com

Облицювання круглих колон мармуром (стр. 3 из 4)

Поверхні облицьовані плитками, повинні відповідати таким вимогам:

Простір між стіною та облицюванням має бути повністю заповнений розчином;

Горизонтальні і вертикальні шви повинні бути однотипні, однорядні і рівномірно по ширині;

поверхня всього облицювання повинна бути жорсткою;

відколи у швах допускаються не більше 0,5 мм;

тріщини, плями, патьоки розчину не допускаються.

Сучасні матеріали для заміни

Килимово-мозаїчна плитка - це дрібні квадратні різнокольорові непрозорі вироби зі скла з гладкою або рифленої, матовою або глянсовою поверхнею. Випускається у вигляді килимів (матриць) з паперу, на яку лицьовою поверхнею наклеєні окремі однотонні або різнокольорові плитки. Різнокольорова скляна мозаїка без спеціальних добавок - найчисленніша група. При виготовленні більш дорогих видів у скломасу вводяться добавки, які імітують напівдорогоцінне каміння. Цілу групу складає мозаїка з вкрапленнями авантюрину - штучно отриманого каменю з мідними кристалами. Така плитка сама виглядає як справжня коштовність. Окрему серію складає мозаїка, при виготовленні якої в скломасу додається <золота фольга>. <Золота> мозаїка дуже дорога, але вироби з неї виглядають чудово. Крім одноколірних матриць, виробляють різні <суміші>, розтяжки, бордюри і панно. <Суміші> - це листи, що містять різнокольорові мозаїчні плитки в різному процентному співвідношенні. Є <суміші> стандартні, які замовляють за каталогом, є ексклюзивні - їх виготовляють за ескізами замовника. Розтяжками називаються суміші мозаїки з плавним переходом тону від темних відтінків до більш світлим. Бордюри - стандартні орнаменти з різних видів мозаїки шириною 150 або 171 мм. Скляна мозаїка приємна на дотик, не перегрівається на сонці. Якщо її наклеюють на існуюче облицювання, збільшують товщину шару все лише на 7 мм. Завдяки маленькому формату мозаїка чудово підходить для обробки <складних> поверхонь і колон невеликого діаметру. У звичайних умовах матеріал не змінює забарвлення протягом довгого часу, при нагріванні веде себе так само, як скло. Їм можна облицьовувати печі та каміни, поверхні яких розігріваються до 100 оС. У цьому випадку важливо підібрати відповідний клейовий склад. Незаперечними достоїнствами плитки є висока хімічна стійкість і повна вологонепроникність. Мозаїка довговічна і легко очищається. Її можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю або в умовах безпосереднього впливу агресивних газів або кислот. Матеріал морозостійкий. За оцінками фахівців, він може служити протягом 50 років. Якість покриття і термін його служби багато в чому визначається правильністю наклеювання мозаїки. Поверхні, на які клеїться скляна плитка, повинні бути чистими, рівними, гладкими і сухими. Температура навколишнього середовища при роботі не повинна бути нижче 5 і вище +30 оС. Основні переваги - висока міцність покриття; - вологонепроникність; - стійкість до впливів агресивних середовищ; - морозо- і жаростійкість; - широка гама кольорів; - не змінює забарвлення протягом тривалого часу; - невелика питома вага; - можливість обробки складних криволінійних поверхонь; - довговічність виконаного покриття; - легко очищається від забруднень.

Нормування робочого часу і розцінки на виконання робіт та матеріали

У будівництві застосовуються дві загальновизнані форми тарифної оплати праці - погодинна і відрядна. За погодинною системою оплати праці заробітна плата робочого визначається відповідно до його кваліфікації та кількістю відпрацьованого робочого часу. Така оплата праці застосовується, як правило, у тих випадках, коли працю працівника неможливо пронорморувати або виконувані роботи не піддаються обґрунтованому обліку. Працівникам, переведеними на почасову оплату праці, в залежності від присвоєного їм розряду встановлюється тарифна ставка (для робітників). Тарифна ставка являє собою суму заробітної плати за одиницю часу. Розряди встановлюються залежно від складності робіт, що виконуються відповідно до прийнятих на підприємстві тарифно-кваліфікаційними довідниками (для робітників), що використовуються на підприємстві. Тарифно-кваліфікаційні довідники робіт і професій робітників (ТКД) використовуються також для тарифікації робіт. Диференціація заробітної плати проводиться за допомогою тарифної сітки, при побудові якої передбачаються: - шкала тарифних розрядів і відповідна їй шкала тарифних коефіцієнтів (чим вищий розряд, тим вище тарифний коефіцієнт); - величина мінімальної тарифної ставки за тарифного розряду. Залежно від характеру виконуваних робіт і умов організації виробництва і праці застосовують просту почасову і почасово-преміальну системи оплати праці. При простій погодинній оплаті праці працівник отримує заробітну плату за кількість відпрацьованого робочого часу. Заробітна плата при цьому визначається множенням тарифної ставки розряду, присвоєного працівнику, на число відпрацьованих та оплачуваних годин або днів. При відрядній оплаті праці працівник отримує заробітну плату в залежності від кількості виконаної роботи за встановленими відрядними розцінками за одиницю доброякісної продукції, вираженої в натуральних показниках. При використанні відрядної оплати праці застосовуються норми часу, норми виробітку, відрядні розцінки.

Вартість витратних матеріалів і розцінки на виконання робіт

По мармуровій плитці наведемо ціни від двох відомих на Україні постачальників мармурової плитки для облицювання колон. Компанія "Інпром" працює на ринку будівельних матеріалів 10 років і пропонує облицювальну плитку на основі граніту і мармуру, для внутрішнього і зовнішнього облицювання. Дана облицювальна плитка -двошарова, нижня сторона пориста, що дозволяє при укладанні обходитися без штриховки. Розмір плитки - 340х340х25 мм. Ціна плитки на мармуровій основі-50 грн/м2.

Фірма "Арт-світ" працює на ринку України 2 роки і пропонує мармур, який має 30 кольорів і відтінків, з Італії, Туреччини, Хорватії і т.д. Розміри мармурової плитки від "Арт-світ"-1.5хх30,5хх30,2.5хх30,2хх60 мм, водопоглинання - 0.1…0.4%, міцність-600…1600 кг/см2. Ціна-39…140 у. о. /м2. Вартість робіт з лицювання залежить від складності і вимірюється в межах 22-35 у. о. /м2.

Вартість клею СМ-17 мішок 25 кг - 35 кг.

Вартість затірки для швів СЕ-42пакет 2 кг -48грн.

Клей для мармуру СМ-15 мішок 25 кг - 185 грн.

Грунтовка СТ-29 каністра 10 л - 98 грн

Техніка безпеки при проведенні оздоблювальних робіт

До виконання лицювально-плиткових робіт допускаються особи не молодші за 18 років, які пройшли:

професійну підготовку;

медичний огляд і визнані придатними до роботі за даною професією;

вступний інструктаж з охорони праці;

навчання (стажування) безпечним методам і прийомам праці і перевірку знань з питань охорони праці і отримали посвідчення на право самостійної роботи;

первинний інструктаж на робочому місці.

Лицювальник-плиточник не допускається до роботи в таких випадках:

з появою на робочому місці в стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння;

при відсутності спецодягу і спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту відповідно до діючих норм і правил з охорони праці;

у випадку хвороби;

при порушенні правил, норм і інструкцій з охорони праці.

Лицювальник-плиточник зобов`язаний:

виконувати усі вказівки по дотриманню правил охорони праці;

виконувати роботу, по якій проінструктований і до якої він допущений;

утримувати робоче місце протягом робочого дня в чистоті і порядку, не захаращувати робоче місце і проходи матеріалами;

працювати тільки справним інструментом, пристосуваннями і механізмами і застосовувати їх тільки за призначенням;

Лицювальник-плиточник повинен бути ознайомлений з небезпечними і шкідливими виробничими факторами, що діють на робочому місці:

небезпека одержання травм;

запиленість при роботі з цементом, вапном, керамічною плиткою, і т.п.;

небезпека ураження електричним струмом.

Лицювальник-плиточник зобов`язаний використовувати у своїй роботі засоби індивідуального захисту: окуляри, респіратори, запобіжні пояси.

Приміщення, у яких виконується робота з використанням пилоподібних в`язких матеріалів, клеїв, складів, повинні бути забезпечені вентиляцією.

Перед початком роботи лицювальнику-плиточнику потрібно підготувати робоче місце: віддалити зайві предмети, правильно підготувати і розташувати матеріали, інструмент, механізми, переконатися в їх справності, а також перевірити справність риштовання, лісів, колисок, видалити сторонніх осіб, очистити проходи від сміття, бруду, а в зимовий час - від снігу і льоду та посипати піском.

При роботі з синтетичними матеріалами для захисту шкіряного покрову рук від впливу хімічно шкідливих з`єднань застосовують захисні пасти і мазі.

При виконанні робіт на висоті повинні використовуватися інвентарні підмости і ліси, що мають огородження.

Забороняється користатися підвісними сходами і випадковими риштуваннями (бочками, шухлядами).

При роботі з цементом, вапном і іншими пильними речовинами необхідно користуватися засобами індивідуального захисту (окулярами, респіраторами).

При різанні і перерубанні керамічних плиток необхідно користуватися захисними окулярами.