Смекни!
smekni.com

Сім'я і брак. Єство, структура, функції, проблеми сучасної сім'ї (стр. 2 из 2)

кровноспоріднених зв'язків, погіршення матеріального положення, дисгармонія відтворювання населення.

Практична частина

Соціологи відзначають, що в сучасному суспільстві більшість молоді одружується, не обдумавши своє рішення настільки серйозно, наскільки вимагає дане питання. Багато хто вважає, що, отримавши паспорт, можуть вважати себе дорослими і жити за своїми правилами і принципами, не залежно від батьків. Мало того, що частина з них одружується, не досягнувши повноліття, але і без згоди батьків. Проживши якийсь час, молоді сім'ї розлучаються.

Практична частина моєї роботи полягала в проведенні соціологічного дослідження на тему браку і сім'ї. В процесі дослідження мені належало вирішити наступні задачі:

1. з'ясувати головну причину вступу до браку;

2. досліджувати специфіку відношення до браку з боку дівчат і хлопців;

3. з'ясувати причини розірвання браків.

Об'єктом мого дослідження були що вчаться 11-х класів школи № 4 і 10-х класів школи № 13 р. Польовського, відібрані випадковим чином. Загальне число респондентів склало 60 чоловік.

Предметом мого дослідження було відношення старших класів, що вчаться, до браку.

Мною була розроблена анкета з можливими варіантами відповідей.

Зразок анкети, а також результати аналізу проведеного соціологічного дослідження, для зручності сприйняття, оформлені у вигляді діаграм, представлені в додатку.

Отже, результати опиту показали, що число позитивно що відносяться до браку складає 90% від числа всіх респондентів. Інші 10% поки не замислювалися про це. Добрим результатом є те, що негативно що відносяться до браку, серед опитаних - не було, із цього приводу можна зробити ряд висновків.

На питання про відношення до браку з партнерами інших національностей думка розділилася таким чином: 37% опитаних відповіли, що це їх не цікавить, а 55% відповіли, що для них це не головне. Решта опитаних (а саме 8%) утрудняла відповісти. Причина, як я вважаю, в тому, що багато хто ще не замислювався і не розмовляв з батьками на цю тему.

Головною причиною вступу до браку 81% опитаних рахує любов

Дуже цікаву відповідь я отримала на 12-е питання: "Коли ви зустріли свою першу любов". При цьому 42% відповіли, що в школі, 45% опитаних ще не зустріли свою любов. У незначної частини перша любов зустрілася в дитячому саду (13%).

Жоден з числа опитаних не полягає в браку. Це не говорить про те, що вони не знайшли відповідну кандидатуру, а просто більшість вважає за необхідне спочатку доучитися в школі, потім продовжити освіту далі, а вже потім одружуватися.

Дане соціологічне дослідження показує, що відповідний для більшості опитаних шлюбний вік складає 20-30 років, так відповіло 83% дівчат і 87% хлопців, але було і виключення - 13,3% хлопцем відповіли - від 30 років і старше.

Для більшості опитаних хлопців соціальне положення дівчини їх не цікавить, так відповіли 50%, але дівчата до цього питання відносяться по - іншому, соціальне положення не цікавить всього лише 30% з числа опитаних дівчат; 50% дівчат відповіли, що може це і краще, але взагалі ні. Ніхто з дівчат не відповів, що для них має значення соціальне положення хлопців; на відміну від хлопців, з яких так відповіли 27%.

Главою сім'я, на думку дівчат, повинні бути обидва, так відповіли 67% опитаних, хлопці дотримуються іншої точки зору - вони вважають, що главою сім'я повинен бути чоловік, так відповіло 67%. Помітимо, що ніхто з респондентів не вважає, що главою сім'я повинна бути жінка.

Головною причиною розлучення, на думку респондентів, є зрада, так відповіло 42% опитаних.

Заробляти гроші, на думку дівчат, повинні обидва, так вважають 83%. Хлопці (60%) дотримуються думки, що гроші повинен заробляти чоловік. Помітимо, що ніхто з респондентів не вважає, що гроші повинна заробляти жінка.

Серед опитаних 89% вважають, що найприйнятніший вік для вступу до браку 20-30 років, і всього лише незначна частина (8%) вважають найприйнятнішим вік від 30 років і старше. Позитивно те, що всього 3% вказали для цього вік від 16-20 років.

До браку в ранньому віці молодь відноситься по-різному: 29% вважають, що це нормально, 23% вважають, що ранні браки не довгострокові, 28% відносяться негативно, інші (20%) утрудняли відповісти.

Висновки

Головною задачею мого дослідження було з'ясувати причини, по яких молодь одружується в ранньому віці, і із яких причин, як вважає молодь, відбуваються часті розлучення.

З опитаних учнів більшість відноситься до браку зі всією серйозністю. Практично всі респонденти одноголосно назвали головну причину частих розлучень - зрада.

Дані по розлученнях підтверджує офіційна статистика, яку дає ЗАГС р. Польовського. За даними на перший квартал 2006 року порівняно з тим же періодом 2005 року, в нашому місті одружилися 122 пари (в 2005 році - 125 пар) і розлучилися 77 (в 2005 році - 81)

На закінчення, я хотіла б сказати, чому я вибрала саме цю тему реферату. Сім'я і брак - це вічна тема, також як і тема взаємостосунків Чоловіка і Жінки, також як і тема Любові. Поняття сім'ї актуально у всі часи. І хто б щось там - то ні говорив, що можна обійтися без сім'ї - я не згодна з цим твердженням.

Сім'я потрібна. Для щастя, етичного і фізичного здоров'я людини. З сім'єю пов'язані дорогі і близькі серцю поняття, як добро, Затишок, Будинок, Мати. Сім'я дає опору відчуттям, мріям, надіям, допомагає здійсненню життєвих планів. Вона готує людину до життя в суспільстві, учить трудитися, творити, любити свою справу, доводити до кінця задумане. Сім'я потрібна не тільки людині, але і суспільству. Вона сприяє вдосконаленню суспільних відносин, вихованню підростаючого покоління.