Смекни!
smekni.com

Облік руху грошових коштів на рахунках в банку (стр. 2 из 8)

Фірма діє одночасно на декількох клієнтурних ринках. Це пов’язано з тим, що крім ковбасних виробів ВАТ ”Альянс" виробляє напівфабрикати, натуральні оболонки, здійснює нанесення кліше на білкозинові оболонки.

Діяльність фірми на споживчому ринку визначається тим, що вона реалізує вироблену продукцію оптовим покупцям, які безпосередньо доводять продукцію до населення, та через мережу фірмових магазинів.

Діяльність ВАТ “Альянс" на ринку виробників полягає в тому, що фірма реалізує напівфабрикати, оболонки для ковбас тощо. Тобто, це продукція, яка застосовується для подальшого виробництва. Основними покупцями ТОВ “Альянс" на цьому ринку є: М’ясопереробний комплекс “Колодянка", “Сталкер”, приватні ковбасні цехи, ковбасний цех м. Баранівка.

Ринок посередників характеризується тим, що продукцію фірми купують торгівельні організації чи окремі особи для подальшого їх перепродажу, маючи на меті одержання прибутку.

Дуже важливе значення у діяльності фірми відіграють проблеми формування асортименту товарів, під яким розуміють сукупність асортиментних груп товарів, що їх пропонує підприємство.

Товарний асортимент ВАТ “Альянс" досить широкий, адже, як вже зазначалось, крім великої кількості ковбасних виробів та копчень, підприємство на замовлення м’ясопереробних комбінатів виготовляє напівфабрикати (натуральні оболонки), а також виготовляє та наносить кліше на білкозинові оболонки.

Виготовлення напівфабрикатів і кліше на замовлення інших фірм можливе, тому що ВАТ “Альянс" має власне підприємство по виготовленню і нанесенню кліше на білкозинові оболонки. Такий вид діяльності приносить ВАТ “Альянс" значну частину прибутків. Для нанесення кліше використовується спеціалізована клішувальна машина „Фокус".

Що ж стосується асортименту ковбасних виробів та копчень, які виробляє фірма, то можна назвати слідуючі: ковбаса “Останкінська”, “Сервілат Смак", ковбаса “Докторська", “Любительская", “Торуньська”, ковбаса “Зерниста", “Кримська", “Черкаська” і т.д.

ВАТ “Альянс" постійно здійснює розширення свого товарного асортименту. Наприклад, для розширення асортименту ковбасних виробів і копчень є такі асортиментні групи: ковбаси варені, варено-копчені ковбаси, ковбаси копчені, ковбаси сиров’ялені, шинки, паштети і т.д. Для глибини асортименту прикладом є копчена ковбаса звичайна, копчена ковбаса з сиром, копчена ковбаса з вітаміном С, копчена ковбаса з ароматичними добавками тощо.

Широкий асортимент дає можливість орієнтуватися на всілякі вимоги споживачів, стимулювати здійснення покупки у певному місці, для певного цільового сегменту ринку.

Одним з найважливіших факторів успішної комерційної діяльності ВАТ “Альянс" є висока якість продукції, яку виготовляє фірма. Якість продукції підтверджується сертифікатами відповідності стандартам якості.

Слід також відмітити те, що ВАТ “Альянс" з метою забезпечення виробництва високоякісної продукції ретельно стежить за якістю сировини, що закуповується. Це здійснюється шляхом закупівлі пробників, по яких фірма оцінює якість сировини. У випадку, коли якість пробників задовольняє вимоги фірми - укладається контракт на закупівлю цілої партії такої сировини.

Висока якість продукції ВАТ “Альянс" є основою її конкурентоспроможності.


Схема проведення технологічного процесу виробництва наведена нижче (рис.1.2)


Надходження сировини на склад

Клішувальний цех Цех по виробництву ковбас

Споживач Задоволення власних Доведення продукції до

Потреб споживача

Рис.1.2 Технологічний процес виробництва та доведення продукції до споживача.

В даній схемі видно, що продукція, яка надійшла на склад ВАТ “Альянс" відразу сортується на ту, що потребує обробки (оболонка клішується в клішувальному цеху) та ту, що безпосередньо йде для виробництва ковбасних виробів.

Оболонка, що пройшла процес обробки, в кінечному результаті може бути продана покупцям - м’ясокомбінатам, у яких немає можливості самостійно наносити кліше, або може бути використана для власних потреб виробництва.

Сировина (м’ясо, ароматизатори, добавки, приправи тощо), що не потребує попередньої обробки відразу поступає у цех по виробництву ковбас. Там відбувається саме виробництво ковбасних виробів, їх сортування, упаковка. У виробничому цеху основними засобами виробництва являються: кутер - для подрібнення та перемішування інгрідієнтів виробництва, шприц - для заповнення оболонки фаршем, коптильна камера - для копчення ковбас.

В кінечному результаті ковбасні вироби переправляються до місць продажу, де будуть задовольняться потреби споживачів.

Організація бухгалтерського обліку - цілеспрямована діяльність із створення та вдосконалення системи економічної інформації про всі аспекти діяльності підприємства та його господарської операції, що забезпечує прийняття обгрунтованих управлінських рішень.

На ВАТ “Альянс" передбачено організацію бухгалтерського обліку у формі бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

Основними завданнями організації обліку на ВАТ “Альянс" є:

Контроль за повним і своєчасним оприбуткуванням матеріальних цінностей та їх збереженням за місцями зберігання.

Відповідальність складських запасів нормативам.

Виявлення всіх витрат, пов’язаних з придбанням або виготовленням запасів та призначення первісної вартості.

Контроль за правильністю використання МШП під час їх експлуатації.

Встановлення методології обліку затрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції протягом року.

Забезпечення своєчасного документального оформлення руху продукції - надходження її на склади і відправлення покупцям.

Наказом про облікову політику підприємства визначаються норми для правильного планування потреб в запасах, раціональної організації їх обліку і контролю.

В наказі про облікову політику необхідно передбачити:

Одиниці бухгалтерського обліку запасів, їх найменування або однорідна група

Перелік витрат, що не включаються до первісної вартості запасів

Собівартість, яка буде обчислюватись за даними обліку

Порядок відображення в обліку запасів, що не принесуть підприємству економічної вигоди в майбутньому

Порядок обліку випуску готової продукції

Метод оцінки і списання виробничих запасів

Порядок списання МШП, що стали непридатними для їх подальшої експлуатації

Порядок списання вартості МШП при їх передачі в експлуатацію

Основні критерії визначення МШП

Порядок визначення первісної вартості запасів: придбаних за плату; виготовлених власними силами.

Від правильно організованого обліку господарських засобів залежить правильність списання вартості запасів на виробництво, оцінка незавершеного виробництва, відображення у звітності.

Структура документообігу повинна бути такою, щоб забезпечити вчасне надходження необхідної інформації як для обліку, так і для контролю й оперативного управління рухом матеріальних запасів.

На рис.2.3 показано структуру організації бухгалтерського обліку на ВАТ “Альянс”.


Рис.1.3 Структура організації бухгалтерського обліку на ВАТ “Альянс"


Згідно форми організації бухгалтерського обліку на ВАТ “Альянс" на кожного бухгалтера покладаються певні обов’язки.

Так, на бухгалтера по зарплаті покладаються обов’язки нарахування заробітної плати персоналу фірми та складання звітності, що стосується зарплати (в Пенсійний фонд, у Фонд соціального страхування на випадок безробіття, у Фонд соціального страхування на випадок втрати працездатності тощо).

Бухгалтер складу у встановлені строки здійснює приймання і обробку первинних документів на сировину, матеріали, МШП тощо. Всі документи сортуються і перевіряються. Прибуткові ордери звіряються з рахунками, що до них належать, транспортними документами, приймальними актами тощо. Лімітні картки, що надійшли зі складу, зіставляються з іншими примірниками, одержаними від цехів-споживачів, накладні на переміщення матеріалів, здані складами-відправниками, з примірниками тих же накладних, що надійшли зі складів-одержувачів. Робота бухгалтера складу регулюється відповідними посадовими інструкціями.

Аналітичний облік виробничих запасів ведеться на складах за допомогою карток складського обліку, що розміщуються в картотеці за технічними групами виробничих запасів відповідно до номенклатури-цінника. Аналітичні рахунки групують за групами матеріалів, місцями зберігання, матеріально-відповідальними особами, за синтетичними рахунками бухгалтерського обліку і субрахунками. Дані за аналітичними рахунками узагальнюються в оборотних відомостях. Використовують рахунки аналітичного обліку для контролю за зберіганням і рухом матеріальних цінностей, їх оцінки, порівняння з даними складського обліку, а також для підведення підсумків інвентаризації.

У обов’язки бухгалтера-касира входить ведення обліку готівки в касі та слідкування за правильністю оформлення необхідних документів щодо руху готівки в касі.

Бухгалтер виробничого сектору здійснює табелювання виходу працівників на роботу, слідкує за правильністю списання сировини на виробництво та визначає собівартість продукції.

Всі зведені дані по підприємству передаються головному бухгалтеру на опрацювання.

Головний бухгалтер - це особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства:

Забезпечити дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних принципів бухгалтерського обліку.