Підпис Дата
Перевірено парт
нером ауд.фірми ……… …………
Підпис Дата
52. Види та склад робочих документів.
Роб. документи – це записи, в яких аудитор фіксує використані процедури, тести, одержану інформа-цію і відповідні висновки, які зроблені в ході ауди-ту. Роб. док-ти аудитора мають бути професійно скла-дені. Їхнє оформлення повинно забезпечувати доступність для читання. Проте конкретні форми використання робочих документів визначаються аудиторською фірмою, аудиторами з урахуванням специфіки окремих питань аудиту.
Класифікація робочих документів аудитора:
1) по часу ведення та використання:
- довгострокові, нетривалого використання;
2) за способом та джерелами отримання:
- від третіх осіб, від підприємства-клієнта, складені аудитором;
3) по характеру інформації:
- правового характеру, про керівництво і персонал підприємства, про структуру і орган-цію підпр-ва, про екон. основу діяльності підпр-ва, про систему внутр. контролю, про систему Б/О, аудиторські організаційно-функціональні документи, док-нти оцінки аудит. ризику, аудит. документи по переві-рці окремих статей та показників річного звіту, кореспонденція аудитора, підсумковий висновок, пропозиції та рекомендації;
4) за призначенням: оглядові, інформативні, переві-рочні, підтверджуючі, розрахункові, порівняльні, аналітичні;
5) за ступенем стандартизації:
- стандартизовані, вільної форми;
6) за формою представлення:
- графічні, табличні, текстові, комбіновані;
7) за технікою складання: ручні, на машинних носіях.
Т.як клієнт буде постійно перевірятися аудитором, робочі документи доцільно поділити на:
- постійні, тобто такі, які вміщують інформацію, що стосується насамперед перевірки окремих питань, які повторюються з року в рік (копії статутних та реєстраційних документів тощо);
- поточні, тобто такі, які вміщують інформацію, яка стосується насамперед аудиторської перевірки поточних періодів фінансово-господарської діяльності клієнта (каса, банк, реалізація та ін.).
43. Складання програми аудиту.
У програмі аудиту види, зміст та час проведення запланованих аудит. процедур повинні співпадати з прийнятими до роботи показниками загального плану аудиту. Аудиторська програма допомагає керувати виконавцями аудиту та контролювати їх роботу.
До аудиторської програми включається перелік об'єктів аудиту за його напрямками, а також час, що його необхідно витратити на кожен напрямок аудиту або аудиторську процедуру.
У програмі аудитор оцінює розмір ризику внутрішнього контролю та свій особистий ризик не виявлення суттєвих помилок у звітності, який існує під час проведення аудиторських процедур, визначає термін проведення аудиторських тестів і незалежних процедур - координує роботу всіх можливих помічників, залучених з числа співробітників підприємства, відзначає присутність інших виконавців аудиту, якщо такі беруть участь у роботі.
Записи і висновки аудитора по кожному розділу аудиторської програми фіксуються в роб. документації і є тим фактичним матеріалом, котрий використовується аудитором у процесі підготовки і обгрунтування аудит. звіту керівництву клієнта.
Програма аудиту
Організація, що перевіряється | _____________________________________________________ |
Період аудиту | _____________________________________________________ |
Кількість людино-годин на перевірку | _____________________________________________________ |
Керівник аудиторської перевірки | _____________________________________________________ |
Склад аудиторської групи | _____________________________________________________ |
Запланований аудиторський ризик | _____________________________________________________ |
Запланована суттєвість | _____________________________________________________ |
N | Перелік ауд. процедур за розділами аудиту | Період проведення процедур перевірки | Виконавець | Назва роб. документів аудитор | Примітки |
Керівник аудиторської фірми
Керівник аудиторської перевірки
49. Загальне поняття та мета складання робочих документів аудитора. (норматив №6)
Робочі документи – це записи, в яких аудитор фіксує вико-ристані процедури, тести, одержану інформацію і відповідні висновки, які зроблені в ході аудиту. Аудиторські докумен-ти аудитора повинні включати в себе всю інформацію, яку він визнає важливою для правильного виконання перевірки, яка має підтвердити ті підсумки, які зроблені у висновках.
Робочий документ має функції: 1) забезпечити обґрунтуван-ня аудиторського висновку та відповідати загальноприйня-тим нормам у професійній практиці;
2) забезпечити реєстрацію планування та виконання аудиту; 3) сприяти методичному підходу до аудиту;
4) надавати допомогу аудитору в його роботі.
Робочі документи аудитора мають бути професійно складе-ні. Їхнє оформлення повинно забезпечувати доступність для читання. Проте конкретні форми використання робочих до-кументів визначаються аудиторською фірмою, аудиторами з урахуванням специфіки окремих питань аудиту.
Робочі документи повинні включати: 1) інформацію, що сто-сується юр. та організаційної структури підприємства;
2) необхідні витяги або копії юр. документів, угоди, прото-коли; 3) вивчення та оцінка системи обліку і внутрішнього контролю; 4) документація про планування аудиту; 5) аналіз операцій та залишків за рахунками.
Проте роб. док-нти аудитора не можуть розглядатись як частина фінан. документації клієнта і після завершення аудиту робочі документи залишаються в аудитора і є його власністю. Проте його право власності обмежується етич-ними нормативами та умовами конфіденційності.