Смекни!
smekni.com

Самооцінка й рівень домагань (стр. 4 из 4)

2. Самооцінка тісно пов'язана з рівнем домагань особистості, з бажаним рівнем її самооцінки.

Рівень самооцінки впливає на рівень домагань особистості, на обиране коло труднощів життєвих цілей, на співвідношення удач і невдач на життєвому шляху людини, обумовлює тенденції розвитку особистості і її життєвої долі, імовірність наростання фрустрированности й невротичности. Рівень домагань ґрунтується на самооцінці, збереження якої стало для людини потребою. Важливо, щоб рівень домагань був трохи вище самооцінки, трохи випереджав її, створюючи тим самим можливості росту З віком самооцінка стає більш адекватною, що допомагає учням реальніше оцінювати свої можливості й відповідно до цього планувати навчання, розміряти свій рівень домагань.

3. Розвиток самооцінки – одне із центральних ланок становлення особистості. Рівень домагань складається під впливом успіхів і неуспіхів у попередній діяльності. У процесі навчання дитина, осягаючи основи наук, формує свою самооцінку, рівень домагань, установки на життєві успіхи або невдачі, своє відношення до людей.

Перспектива подальшого вивчення самооцінки й рівня домагань дуже велика, тому що самооцінка є важливим регулятором поведінки людини. Від самооцінки багато в чому залежать взаємини людини з навколишніми, його критичність, вимогливість до себе, відносини до успіхів і невдач як у навчальному процесі, так і в інших сферах взаємодії з навколишніми. Тим самим самооцінка впливає на ефективність діяльності людини й подальшу соціалізацію його особистості.


Список використаної літератури

1.Божович Л.І. «Проблеми формирования личности» / Під ред. Д.І. Фельдштейна.2-Изд- В "Институт практической психологии", Воронеж: НПО "МОДЭК", 1997.

2. Забродський М. «Основи вікової психологіі», Тернопіль, Навчальна книга - Богдан, 2003р.

3. О.А. Лапшина «Ваша дитина п'ятикласник» //Шкільний психолог. - 2006.

4.Менчинська Н.А.Проблемы обучения и психологического развития ребенка/ под ред. Е.Д. Божович. - М: Изд-во «Институт практической психологии», Воронеж: НПО «МОДЭК», 1998.

5. Трубицина М.С. «Развитие адекватной самооценки учащихся уровня сформрованности основных коммуникативных компетенций.:Владимир, гімназия №23, 2003.

6. Петровский А.В., Ярошевский М.Г. “ Психология: Пособие для студентов высших педагогичних учбных заведений“ – 2-е изд., стереотип. – М.; издат. центр “ Академия “; Высшая школа, 2001.

7. Столяренко Л.Д., Самыгин С.И. “ Психологія и педагогіка в питанняхта відповідях “ – Ростов – на Дону; “ Феникс “, 1999.