Халд думав, що можна строго науково пояснити поводження організму без звертання до психічних образів, понять і інших інтелектуальних компонентів. На його думку, для розрізнення об'єктів досить такого утворення, як потреба. Якщо в одному з коридорів лабіринту тварина може знайти їжу, а в іншому воду, то характер її рухів однозначно визначається потребою і більше нічим.
Хол першим порушив питання про можливість моделювання умовно-рефлекторної діяльності. Він висловив припущення, що якби вдалося сконструювати з неорганічного матеріалу пристрій, здатний відтворити всі істотні функції умовного рефлексу, то, організувавши з таких пристроїв систему, можна було б продемонструвати сьогоденне научіння методом "проб і помилок". Тим самим передбачалися майбутні кібернетичні моделі саморегуляції поводження.
Халд створив велику школу, що стимулювала розробку стосовно до теорії поводження фізико-математичних методів, використання апарата математичної логіки і побудову моделей, на яких перевірялися гіпотези про різні способи придбання навичок.
Список використаної літератури
1. Марцинковская Т.Д. История психологии— М., Академия, 2006;
2. Морозов А.В. История психологии — М., Академический проект, 2005;
3. Скиннер Б. Ф. Бихевиоризм 50-х, 1963;
4. Скиннер Б. Ф., Роджерс К. Р. Вопросы о контроле поведения человека, 1956;
5. Ярошевский М.Г., Анцыферова Л.И. Развитие и современное состояние зарубежной психологии. М., 1974.