Смекни!
smekni.com

Методика проведення аудиторської перевірки (стр. 2 из 4)

План проведення огляду історичної фінансової інформації, зокрема фінансової звітності

Організація, що перевіряється _______ ЗАТ «Рівне-Борошно» ______

Період аудиту _______січень-грудень 2008 року ______________

Кількість людино-годин на перевірку ____160 годин _____________

Керівник аудиторської перевірки _____ Бондарук марія Леонідівна _____

Запланована суттєвість____20 % __________________________

№з/п Заплановані види робіт Періодпроведення Кількість днів Виконавець Примітка
1. Отримання загальної інформації про підприємство 10.11 – 11.11 2 Бондарук М. Л.Бурцев В. О.Кузменко О. Ю.Попенка А. В.Андрощук В. Н.
2. Попередня оцінка систем обліку та внутрішнього контролю 12.11 – 16.11 5 Попенка А. В.Бурцев В. О.Бондарук М. Л.
3. Визначення аудиторського ризику та суттєвості помилок 12.11 – 17.11 6 Кузменко О. Ю.Андрощук В. Н.
4. Оглядова перевірка окремих статей активу Балансу 16.11 – 20.11 5 Бондарук М. Л.Попенка А. В.
5. Оглядова перевірка окремих статей пасиву Балансу 17.11 – 20.11 4 Кузменко О. Ю.Андрощук В. Н.Бурцев В. О.
6. Оглядова перевірка Звіту про фінансові результати 21.11 – 27.11 7 Андрощук В. Н.Попенка А. В.Кузменко О. Ю.
7. Оглядова перевірка Звіту про рух грошових коштів 21.11 – 29.11 9 Бурцев В. О.Бондарук М. Л.
8. Оглядова перевірка Звіту про власний капітал 27.11 – 05.12 9 Андрощук В. Н. Попенка А. В.Кузменко О. Ю.
9. Аналіз фінансового стану підприємства 29.11 – 06.12 8 Бурцев В. О.Бондарук М. Л.
10. Складання аудиторського висновку та звіту 06.12 – 08.12 3 Бондарук М. Л.

На відміну від аудиторської перевірки, об’єктом оглядової перевірки може бути не лише річна, але й проміжна фінансова звітність, а результатом перевірки є формування висновку не про достовірність відображеної у фінансовій звітності інформації, а про вірність методики (принципів) формування даної звітності.

Оглядова перевірка є більш короткостроковою у порівнянні з аудиторською перевіркою.

Огляд фінансової інформації здійснюється у тому випадку, коли клієнта задовольняє надання обмеженої впевненості щодо фінансової інформації чи фінансової звітності.

5. Програма аудиту товарів

Програма аудиту – це детальний документ, який розробляється по відношенню до окремих статей звітності, що становлять предмет аудиту, або категорій операцій, розрахунків бухгалтерського обліку.

Програма аудиту товарів

Загальні завдання аудиту Конкретні завдання аудиту Процедури аудиту Термін проведення Виконавець
Реальність існування Товари, відображені на рахунках, представляють собою повний перелік товарів, якими володіє підприємство або ці активи знаходяться у наявності, дорозі, на відповідальному зберіганні Спостереження за здійсненням інвентаризації товарів підприємства
Перевірка документального оформлення і відображення результатів інвентаризації в обліку
Огляд товарно-матеріальних запасів, які є в наявності
Порівняння сум залишку товарів у картках складського обліку товарів із залишками по даних синтетичного обліку та у Головній книзі
Перевірка поточних господарських операцій протягом року з метою підтвердження залишків на кінець року як результату
Права і обов'язки Товарні запаси не включають найменувань, які не належать підприємству Перевірка договорів постачання, платіжних документів, документів на оприбуткування товарів.
На основі опитування, підтверджень заборгованостей, банківських підтверджень визначають наявність запасів, які були заставлені, передані для забезпечення боргу
Перевірка правильності врахування переходу права власності на товари протягом звітного періоду
Підприємство має право власності на товари Вивчення первинних документів на оприбуткування товарів (договорів купівлі - продажу, накладних, товарно-транспортних накладних, рахунків-фактур, вантажних квитанцій)
Одержання підтвердження щодо товарів, розташованих за межами підприємства
Повнота обліку Перелік товарно-матеріальних запасів точно складається, поповнюється, підраховується, а підсумкові дані належним чином відображені на рахунках Перевірка наявності і правильності оформлення первинних документів, які підтверджують рух товарно-матеріальних запасів
Наявність та якість аналітичного обліку та його відповідність даним синтетичного обліку
Перевірка відповідності даних товарно-матеріальних звітів по складах та роздрібної мережі даним регістру синтетичного обліку
Прослідковування відображення операцій з придбання і продажу товарів у первинних документах, регістрах аналітичного і синтетичного обліку, Головній книзі.
Прослідковування відображення операцій повернення, уцінки, втрати товарів
Оцінка Товари оцінюються У відповідності з прийнятими принципами бухгалтерського обліку Перевірка систематичності застосування одного методу оцінки товарів
Перевірка правильності обліку знижок при обчисленні вартості товарі
Документальна перевірка вартості товарів на підставі рахунків-фактур, накладних, книги придбання товарів. Перевірка чистої вартості реалізації придбаних товарів. Перевірка правильності обчислення торгових націнок. Перевірка дотримання обмежень щодо розміру торговельних націнок по товарам, ціни на які регулюються державою. Вивчення реєстру роздрібних цін.
Операції по товарам відображені у належній сумі (арифметична правильність) Перевірка арифметичної точності записів первинних документів на придбання, продаж та переміщення всередині підприємства товарно-матеріальних запасів. Перевірка правильності визначення суми націнки, що припадає на залишок нереалізованих товарів
Своєчасність і правильність уцінки товарів Перевірка правильності і точності розрахунків уцінки товарів до чистої вартості реалізації. Обґрунтованість визначення чистої вартості реалізації. Перевірка правильності документального оформлення уцінки товарів. Перевірка правильності уцінки та обліку бракованих товарів.
Оцінка нестач Перевірка правильності визначення розміру відшкодування збитків нестачі товарів. Перевірка правильності розрахунку природних втрат товарів та їх списання в межах встановлених норм.
Факт події Операції із товарами, віднесені до відповідного звітного періоду Перевірка правильності віднесення операцій по руху товарно-матеріальних цінностей до відповідного звітного періоду (зіставлення дат здійснення операцій у первинних документах з датами записів у облікових регістрах).
Подання і розкриття Товари належним чином класифіковані у Балансі та надається відповідне розкриття інформації відносноосновних категорій товарно-матеріальних запасів і методів, які використовуються для оцінки товарів у примітках. Арифметична перевірка статті на правильність застосування одиниці виміру. Перевірка включення до статті "Товари" лише вартості товарів, які:- придбані підприємствами для наступного продажу;- не передані для застави. Перевірка належного розкриття інформації по товарам у примітках до звітності.

Завдання аудиту товарів полягають в тому, щоб забезпечити перевірку:

– правильності і своєчасності оформлення операцій, пов’язаних з надходженням і використанням товарів;

– збереження товарних цінностей за місцями зберігання та на всіх стадіях їх руху;

– договірно-розрахункової системи матеріально-технічного постачання, правильності і своєчасності розрахунків з постачальниками;

– використання і дотримання встановлених норм витрачання матеріалів у процесі виробництва;

– стану аналітичного (складського і бухгалтерського) обліку матеріалів та правильності визначення їх собівартості;

– правильності встановлення номенклатурних цінників та обґрунтованості визначення собівартості продукції.

6. Зразки робочих документів аудитора для фіксації аудиторських процедур при реалізації програми аудиту товарів

Документальне оформлення аудиторської перевірки складається з двох видів документації — робочої та підсумкової.

Аудитор зобов'язаний вести документацію зі справ, які стосуються прийнятих рішень за результатами проведеної аудиторської перевірки і які, в свою чергу, будуть покладені в основу аудиторського висновку.

Робоча документація — це записи, за допомогою яких аудитор фіксує проведені процедури перевірки, тести, отриману інформацію і відповідні висновки, які робляться під час проведення аудиторської перевірки. У робочу документацію вноситься інформація, яка, на думку аудитора, є важливою для того, щоб правильно виконати аудиторську перевірку, і яка повинна підтвердити висновки та пропозиції в аудиторському висновку. Робоча документація може бути оформлена у вигляді стандартних форм і таблиць на папері або зафіксована на електронних носіях інформації, на кіно- чи відеоплівку.

Під час планування та проведення аудиту робоча документація допомагає краще здійснювати аудиторську перевірку та контроль над процесом ЇЇ проведення, в ній реєструються результати аудиторських експертиз, виконаних для підтвердження прийнятих аудитором рішень.