1. Основні правила
1. У зв'язку з тим, що в телевізорі є небезпечна для життя напруга при його ремонті, необхідно суворо дотримуватись "Правил техніки безпеки при роботі з установки, ремонту й обслуговуванню побутових радіотелевізійних пристроїв (апаратів)".
2. Ремонтувати і перевіряти телевізор під напругою дозволяється тільки в тих випадках, коли виконання робіт у відключеному від мережі телевізорі неможливо.
3. В усіх випадках роботи з включеним телевізором, коли мається небезпека дотику до струмоведучих частин необхідно користатися інструментом з ізольованими ручками. Працювати потрібно однією рукою. Фахівець повинен бути в одязі чи з довгими рукавами в нарукавниках.
4. При ремонті телевізор варто встановлювати таким чином, щоб уникнути одержання травм від можливого вибуху електролітичних конденсаторів, помножувача напруги і кінескопа.
5. Забороняється ремонтувати включений у мережу телевізор, якщо він знаходиться у вологих приміщеннях, що мають цементні, чи інші струмопровідні підлоги, а також поблизу заземлених конструкцій (батарей центрального опалення і т.д.), якщо вони не мають спеціального ізолюючого огородження.
6. При розпакуванні, чи упакуванні знятті кінескопа варто працювати в захисній масці.
2. Правила безпеки для фахівців,
виробляючих ремонт телевізора.
Перед ремонтом телевізора варто спочатку очистити його від пилу, обов'язково видалити пил, що нагромадився, і забруднення з горловини й області високовольтного введення кінескопа, по обидва боки друкованих плат, з елементів рядкового розгорнення, живлення і фокусування, з елементів плати кінескопа.
Після очищення від пилу необхідно перевірити стан монтажу друкованих плат. Особливу увагу при цьому варто звернути на стан і якість пайок виведень моткових вузлів і ланцюгів рядкового відхилення, високовольтних ланцюгів, ланцюгів фокусування. При необхідності повинна бути проведене укладання джгутів, щоб відстань між високовольтними елементами (трансформатором вихідним рядкової, помножувачем напруги й ін.) було не менш 10мм і не було торкання монтажних проводів з елементами, що нагріваються. Це виключить можливість пробоїв, виникнення корони, прогоряння проводів.
Потім перевірити наявність підгорілих резисторів, що здулися оксидних конденсаторів, обвуглювання на друкованих платах. Виявлені дефектні вироби повинні бути замінені.
Ремонт і регулювання телевізора під напругою припустимі тільки в тих випадках коли, виконання робіт при відключеному від мережі телевізорі неможливо (регулювання, вимір режимів, перебування поганих контактів і т.д.).
Забороняється установка радіоелементів чи проведення яких-небудь монтажних робіт у телевізорі, що знаходиться під напругою.
Щоб уникнути дотику до струмоведучих частин необхідно користатися інструментом з ізольованими ручками. Усі роботи повинні проводитися однією рукою й в одязі з довгими рукавами.
При заміні чи запобіжників елементів варто відключити телевізор від мережі харчування. Перед заміною елементів необхідно за допомогою спеціального розрядника (високовольтний провід РМПВ із послідовно включеним резистором опором близько 100 кому) зняти залишковий заряд з конденсаторів фільтра харчування і кінескопа. Підключення і відключення вимірювальних приладів для виміру також виробляються при виключеному телевізорі.
Забороняється ремонтувати і регулювати включений у мережу телевізор, якщо він знаходиться поблизу заземлених конструкцій (батареї центрального опалення, труби водопостачання і т.д.), якщо вони не мають ізолюючого огородження.
Обличчям, що не ремонтують телевізор, знаходитися біля телевізора при чи знятті установці кінескопа забороняється. Зняття й установку кінескопа необхідно робити в спеціальній чи масці в крайньому випадку — в окулярах.
Знятий кінескоп, якщо передбачається його подальша експлуатація, повинний бути упакований у спеціальну чи тару щільну тканину. Якщо кінескоп підлягає знищенню, то попередньо рекомендується обережно роздавати плоскогубцями скляну трубку (хвостовик), через яку вироблялася відкачка повітря з колби і розташовану в цоколі кінескопа. Повітря ввійде в колбу, що запобіжить можливості вибуху при необережному звертанні з кінескопом.
Кінескоп — потенційне джерело рентгенівського випромінювання. Щоб уникнути цієї небезпеки, не можна допускати перевищення визначеної напруги на другому аноді кінескопа. Його найбільше припустиме значення складає 26 кв при погашеному екрані.
Після закінчення робіт перед установкою задньої стінки телевізор повинен бути включений для перевірки відсутності коронування і пробоїв у високовольтних ланцюгах.