В управлінні статистики необхідно отримати довідку про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Для цього необхідно:
а) свідоцтво про державну реєстрацію (оригінал і ксерокопія)
б) статут (оригінал)
в) установчий договір (оригінал)
г) заповнена облікова картка ЄДРПОУ (яку необхідно отримати у статуправлінні)
д) документи, які підтверджують сплату збору за видачу справки
Також необхідно знати індифікаційний код підприємства, який вказують у виконавчому комітеті при видачі свідоцтва про державну реєстрацію.
4) Реєстрація у податковій інспекції.
Прийняття на облік суб’єкта підприємницької діяльності проходить в податковій інспекції того району де була здійснена державна реєстрація такого суб’єкта. Стати на облік в податковій інспекції необхідно в 20 денний строк з моменту державної реєстрації.
Для взяття на олік у ДПІ необхідно мати такі документи:
а) заяву по формі №1-ОПП (заповнюється печатними буквами)
б) оригінали та копії установчого договору та статута з відміткою виконкома про реєстрацію
в) оригінал та копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності
г) оригінал і копія документа, який підтверджує юридичну адресу
д) нотаріально засвідчину копію довідки про включення в ЄДРПОУ
Для того, щоб ці документи прийняли при собі гнеобхідно мати для пред’явлення:
– паспорти власників, засновників (фізичних осіб), директора та головного бухгалтера;
– довідки про присвоєння їм індентифікаційних кодів (ксерокопія);
5) Отримання дозволу на виготовлення печатки у дозвільній системі.
Дозвіл на виготовлення печатки отримується у районому управління внутрішніх справ. Для отримання такого дозвілу необхідно подати такі документи:
а) заява, в якій вказуються такі відомості:
– кількість печаток та штампів, які передбачається виготовити;
– вперше чи ні виготовляються печатки та штампи;
– місцезнаходження;
– особа, яка відповідальна за отримання дозволу на виготовлення печаток та штампів, ії прізвище, ім’я, по батькові та паспортні дані;
– прізвище, ім’я, по батькові та паспортні дані керівника або уповноваженої нею особи, яка подає ходотайство у органи внутрішніх справ;
б) нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію;
в) зразки печаток у двох екземплярах, затверджені керівником;
г) документ який засвідчує сплату за видачу дозвілу на отримання печатки.
6) Реєстрація у якості платника страхових внесків у пенсійний фонд.
Така реєстрація здійснюється у районих органах Пенсійного фонду протягом 10 днів з дати отримання свідоцтва про державну реєстрацію або з дати заключення угоди з найманим робітником. Для реєстрації необхідно:
а) заява, причому графа “розрахунковий рахунок” заповнюється спеціалістом Пенсійного фонду після отримання Повідомлення з банку про відкриття такого рахунку;
б) копія свідоцтва про держреєстрацію;
в) довідка про внесення до ЄДРПОУ.
7) Реєстрація у якості страхователя по платежам у фонд соцстраху.
Органами реєстрації виступають виконавчі відділення Фонду соціального страхуванню або, в деяких випадках, всеукраїнські галузеві профсоюзи та профоб’єднання, регіональні галузеві органи профсоюзів та профоб’єднань. Для такої реєстрації необхідно:
а) свідоцтво про державну реєстрацію;
б) статут (оригінал) – для юридичних осіб;
в) печатка (при наявності).
8) Реєстрація у якості платника збору на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття.
Реєстрація здійснюється в районній службі зайнятості по місту знаходження.
Для такої реєстрації юридичній особі, яка використовує найману працю необхідно;
а) свідоцтво про реєстрацію;
б) ксерокопія свідоцтва про держреєстрацію;
в) ксерокопія довідки про внесення до ЄДРПОУ;
г) завірена довідка з банку про відкриття рахунку;
д) печатка.
9) Відкриття рахунку у банку. Для відкриття рахунку необхідно:
а) заява на відкриття рахунку встановленого зразку. Заява підписується керівником та головним бухгалтером підприємства. Якщо у штаті не має головного бухгалтера або іншої особи яка відповідальна за ведення бухгалтерського обліку, то заяву підписує тільки керівник;
б) копія свідоцтва про державну реєстрацію в органі державної виконавчої влади, який видав свідоцтво про держреєстрацію;
в) копія належним образом зареєстрованого статуту;
г) копія документу, який підтверджує взяття підприємство на податковий облік, яка завірена податковим органом нотаріально або уповноваженим робітником банку;
д) довідка про реєстрацію в органах пенсійного фонду України.
Як бачимо вся процедура по реєстрації підприємства досить довга та кропітка. Але після проходження цієї необхідної процедури можна вже починати діяльність підприємства.
1.4 Стисла характиристика діяльості підприємства.
Створене нами підриємство буде займатися упакуванням продукції, тобто виготовленням упаковки в основому для сипучих продуктів.
З точки зору продавців упаковочного обладнання, 4-5 років тому таке обладнання купували самі фермери, виробники продуктів харчування. За останні 1–2 роки обладнанням для упакування сипучих продуктів закуповують фірми, які обрали упакування основним видом діяльності, тобто наші потенційні конкуренти. У Київі вже діє біля 100 компаній, які займаються фасуванням та упакуванням продуктів. За дослідженнями експертів, найбільша пропозиція упаковочних послуг у Харьківсько-Донецькому регіоні, на другому місті Дніпропетровська, Київська та Львівська області. Апрактично не розвинуті в цьому напрямку Запорізська, Ніколаєвська, Одеська області – ті самі аграрні регіони, яким в першу чергу потрібно таке обладнання.
В Україні багато діє підпільних упаковщиків, які пакують у прозору плівку без імені виробника та пакувальника та без адреси. Робота таких фірм у підвалах та інших не дуже придатних для цього приміщеннях заважає роботі солідних компаній та компаній, які бажають чено працювати.
Для відкриття такого підприємства необхідно знати що:
Займатися пакуванням продуктів як окремим видом бізнесу не завжди доцільно та вигідно.
Необхідно мати гігієнічний сертифікат на продукт, який пакуємо. Цей документ підтверджує те, що конкретний продукт чистий від всяких неякісних добавок та сторонніх включень.
Необхідно також мати офіційний доумент на плівку, в яку пакують продукт.
Необхідно мати сертифікат УкрЦСМна обладнання, який підтверджує, що агрегати виконані у відповідності до всих ГОСТів та ОСТів, а метал, з якого вони вироблені ніяк не вплине на якість харчового продукта.
Упаковка грає важливу роль при просуванні товару на ринку. Тому з точки зору дізайну вимоги до упаковки можна розділити на три групи:
– основні, які забеспечують виконання вимог виробництва, а також умов захисту продукції, навколишнього середовища та доставки покупцю;
– додаткові, це рекламні, інформаційні та споживчі;
– естетичні , які пов’язані з гармонізацією утилитарних естетичних запитів та потреб, створенням красивого та фунуціонального виробу.
Для комерційного успіху дизайн упаковки повинен забеспечувати:
– підтримувати репутацію фірми та торгової марки товару;
– відповідати способам реалізації та товару та стимулюванні покупки;
– простоту, ясність та привабливість оформлення; економічність для виготовлення та приемливу ціну для покупця.
Конструкція упковки повинна відповідатизасобам викладки товару, забеспечувати вільний доступ до нього споживача,легке считування інформації. Для товарів повсякденного попиту упаковка повинна бути простою, нейтральеою, гармонічною, врівноваженою. Швидкий вибір необхідного товару серед маси інших потребує правильного кольорового рішення упаковки.
Текст, розміщений на упаковці, повинен давати необхідну інформацію про продукт, його властивості, особливості застосування, зберігання. Ця інформація регламентується нормативною документацією на продукцію.
Розмір шрифта на упаковці залежить від можливостей поліграфічного оформлення, об’єму розміщаємої на упаковці інформації, розміру упаковки. Але інформація нанесена на упаковку повинна бути простою, зрозумілою, читаємою, а уаковка повинна мати привабливий вигляд. Тому провівши дослідження на ринку виробництва полімерних матеріалів та оцінивши продукцію яку вони надають товариство визначило для себе двох партнерів, це “Завод полімерних матеріалів” та завод “Бліц–Флекс”.
Як відомо, упаковка повинна захищати продукт від висихання, впитування вологи, сторонніх запахів, вивітрюванню ароматичних речовин, біологічному забрудненню. Також материал упаковки не повинен розпадатися під дією вологи, світла, тепла, не повинен вступати у взаємодію з продуктом, міняти його вкусові властивості, запах,колір. В Україні розроблені дуже жорсткі норми, які обмежують міграцію компонентів упаковочних матеріалів у продукт.
При пакуванні найчастіше використовують поліетелен або пропілен, деякі продукти пакують у бумагу. Дешевше та простише рацювати з поліетеленом, з 1 кг плівки можна отримати 250 пакетів емкістю 1 кг для пакування сипучих продуктів. Обладнання яке пакує у поліетелен має імпульсний нагрів ножів, та це обладнання дешевше машин з постійним нагрівом ножів на $300–500. Кілограмм комбінованої плівки з печаттю на 5-6 грн. дорожче ніж однослойна з печаттю. Багатослойні плівки прочніше та малюнок на них не зтираеться. На Заході 90% упаковщиків користуються багатослойною плівкою.
Як вважають спеціалісти, приблизно 2/3 потребляємих плівок в Україні – вітчизняного виробництва. Україна практично повністю забеспечує себе полімерними плівками, на 90% сучасними поліпропілеовими матеріалами.
Одним з ведучих підприємств на Україні є києвскій “Завод полімерних матеріалів”, який зараз випускає великий асортимент продукції. Його найближчим конкурентом є завод “Бліц–Флекс”.