Смекни!
smekni.com

Облік доходів від фінасових операцій (стр. 1 из 4)

Міністерство освіти і науки України

Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації

ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЧЕРНІГІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»

НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР

З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДЛЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни: „Фінансовий облік”

на тему: «Облік доходів від фінансових операцій »

ДПТНЗ „ЧВПУ”

2010


РЕЦЕНЗІЯ

На курсову роботу з дисципліни «Фінансовий облік »

Учня ***ІІ курсу, групи 1Аг-08, на тему:

«Облік доходів від фінансових операцій»

Зміст курсової роботи ___ відповідає обраній темі.

Курсова робота ___ оформлена відповідно до методичних вимог.

Позитивними моментами курсової роботи є:

1)________________________________________________________

2) _______________________________________________________

3) ______________________________________________________

4) _______________________________________________________

5) ______________________________________________________

Основними недоліками курсової роботи є:

1) _______________________________________________________

2) _______________________________________________________

3) _______________________________________________________

4) _______________________________________________________

5) _______________________________________________________

Загальний висновок:

Курсова робота ___ допускається до захисту. В разі усунення недоліків курсова робота попередньо може бути оцінена на _________________ .

„___”_______200__р. _______________

дата (підпис викладача)

Зміст

ВСТУП

РОЗДІЛ 1 Фінансова діяльність підприємства

1.1 Особливості фінансової діяльності підприємства

1.2 Облік фінансової діяльності підприємства

РОЗДІЛ 2 Облік доходів від фінансових операцій

2.1 Облік доходів підприємства

2.2 Облік доходів від фінансових операцій

РОЗДІЛ 3 Порядок ведення фінансових результатів за видами діяльності

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ


Вступ

Актуальність теми курсової роботи. Основною місією ефективної фінансової діяльності є одержання власниками максимальної економічної вигоди в результаті функціонування підприємства. Реалізації цієї місії сприяють одержання приросту рентабельності власного капіталу, підтримання належного рівня платоспроможності (ліквідності) як на поточну дату, так і на перспективу, забезпечення розширеного відтворення внаслідок ефективного використання фінансових ресурсів тощо.

Тому актуальним завданням для суб’єктів господарювання постало удосконалення форм і методів фінансового забезпечення функціонування підприємства, тобто дослідження обліку доходів від фінансових операцій.

Метою курсової роботи є оволодіння теоретичними та практичними знаннями з обраної теми.

Основними завданнями, які випливають з мети роботи, є:

− розглянути особливості фінансової діяльності, та обліку фінансової діяльності підприємства;

− вивчити облік доходів підприємства та облік доходів від фінансових операцій.

− визначити порядок ведення фінансових результатів за видами діяльності.

Предмет курсової роботи - обліку доходів від фінансових операцій.

Теоретичною та методологічною основою даного курсового дослідження стали:

− підручники;

− навчальні посібники;

− статті друкованих видань;

− інтернет-видання;

− нормативно-правова база, в тому числі ПСБО.

В останні роки відчувається значна зацікавленість українських вчених до даної теми. Цьому аналізу присвячені праці Ткачнеко Н.М., Сопко В., Остапюк М.Я., Грабова Н.М., Бабич В.В., Свидерський Е.И., Павлюк І.М., Партин Г.О., Кузьмінский А.М., Кузьмінский Ю.А., Чацкіс Є.Д., Кіндрацька Л.М., Грабова Н.Н., Добровський В.Н., Бирюкова И.К., Кодрянский А.В., Бутинець Ф.Ф., Малюга Н.М., та інші науковці.

Методи, які будуть використані при написанні курсової роботи:

– описовий;

– порівняльний;

– аналітичний.

Розділ 1 Фінансова діяльність підприємства

1.1Особливості фінансової діяльності підприємства

Згідно з П(С)БО, інвестиційна діяльність - це придбання та реалізація тих необоротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою еквівалентів грошових коштів.

Отже, ця діяльність пов’язана з ефективним вкладенням залученого капіталу.

Рух грошових коштів у результаті інвестиційної діяльності визначається на основі аналізу змін у статтях таких розділів балансу:

–«Необоротні активи»;

–«Поточні фінансові інвестиції» (фінансові інвестиції на строк, що не перевищує один рік, які можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент).

До типових прикладів руху коштів у результаті інвестиційної діяльності можна віднести такі:

– придбання фінансових інвестицій, необоротних активів, майнових комплексів;

– отримання відсотків, дивідендів;

– дезінвестиції.

Під інвестиційними можна розуміти всі вкладення підприємства (як довгострокового, так і поточного характеру), що здійснюються з метою забезпечення приросту вартості його майна.

Успішна інвестиційна та операційна підприємницька діяльність можлива лише за наявності надійного фінансового фундаменту, тобто достатнього обсягу капіталу. Мобілізація підприємством необхідних для виконання поставлених перед ним планових завдань фінансових ресурсів називається фінансуванням. З іншого боку, система використання різних форм і методів для фінансового забезпечення функціонування підприємств та досягнення ними поставлених цілей називається фінансовою діяльністю. Згідно з П(С)БО фінансова діяльність - діяльність, яка веде до змін розміру і складу власного та позичкового капіталу підприємства (який не є результатом операційної діяльності). Отже, основний зміст фінансової діяльності (у вузькому розумінні) полягає у фінансуванні підприємства. Рух грошових коштів у результаті фінансової діяльності визначається на основі змін у статтях балансу за розділами:

«Власний капітал»;

«Довгострокові зобов’язання»;

«Поточні зобов’язання».

До типових прикладів руху коштів у результаті фінансової діяльності слід віднести:

– надходження власного капіталу;

– отримання позичок;

– погашення позичок;

– сплата дивідендів.

Фінансова діяльність (у широкому розумінні) включає весь комплекс функціональних завдань, здійснюваних фінансовими службами підприємства і пов’язаних з фінансуванням, інвестиційною діяльністю та фінансовим забезпеченням (обслуговуванням) операційної діяльності суб’єкта господарювання

Суттєвою причиною кризового стану багатьох вітчизняних підприємств є неналежне виконання фінансовими службами покладених на них функцій і завдань, зокрема відсутність фінансового планування (бюджетування) та аналізу, управління ризиками, роботи щодо оптимізації структури активів та пасивів тощо.

Для підприємств малого бізнесу, як правило, характерною є централізація всіх управлінських функцій, у т.ч. і функції управління фінансами на рівні керівника підприємства, який досить часто є і його власником (або співвласником). Якщо необхідно він звертається до послуг зовнішніх консультантів, аудиторів. Бухгалтерську роботу на таких підприємствах досить часто виконує бухгалтер-сумісник.

На середніх за величиною підприємствах відповідальність за управління фінансами, як правило, покладається на головного бухгалтера, який підбирається таким чином, щоб його рівень кваліфікації дозволяв виконувати функції фінансового менеджера. Принципові рішення щодо управління фінансами на таких підприємствах приймаються за узгодженістю між головним бухгалтером і директором.

На великих підприємствах прийняття рішень у галузі управління фінансами є компетенцією фінансового директора. Розрізняють функціональну, дивізіональнутаматричну організаційні структури.

Характерною для функціональної структури є концентрація на рівні окремих відділів однотипних чи споріднених функціональних завдань з метою забезпечення ефективності їх виконання за рахунок переваг спеціалізації.

Як недолік такої структури можна відзначити низький рівень координації роботи різних функціональних підрозділів.

Для великих підприємств чи концернів типовою є дивізіональна організаційна структура. Переваги такої форми організації полягають у можливості поєднання стратегічної лінії центрального керівництва та переваг спеціалізації на місцях.

Серед недоліків дивізіональної структури організації підприємства здебільшого виділяють зростання адміністративно-управлінських витрат, певний рівень дублювання окремих функцій тощо.

В основі матричної організаційної структури лежить виокремлення сегментів діяльності залежно від обраних критеріїв без утворення окремих функціональних одиниць. Сегментація здійснюється в розрізі окремих проектів, продуктів, цілей тощо за горизонтальним принципом.

1.2 Облік фінансової діяльності підприємства

облік фінансовий доход підприємство

Відповідно до стандарту бухгалтерського обліку фінансові інвестиції є активами, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку, зростання вартості капіталу або інших вигод для інвестора. До фінансових інвестицій відносять такі активи, які можуть приносити вигоду лише фактом свого існування, без будь-яких зусиль з боку тримача.

До фінансових інвестицій належать:

– акції, а також інші цінні папери (облігації підприємств або державних і місцевих позик);

– кошти даного підприємства, які вкладені у статутний капітал інших підприємств на території України та за кордоном.

Для обліку фінансових інвестицій призначені рахунки 14 «Довгострокові фінансові інвестиції» (інвестиції пов’язаним сторонам за методом обліку участі в капіталі, інші інвестиції пов’язаним сторонам, інвестиції непов’язаним сторонам) та 35 «Поточні фінансові інвестиції» (еквіваленти грошових коштів, інші поточні фінансові інвестиції).