Смекни!
smekni.com

Утримання з заробітної плати працівників Серговської філії ТОВ "ЛЕО" (стр. 1 из 2)

Утримання з заробітної плати працівників Серговської філії ТОВ «ЛЕО»


Після розрахунків нарахування заробітної плати в Серговській філії з неї виробляють наступні утримання:

— з доходів фізичних осіб;

— по виконавчих документах;

— збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

— внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;

— внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;

— профспілкових внесків;

— інші утримання.

У Серговській філії, є працівники які користуються соціальною пільгою при обкладенні доходів податком з доходів фізичних осіб.

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу платника податків у вигляді заробітної плати виключно по одному місцю нарахування, яке платник податків вибирає самостійно, щодо чого він подає працедавцю заяву про застосування пільги по встановленій Державною податковою адміністрацією формі. У Серговській філії ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» всі працівники, що знов приймаються на роботу, у момент приймання залишають подібні заяви в розрахунковому відділі. Пільга починає застосовуватися працедавцем з податкового місяця, в якому платник податків подав працедавцю заяву про застосування пільги.

Окрім працівників, що користуються податковою соціальною пільгою в Серговській філії є працівники, які мають право на надання наступних пільг:

— самотня мати (батько) на кожну дитину у віці до 18 років;

— особи, які утримують дитину-інваліда I або II групи у віці до 18 років;

— батькові і матері, що має 3 або більш дітей у віці до 18 років, на кожну таку дитину;

— удова;

— чорнобильці 1 або 2 категорії.

Окрім заяви для застосування пільг працівники надають копії всіх необхідних документів для отримання тієї або іншої пільги по податку з доходів фізичних осіб.

У бухгалтерії Серговської філії здійснюють утримання по виконавських листах аліментів і поштового збору на них. Аліменти утримують зі всіх видів заробітку після стягування податків. Виплата аліментів здійснюється шляхом переказу, через поштові відділення, на домашні адреси матерям.

Утримання збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється на підставі статті 4 Закону України від 26 червня 1997 р. № 400/97 ВР із змінами і доповненнями, з фізичних лиць, що працюють на умовах трудового договору, і фізичних осіб, що виконують роботи (послуги) згідно цивільно-правових договорів. Об'єктом утримання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є сукупний оподатковуваний податком дохід, обчислений відповідно до законодавства України. Ставки збору встановлені в наступних розмірах:

1% від об'єкту оподаткування, якщо сукупний оподатковуваний податком дохід не перевищує 150 гривень;

2% від об'єкту оподаткування, якщо сукупний оподатковуваний податком дохід перевищує 150 гривень.

Утримання внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності здійснюється на підставі Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-III із змінами і доповненнями. Розміри внесків встановлені наступні:

1,0% від об'єкту оподаткування для працівників, незалежно від суми заробітної плати.

Утримання внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття здійснюється на підставі ст. 3, 4 Закони України від 26 червня 2010 р. № 402/2010 ВР із змінами і доповненнями. Об'єктом оподаткування є сукупний оподатковуваний дохід, обчислений відповідно до законодавства України.

Розміри внесків встановлені наступні:

0,5% від об'єкту оподаткування, незалежно від суми заробітної плати.

Розрахуємо суму податку з доходів фізичних осіб, зборів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування із заробітної плати працівника. У квітні 2010 року контролеру відділу збуту енергії Алчевського району електричних мереж Серговської філії ТОВ «ЛЕО» нарахована заробітна плата в сумі 720,0 грв.

1. Розрахуємо суму податку з доходів фізичних осіб. Заробітна плата 720,0 грв. Ставка податку з доходів фізичних осіб в 2006 році, також як і в 2008 і 2009 році дорівнює 13%. З 1 січня 2010 року законом вводиться єдина ставка оподаткування доходів найнятих робітників 15%.

СПДФО = 694,80 х 13% = 90,32 грв.

СПДФО – сума податку з доходів фізичних осіб;

Сн – сума нарахованої заробітної плати за мінусом сум загальнообов'язкових зборів.

(720 – 14,40 – 3,60 – 7,20) = 694,80 грв.

2. Визначимо суму збору до Пенсійного фонду України. Заробітна плата перевищує 150 грв., тому відсоток збору складає 2 % від суми нарахованої заробітної плати

720,0 х 2 % = 14,40 грв.

3. Розрахуємо суму збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Відсоток збору складає 0,5 % від суми нарахованої заробітної плати.

720,0 х 0,5 % = 3,60 грв.

4. Розрахуємо суму збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності. Відсоток збору складає 1% від суми нарахованої заробітної плати.

720,0 х 1% = 7,20 грв.

Суми утриманих внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, суми утриманого податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати в Серговській філії перераховуються в дні виплат заробітної плати.

Соціальне страхування – одна з гарантій здійснення має рацію трудящих на матеріальне забезпечення.

Вдосконалення зв'язків підприємств з органами державного соціального страхування викликає зміну в організації бухгалтерського обліку, контролю і звітності їх розрахункових взаємостосунків.

Серговська філія зареєстрований, як платник до Пенсійного фонду України (ПФ), до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності (СС), до фонду загальнообов'язкового державного соціальне страхування на випадок безробіття (ССБ), до фонду загальнообов'язкове державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві (НВ) в місті Стаханове. Щомісячно складаються відомості відрахувань по підприємству.

Щокварталу складаються звіти про суми нарахованих і перерахованих внесків до цих фондів. Звіт про суми нарахованих і перерахованих внесків до Пенсійного фонду України складається щомісячно.

Розміри відрахувань до вищеперелічених фондів приведені в таблиці 1.

Таблиця 1.

Розміри відрахувань від сум нарахованої заробітної плати до фондів соціального страхування

Найменування Розмір відрахувань
ПФ 4 % на заробіток інвалідів
31,8 % - з інших
СС 2,9 %
ССБ 1,3 %
НВ 0,96 %

Переліки нарахованих внесків в Серговській філії виробляються в день виплати заробітної плати.

Після рахункової обробки первинних документів по обліку відпрацьованого часу та іншої початкової інформації для нарахування заробітної плати складаються розрахункові відомості, які узагальнюють аналітичні дані по розрахунках з персоналом по оплаті праці (балансовий рахунок 66 «Розрахунки по заробітній платі»).

Витрати на оплату праці відображаються в собівартості продукції (робіт, послуг) так само, як і матеріальні витрати, тобто в напрямку витрат і місцю виникнення. Роль кожної категорії працівників підприємства – основні виробничі робітники, допоміжні робітники, керівники, фахівці, що служать і т.д. – зумовлює різний порядок віднесення витрат на оплату їх праці в собівартість продукції (робіт і послуг).

У розділі «Нараховано», тобто по кредиту рахунку 66 «Розрахунки по заробітній платі», відображаються суми нарахованої за місяць основної і додаткової заробітної плати, всі види доплат, що належать працівникам в кореспонденції з дебетом рахунків: рахунок 23 «Виробництво» – на суму оплати праці основних виробничих робітників по калькуляційній статті «Основна заробітна плата» і «Додаткова заробітна плата» – прямі витрати.

У Серговській філії ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» витрати на оплату праці відносяться на наступні витратні рахунки:

23.11 «Витрати по передачі 0,4 кВ»;

23.12 «Витрати по передачі 6-10 кВ»;

23.13 «Витрати по передачі 35 кВ»;

23.14 «Витрати по передачі 110 кВ»;

23.15 «Витрати по поставці»;

23.35 «Витрати інші»;

23.34 «Загальногосподарські витрати» – на суму оплати праці працівників апарату управління підприємства.

Суми нарахованої допомоги з тимчасової непрацездатності, джерелом виплат яких є засоби, відраховувані на соціальне страхування, відносять в дебет рахунку 65 «Розрахунки по страхуванню» в кореспонденції з кредитом рахунку 66 «Розрахунки по заробітній платі».

Суми нарахованих компенсаційних виплат згідно положення про оплату праці по Серговській філіі джерелом виплат, яких є засоби підприємства іншої операційної діяльності відносяться в дебет рахунку 97 «Інші витрати звичної діяльності» в кореспонденції з кредитом рахунку 66 «Розрахунки по заробітній платі».

У розділі «Утримано і зараховано», тобто по дебету рахунку 66 «Розрахунки по заробітній платі», відображаються суми заробітної плати, видані з каси персоналу підприємства протягом місяця у вигляді авансів, всі зроблені утримання із заробітної плати, встановлені законодавством, депонуюча заробітна плата.

На суму утримань із зарплати залежно від їх характеру кредитують наступні рахунки (субрахунки):

– субрахунок 64101 «Розрахунки по податках» – на суму прибуткового податку з доходів фізичних осіб;

– субрахунок 6512 «Розрахунки по пенсійному забезпеченню» – на суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

– субрахунок 6532 «Розрахунки по соціальному страхуванню на випадок безробіття»;

– субрахунок 6521 «Розрахунки по соціальному страхуванню на випадок тимчасової втрати працездатності»;