Смекни!
smekni.com

Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації (стр. 26 из 28)

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з вівцею. Логопед:

— Я покладу трохи свіжої травички Хто ж прийде до неї? Хто любить їсти травичку? (Вівця) Правильно, вівця. Йде овечка до травички (пересуває вівцю у напрямку до травички). Зраділа овечка, що у неї травичка є. Почала їсти соковиту траву. Раптом вівця замекала: мм-мее-ме-мме. Напевно, зве когось. Покличмо разом з овечкою: мм-мее-ме-мме. (Мм-мее-ме-мме.) Покликала овечка: мм-мее-ме-мме і прибігла до неї овечка маленька (хто?) Овечка. Маленька овечка. Біжить, радіє: мм-мее-ме-мме (тоненьким голосом). Як мекає овечка? (мм-мее-ме-мме.) Забралася овечка до мами-вівці на полянку. бавиться, радіє, мекає: мм-мее-ме-мме. А мама-вівця теж їсть і мекає: мм-мее-ме-мме. Пояснює мама-вівця овечці, що треба їсти (показує, як овечка повинна їсти травичку). Буде овечка їсти більше — виросте швидше. Стане схожою на свою маму-вівцю. А поки вівця маленька, і все у неї маленьке (дістає овечку і вівцю зі столу). У мами-овечки великі роги, вона ними обороняється, а у маленької овечки — маленькі рожки (показ). Ноги у вівці великі, а у овечки маленькі ніжки, буде їсти більше і швидше виросте. Знову пішла овечка у коритце. Дуже вона травинку солоденьку їсти любить.

Завдання 2.Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що зайве?». Дитині потрібно уважно роздивитися ці малюнки та дізнатися, що є зайвим

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 15

Тема: Свійські тварини.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями свійських тварин, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з вівцею. Логопед:

— Я покладу трохи свіжої морквинки та капустки. Хто ж прийде до неї? Кролик йде до травички (пересуває кролика у напрямку до капустки та моркви). Зрадів кролик, що у нього травичка є. Почав їсти соковиту моркву. Раптом кролик запищав: кві-кві-пі-пі. Напевно, зве когось. Покличмо разом з кроликом: кві-кві-пі-пі. (Кві-кві-пі-пі.) Покликав кролик: кві-кві-пі-пі і прибігло до нього кроленя маленьке (хто?).Кроленя. Маленьке кроленя. Біжить, радіє: кві-кві-пі-пі (тоненьким голосом). Як пищить кроленя? (кві-кві-пі-пі.) Забралося кроленя до тата-кроля на полянку. Бавиться, радіє, пищить: кві-кві-пі-пі. А тато-кріль теж їсть і пищить: кві-кві-пі-пі. Пояснює тато-кріль кроленю, що треба їсти (показує, як кролик повинен їсти морквинку й капустку). Буде кролик їсти більше — виросте швидше. Стане схожою на свого тата-кролика. А поки кролик маленький, і все у нього маленьке (дістає кролика і кроля зі столу). У тата-кроля великі вуха, він чує ворогів здалеку та тікає вчасно, а у маленького кролика — маленькі вушка (показ). Ноги у кроля великі, а у кролика маленькі ніжки, буде їсти більше і швидше виросте. Знову пішло кроленя на полянку морквинку їсти з капусткою.

Завдання 2.Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що зайве?». Дитині потрібно уважно роздивитися ці малюнки та дізнатися, що є зайвим

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 17

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями свійських птахів, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з качкою і каченям. Логопед:

— Я наллю у ванну води (наливає воду). Хто ж прийде до води? Хто любить плавати у воді? (Качка.) Правильно, качка. Йде качка до води (пересуває качку у напрямку до води). Зраділа качка, що у ванні вода налита. Забралася у воду. Плаває. Дуже качка плавати любить (показує, як качка плаває). Раптом качка закрякала: кря-кря-кря. Напевно, зве когось. Покличмо разом з качкою: кря-кря-кря. (Кря-кря-кря.) Покликала качка: кря-кря-кря і прибігло до неї ... (хто?) Каченя. Маленьке каченя. Біжить, крякає: кря-кря-кря (тоненьким голосом). Як крякає каченя? (Кря-кря-кря.) Забралося каченя до мами-качки у ванну. Плаває, радіє, крякає: кря-кря-кря. А мама-качка теж плаває і крякає: кря-кря-кря. Пояснює мама-качка каченяті, що треба плавати, як човник (показує, як каченя повинне плавати). Упірнати треба під воду, до самого дна діставати (показ). На дні трава і черв'ячки — їжа для качат. Як треба каченяті плавати? (Як човник.) Навіщо каченяті до самого дна діставати? (Там трава і черв'ячки. Їжа для каченяти.) Буде каченя є більше — виросте швидше. Стане схожим на свою маму-качку. А поки каченя маленьке, і все у нього маленьке (дістає качку і каченяти з ванни). У мами-качки великий дзьоб, вона їм їжу дістає, а у маленького каченяти — маленький дзьобик (показ). Дзьоб і у качки і у каченяти широкий, щоб було зручно у воді їду діставати — травичку і черв'ячків. Крила у качки великі, а у каченяти маленькі крильця, і хвостик маленький, а у мами-качки — великий хвіст (показ). Каченя буде їсти більше і швидше виросте. Знову полізло каченя у ванну. Дуже він плавати у воді любить.

Завдання 2.Інсценування розповіді Е. Чарушина «Качка з качатами». Кря-кря, каченя! Кря-кря, маленький! Ти як човник плавай! Упірнай і до самого дна діставай! А на дні в озерці підводна трава, смачна твань жирні черв'ячки. Їси більше! Рости швидше! Логопед переказує «розповідь», інсценуючи її, стежачи за реакцією дітей. Вимовляти текст треба не поспішаючи. Логопед:

—Подивимося, як каченя ходить. Мама-качка пішла додому, і каченя вилізло з ванни і пішло за нею (показ). Качка йде — перевалюється і каченя перевалюється (показ). Покажіть, як ходить качка. А як ходить каченя?

Діти імітують ходу витчи і каченяти.

Завдання 3. . Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що зайве?». Дитині потрібно уважно роздивитися ці малюнки та дізнатися, що є зайвим

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.


Логопедичне заняття 18

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями ягід, фруктів, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з качкою і каченям. Логопед:

Я знаю маму-качку, яка часто виводить своїх діток-качат гуляти. Хочете на неї подивитися? (Так.). Виставляється картина.

— Подивіться, яка качка. Качка строката. У неї пір'їнки різного кольору. Качка строката. У качки великий дзьоб. А ще у качки є крила і хвіст (показ). І лапи є у качки (показ). На лапах перетинки. Тому качка так добре плаває. Качка стоїть на березі ставка, біля води. А навколо качки бігають ...? (Качата.) Качата. Жовті качата. А ще можна сказати жовтенькі утятки. Багато качат. Качата маленькі. Ці качата (показ) ловлять метелика. У метелика красиві білі крила (показ). Це каченя побачило жука (показ). Це каченя біжить (показ), а це каченя стоїть (показ). А ці качата плавають (показ) і упірнають. Качатам подобається у воді.

Далі логопед ставить питання по картині:

— Хто це (показ)? (Качка.)

— А це хто (показ одного каченяти)? (Каченя.)

— Хто це (показ качат)? (Качата.)

— Скільки качат? (Багато.)

— Що роблять ці качата? (Ловлять метелика. Дивляться на метелика.)

— Метелик яка за кольором? (Біла.)

— На кого дивиться це каченя? (На жука.)

— Що роблять ці качата? (Плавають.)

— А цього каченяти що робить? (Упірнає.)

Завдання 2. Мета:розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.


Дитині потрібно з’єднати лініями діточок птахів.

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 19

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.