Смекни!
smekni.com

Формування самоосвітньої компетентності учнів (стр. 9 из 9)

2.Відпочинок під час перерви має бути активним, саме це підвищує чутливість нервової системи, зміцнює увагу й пам'ять, активізує розумову діяльність.

3.Слід враховувати, що в першій половині дня більшість людей має вишу працездатність, ніж у другій.

4.Перш ніж стати до роботи, потрібно її продумати так, щоб у мозку склалася модель готової роботи і весь порядок трудових прийомів.

5.Потрібно обирати таку послідовність трудових дій, щоб результати вже виконаних операцій не були порушені наступними діями.

Як готувати домашні завдання?

1.Приступайте до роботи тільки після відпочинку.

2.Готуйте уроки «сьогодні на сьогодні»: це краща профілактика забування.

3.Починайте роботу з настановою запам'ятати надовго.

4.Під час виконання домашнього завдання чергуйте предмети різних циклів.

4. Постійно контролюйте якість виконаного завдання.

Як здійснити самопідготовку

1.Виконувати домашню роботу слід починати в точно встановлений час.

2.Перш ніж розпочати роботу, перевір готовність робочого місця.

3.Розпочинаючи роботу, зосередься, подумай, із чого почнеш.

4.Намагайся всі утруднення усунути самостійно.

5.Про завдання дізнавайся зі щоденника або закладки в підручнику.

6.Якщо забув правило, спробуй пригадати, перевір себе за підручником.

Починай самопідготовку в певному порядку, наприклад: мова, математика, читання.

Модель випускника школи

Модель випускника 1 класу

Складові компоненти особистості
пізнавальна самоосвітня соціальна особистісна
- уміє правильно і свідомо читати цілими словами (35 слів за хвилину літературний текст.); - уміє списувати текст, записувати під диктовку, викладати текст у вигляді невеликого твору або оповідання; - уміє оперувати математичними діями в межах 20, вирішувати прості завдання, має поняття про такі геометричні фігури, як крапка, лінія, багатокутник і його елементи. - уміє самостійно експериментувати з кольором, формою, придумувати сюжети, створювати фактичні образи, має уявлення про творчість деяких художників. - уміє будувати відносини з дорослими, однолітками, доброзичливий; - знає елементарні правила безпечного поводження при взаємодії з іншими людьми, правила поведінки на вулиці, в побуті. - дисциплінований, знає правила поведінки в громадських місцях; - має уявлення про здоровий спосіб життя, елементарні культурно-гігієнічні навички, гарну працездатність, розвинені рухові й моторні навички; - володіє наочно-образною пам’яттю.

Модель випускника 2 класу

Складові компоненти особистості
пізнавальна самоосвітня соціальна особистісна
- читає свідомо, правильно, цілими словами (60 слів за хвилину) літературний текст; - має розвинене уявлення, виявляє творчі здібності в різних видах навчальної діяльності, розуміє навчальне завдання й роботу, визначає послідовність дій при виконання завдання; - володіє словесно-логічною пам’яттю. - розуміє й використовує у своїй діяльності різні схематичні зображення (план, макет, найпростіше креслення); - знає й використовує в художній діяльності різноманітні матеріали, має перші уявлення про передачу простору в площині; - уміє порівнювати музичні здобутки; - має розвинене уявлення , виявляє творчі здібності. - має схильність до постановки питань і самостійного пошуку рішень; - працьовитий, уміє правильно організувати свою роботу, підтримувати, контролювати правильність своїх дій. - сприймає красу природи, людини й предметного світу; - виконує поради вчителя щодо організації і надання допомоги в спільній із товаришем діяльності з вирішення навчального завдання (уміє працювати в парі). - виявляє позитивне ставлення до навчання; - розвинені навчально-пізнавальна мотивація та загально навчальні вміння і навички; - зацікавлений у позитивній оцінці результатів власної діяльності; - стриманий, тактовний; - виконує основні положення здорового способу життя, правила особистої і суспільної гігієни.

Модель випускника 3 класу

Складові компоненти особистості
пізнавальна самоосвітня соціальна особистісна
- свідомо, виразно читає цілими словами літературний текст (90 слів за хвилину); - уміє оперувати математичними діями в межах 1000, розв’язувати прості й складні задачі, знаходити периметр і площу геометричних фігур. - виклад за колективно складеним планом, виклад з елементами твору; - має розвинені художні здібності й творчу уяву, володіє елементарними прийомами зображення простору, навичками роботи з різноманітними матеріалами, має уявлення про творчість художників; - уміє узагальнювати, аналізувати, робити висновки, працювати за заданим алгоритмом, виконувати операції подумки; - володіє поопераційним контролем навчальної роботи; - здатний оцінювати навчальні дії за зразком оцінки вчителя. - має уявлення про економічну і природоохоронну культуру, здатний до емоційного сприйняття мистецтва й краси навколишнього світу; - виявляє цікавість до людей, товаристський, доброзичливий, схильний не до конфліктів, а до співробітництва. - має стійку увагу, вміє розподіляти й переключати її; - уміє контролювати свою поведінку, розрізняти позиції в спілкуванні, оцінювати власне становище в системі соціальних відносин; - виконує основні положення здорового способу життя, ставиться до свого здоров’я як до важливої особистої і громадської цінності, має міцні культурно-гігієнічні навички, уміє надавати першу медичну допомогу; - має потребу працювати і усвідомлює необхідність трудової діяльності, вміє самостійно орієнтуватися в будь-якій трудовій діяльності.

Модель випускника 4 класу

Складові компоненти особистості
пізнавальна самоосвітня соціальна особистісна
- читає швидко й виразно, без помилок літературний текст (120 слів за хвилину), володіє різними видами читання. - використовує різні види письмових робіт; - прагне постійно підвищувати рівень своїх знань, знаходити, узагальнювати й приймати потрібну інформацію; - здатний використовувати знання на практиці, вміє застосовувати їх у нестандартних ситуаціях; - уміє самостійно аналізувати досліджувані явища, завдання, виявляти в них істотні елементи, ознаки, частини; - має достатній рівень базових знань, умінь і навичок; - уміє вирішувати розумові завдання. - розуміє взаємозв’язок людини з природою, вміє застосовувати екологічні знання на практиці; - комунікабельний, володіє культурою спілкування, дбайливо ставиться до загальнолюдських цінностей. - креативний, володіє естетичними установками стосовно культури і природи, має досить високий рівень відтворювальної уяви, обізнаний із здобутками видатних художників; - чесний, принциповий, уміє відстоювати власні погляди, наполегливий у подоланні труднощів; - веде здоровий спосіб життя, ставиться до свого здоров’я як до важливої особистої і громадської цінності, уміє надавати першу медичну допомогу; - здатний діяти в надзвичайних ситуаціях, свідомо і відповідально ставиться до особистої безпеки і безпеки оточуючих; - здатний діяти і аналізувати власні дії, знаходити причину ускладнень, здатний до рефлексії, до саморегуляції, до свідомого управління своєю поведінкою; - він громадянин, патріот, який відчуває відповідальність за минуле, сьогодення й майбутнє Батьківщини.