Смекни!
smekni.com

Формування іміджу дошкільного навчального закладу (стр. 8 из 8)

четверте - гарантувати клієнту повне задоволення його потреб: п'яте - щотижня мати звіт про прибуток і збитки, ніколи не лишатись без готівкових коштів;

шосте - заохочувати дії, що відповідають інтересам власного бізнесу; сьоме - організовувати власний бізнес, виходячи з виконуваних ним функцій, а не "припасовуючи" його до окремих особистостей;

восьме - не ототожнювати фінансове благополуччя і власні успіхи, пам'ятаючи, що благополуччя й успіх - не те саме. [23]

Отже, при роботі над створенням стійкого позитивного іміджу школи необхідно першочергове значення надавати насамперед незмінним і постійним компонентам. На наш погляд, з позиції управління освітньою установою виявлені складові умовно можна згрупувати в наступні блоки:

1. комфортність шкільного середовища (оптимізм і доброзичливість у колективі, своєчасна психологічна допомога окремим учасникам освітнього процесу й ін):

2. якість освітніх послуг (внесок навчального закладу в розвиток освітньої підготовки учнів, їх вихованості, психічних функцій, творчих здатностей, формування здорового способу життя; ясне бачення цілей утворення й виховання, сформульоване в місії освітньої установи; зв'язку школи з різними соціальними інститутами й т. ін);

3. позитивно сприйманий стиль школи;

4. позитивний образ керівника й персоналу освітньої установи (педагогічна, соціальна й управлінська компетентність співробітників): яскрава зовнішня атрибутика (наявність зовнішньої символіки, ритуалів й ін). [12]

Фактори, що формують імідж наших освітніх закладів. Згідно опитування студентів, працівників освітніх структур, потенційних клієнтів і роботодавців, можна виділити головні з них:

· стаж і досвід роботи в сфері освіти;

· популярність у професійних колах і серед громадськості;

· репутація керівника організації, професіоналізм керівництва;

· перспективи професійного розвитку освітньої установи;

· затребуваність випускників на ринку праці, рівень їхньої зарплати й кар'єрного просування;

· відношення співробітників організації до що навчаються;

· рівень професіоналізму, популярності викладачів, їхня вимогливість;

· думка студентів про організації навчального процесу, рівні викладання;

· територіальне місцезнаходження, зовнішнє й внутрішньо оформлення закладу;

· професіоналізм роботи керівництва із засобами масової інформації в просуванні своїх послуг;

· відкритість й інтегрованість навчального закладу. [17]

Для керівника школи при оцінюванні ефективності позитивного іміджу школи доцільно звернутися до сучасної теорії керування освітньою системою за кінцевими результатами. Керування за результатами - це теорія фінських керівників, де ціль - це результат. При аналізі діяльності на кожному етапі досліджуються кінцеві результати, потім ставляться нові цілі на новому рівні. В основі лежить принцип європейського менеджменту: для результативності роботи будь-якого підприємства необхідні людські, матеріальні й фінансові ресурси, ефективне сполучення яких приводить в остаточному підсумку до успіху Успіх - це реалізована мета. У нашому випадку результат - це збереження й навіть збільшення контингенту учнів. Створення позитивного іміджу школи - складний і тривалий процес формування міцної й високої репутації, привабливості, створення ситуації успіху на всіх рівнях роботи школи: Тут важко не погодитися з К.М. Ушаковим щодо того, що "пошуки єдиного рецепта вдалого керування, на жаль, приречені на провал. Але рецепт усе ж таки є - це сам пошук".

Висновок

Дана робота містить дослідження сутності проблеми формування іміджу сучасного навчального закладу. Практика сучасного підприємництва, у тому числі й управління навчальними закладами, з усією очевидністю свідчить, що творчі та ділові якості колективу дають найбільшу віддачу лише при наявності в нього (колективу, установи) позитивного ділового іміджу, тобто позитивного представлення, що дана установа (школа, НВК, ліцей, академія тощо) в діловому світі створює сама про себе та яке виступає як зовнішнє відображення внутрішнього змісту і показних ділових, творчих і людських якостей членів, що складають колектив даної установи.

Сучасній системі освіти притаманні деякі ринкові відносин. Тому, використовуючи тільки багаж цінностей, знань та досвіду складу старої школи, неможливо створити Нову Школу. Для створення іміджу школи повинні бути якісь відмінні риси, привабливі моменти.

Школа - заклад, діяльність якого спрямована на розвиток освіти й культури шляхом навчання й додаткового удосконалювання особистості учня в широкому спектрі гуманітарних, технічних та ін. наук. Психологічна цінність іміджу припускає, що його розроблення не можливе без урахування психології сприйняття, оцінювання та прийняття рішень.

Розглянемо фактори, що впливають на позитивний імідж навчальної установи. Ці фактори можна розділити на дві групи:

1. Зовнішні фактори. Фактори, що впливають на імідж ззовні.

2, Внутрішні фактори. Формування іміджу усередині організації, колективу.

Досліджуючи цю проблему ми встановили, що факторами формування іміджу навчального закладу є:

· рух до мети через формування відмінностей, що відрізняють дану установу від інших (спеціалізація, спрямованість навчального закладу та ін);

· виділення найбільш привабливих характеристик навчального закладу;

· активне використання символів у процесі створення візуальних характеристик (емблема школи, прапор, гімн);

· активне управління процесами масової комунікації (рекламування через виступ на телебаченні, газетні статті, випуск шкільної друкованої газети);

· автономний вид одягу (своя форма);

· боротьба з негативними комунікаціями (чутки).

Організація, прагнучи створити собі гарну репутацію (імідж), аналізуючи суспільну ситуацію, повинна враховувати найпопулярніші в соціумі соціальні стереотипи (НВК, ліцей, академічні гімназії, спеціалізовані школи та ін) культурна сутність закладу проявляється у його поточній діяльності, його планах і програмах, у його динамічному іміджі. Через взаємодію цих компонентів досягається прогрес закладу, його саморозвиток.

Створення іміджу сучасної школи - процес творчий і безупинний, він повинен відповідати розвитку суспільства. Тільки такий творчий підхід забезпечить привабливий образ сучасному навчальному закладу. Таким чином, імідж української школи, що відповідає сучасному етапу розвитку - є соціально спрямований, найвищою мірою демократичний образ навчального закладу, головна задача якого полягає у формуванні всебічно розвинутої особистості, патріота своєї Батьківщини.

Список використаної літератури

1. Айви А. Лицом к лицу: Практическое пособие для освоения приемов и навыков делового общения. - М.: Экономика, 1987.

2. Апохина Т., Крылова Н. педагогическая поддержка - иная культура воспитания / Народное образование – 1997. -№3 Баркеро Карберо Х. Связи с общественностью в мире финансов: Ключ к успеху. - М.: Дело, 1996.

3. Багдикян Б. Монополия средств информации. - М., 1997.

4. Балл Г.О. Категорія "культура особистості" в аналізі гуманізації загальної та професійної освіти /Педагогіка і психологія професійної освіти: результати досліджень і перспективи: (Збірник наукових праць) / За ред.І.А. Зазюна і Н.Г. Ничкало. - К., 2003.

5. Балл Г.О. Сучасний гуманізм і освіта: Соціально - філософські та психолого - педагогічні аспекти. - Рівне, 2003.

6. Батраченко І.Г. Психологія розвитку антиципації людини. Дніпропетровськ, 1996.

7. Библер В.С. Цивилизация и культура: Философские размышления в канун ХХІ века – Москва, 1993.

8. Блэк Сэм Введение в паблик рилейшенз, Р. -н. -Д., "Феникс", 1998.

9. Векслер А., Тульчинский Г. Зачем бизнесу спонсортво и благотворительность. – Нижний Новгород: PR - эксперт, 2002.

10. Венедиктова В.И. О деловой этике иэстетике. М.: Институт деловой новой экономики, 1994.

11. Веснин В.Р. Менеджмент для предпринимателей. Ч.1 - 2. -М.: АНТИКВА, 1993.

12. Волинец А.Г. Діалог педагогічних культур і перспективи освіти/ Психологічні аспекти гуманізації освіти: Книга для учителя - К., Рівне, 1996.

13. Головин В. Азбука деловой этики/Эхо планеты - 1991 - №46-47.

14. Даулинг Г. Репутация фирмы. Создание управления и оценка эффективности. - М., Консалтинговая группа "ИМИДЖ - контакт"; ИНФРА - М, 2003.

15. Карамушка Л.М. Принцип гуманізації управління, як один з провідних принципів освітнього менеджменту/ освіта управління - 2002. Т.5-№4.

16. Карамушка Л.М. Психологія управління закладами середньої освіти - К., 2000.

17. Коломінський Н.Л. Психологія менеджменту в освіті (соціально –психологічний аспект). -К., 2000.

18. Копиленко О.Л. Влада інформації. - К.,! 991.

19. Кузин Ф.А. Имидж бизнесмена: Практическое пособие.М., 1996.

20. Кулик И. И и др. Прямая реклама и система Publik Relations как элементы маркетинга, Мн., БелІПК, 1998.

21. Носков В.И. Студент в оздоровительно - воспитательном комплексе вуза: Основы психологического обеспечения гуманистически ориентированной профессиональной подготовки студентов. - Донецк, 2001.

22. Обучение & Карьера № 7, 2006.

23. Олейник И., Лапшов А. Плюс/минус репутация. - М.: Новости, 2003.

24. Почепцов Г.Г. Имидж и выборы. – К., 1997.

25. Почепцов Г.Г. Профессия имиджмейкер. – К., 1998.

26. Почепцов Г.Г. Типы имиджей // A&pR Digest – 1996. - №5.

27. Радишевский Д. Том Кленси – литературный Пентагон // Моск, новости. –1995. -№1.

28. Рожков И.Я. Международное рекламное дело. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1994.

29. Самые успешные PR - кампании в мировой практике. Серия "Современные консалтинговые технологии". - ИМИДЖ – контакт, 2002.

30. Сенько Ю. В, Педагогический процесс как гуманитарный феномен/ Педагогика – 2002. - №1.

31. Слабочников В.И. Проблемы становления и развития инновационного образования/Инновация в образовании - 2003. №2.

32. Синяева И.М. Паблик рилейшен в коммерческой деятельности, М., " Юнити", 1998.

33. Сиссорс Дж., Бэрон Р. Рекламное медиапланирование. - СПб.: Питер, 2004.

34. Тульчинский Г. PR фирмы: технология и эффективность. – М.: Алетея, 2002.

35. Фаер С.А. Приемы стратегии и практики предвыборной борьбы. PR - секреты общественных отношений. "Ловушки" в конкурентной борьбе.

36. Феофанов О.А. США: реклама и общество, - М.: Мысль, 1974.

37. Феофанов О.А. Реклама и общество // Вопр. Философии. – 1980.

38. Честар Дж. Деловой этикет. Паблик рилейшнз для всех и каждого, М., Изд-торг "Гранд", агентство "Фаир", 1998.

39. Чумиков А., Бочаров М. связи с общественностью (теория и практика). - М.: Дело, 2003.