Смекни!
smekni.com

Страхи дітей молодшого шкільного віку (стр. 4 из 4)

Умовні позначення

% - кількість дітей.

Страх:

1.Жахи

2.Комахи, тварини

3.Вогонь, пожежа

4.Смерть

5.Темрява

6.Кров, уколи, лікарі

7.Школи, вчителі, двійки

8. Індивідуальні страхи

Таким чином за допомогою цього графіку ми можемо бачити, що найбільше діти цього класу бояться тварин та комах. Трохи менше – вчителів, поганих оцінок, школи. жахів, вогню, пожежі, крові, лікарів – однаково. Найменше бояться темряви. У одного з учнів виявили індивідуальний страх, це виявився страх сну.


Висновок

Страх є найбільш небезпечною емоцією. З віком у дітей змінюються мотиви поведінки, відношення до навколишнього світу, дорослим, одноліткам. І від того чи зможуть батьки та вчителі вловити ці зміни, зрозуміти їх, і змінити своє відношення, буде залежати той позитивний емоціональний контакт, котий є основою нервово-психічного здоров’я дитини.

Проведений експеримент показав, що діти молодшого шкільного віку мають велику кількість страхів, особливо яскраво з яких проявляється страх тварин, комах та страх школи, двійок, вчителів. На відміну від дітей дошкільного віку діти молодшого шкільного віку бояться не тільки того що загрожує їхньому життю, а й того що загрожує соціальним відносинам, контактам.


Закінчення

Нелегко знайти людину, котра б ніколи не відчувала страху. Тревога й страх – такі ж емоціональні невід’ємні прояви в нашому психічному житті, як і радість, захоплення, злість, здивування, сум. Але при через мірній піддатливості страхам, залежно від них змінюється поведінка людини.

Дитячі страхи, якщо правильно до них ставитись, розуміти причини їх появи частіш за все зникають безслідно. Якщо ж вони хворобливо загострені або зберігаються достатньо довгий час, тоді це свідчить про неблагополуччя, фізичну та нервову ослабленість дитини. Для того щоб вплинути на дитину, допомогти їй звільнитись від страху, вчителям необхідно знати, що таке страх, яку функцію він виконує, як виникає та розвивається, чого більш за все бояться діти і чому.

Багато страхів в підлітковому віці являються розвитком дитячих страхів, але проявляються ці страхи вже на новому рівні та в новому вигляді. Тому чим раніше почата робота по переборенню та попередженню страхів, тим більша вірогідність відсутності їх в підлітковому віці.

Дитячі страхи заслуговують найуважнішого вивчення та найбільш раннього усунення з метою попередження появи неврозів як психічного захворювання дитини

Список литературы

1. Большой толковый психологический словарь. / Перевод с англ. Ребер Артур. – М.: АСТ, Вече, 2001. – 560 с.

2. Вайзман Н. Реабилитационная педагогика - М., 1996. – 247 с.

3. Введение в психологию. / Под. ред. А.В. Петровского. – М.: Академия, 1998. – 576 с.

4. Гонкова–Ямпольская Р.В., Черток Т.Л. Воспитателю о ребенке школьного возраста - М.: Просвещение, 1987. – 187 с.

5. Ежкова Н. Развитие эмоций в совместной с педагогом деятельности: Эмоциональное развитие детей школьного возраста // Дошкольное воспитание. – 2003. - №1. – С.20-27.

6. Захаров А.И. Как преодолеть страхи у детей. – М.: Педагогика, 1986. – 112 с.

7. Захаров А.И. Как предупредить отклонения в поведении ребенка. - М.: Просвещение, 1993. – 115с.

8. Изард К.Э. 0. – 464 с.

9. Изгард К. Эмоции человека. - М.: Просвещение, 1980. – 320 с.

10. Климанова Ю. Нарисуй свой страх: Детские страхи. // Семья и школа. – 1999. - № 9. – С. 22 – 24.

11. Клайн В. Как подготовить ребенка к жизни. - М., 1991. – 134 с.

12. Краткий психологический словарь. / Сост. Л.А. Карненко. Ред. А.В. Петровский, М.Г. Ярошевский. – М.: Политиздат, 1985. – 431 с.

13. Крутецкий В.А. Психология. Учебник для учащихся пед. училищ. – М.: Просвещение, 1980. – 352 с.

14. Основы центр «Академия», 2003. – 480 с.

15. Популярная психология: Хрестоматия: Учеб. пособие для студ. пед. институтов. / Сост. В.В. Мираненко. – М.: Просвещение, 1990. – 399с.

16. Рогов Е.И. Настольная книга психолога. М.: Гуманитарный издательский центр ВЛАДОС, 1998. – 384 с.