Основними педагогічними умовами активізації в процесі виробничого навчання є: створення орієнтованої основи дії; розвиток технічного мислення; критичний аналіз учнями власної діяльності; вивчення досвіду передовиків, новаторів і раціоналізаторів; активне включення учнів у роботу в передових бригадах; вибір найбільш ефективних методів, методичних прийомів, організаційних форм і засобів навчання; формування в навичок самоконтролю в учнів; диференційований підхід до учнів та ін.
Теоретичні дослідження й аналіз передового педагогічного досвіду показують, що активізація діяльності учнів включає мету, засоби її досягнення і результат. У зв'язку з цим при підготовці викладачів до уроків варто чітко визначити виховні, дидактичні і розвиваючі цілі і задачі, проаналізувати зміст навчального матеріалу, для того щоб виділити в ньому головне, визначити рівні засвоєння окремих питань змісту (що зрозуміти і запам'ятати, що застосовувати за зразком, що виконувати самостійно, що проконтролювати самостійно один одного, що оцінити у власній діяльності).
Література
1. Батышев С.Я. Подготовка рабочих у средних профессионально-технических училищах. М., 1988.
2. Журавлєв В.І. Педагогіка в системі наук про людину. М., 1990.
3. Макиенко Н.І. Педагогический процесс в училищах профессионально-технического образования. ‑ М., 1983.
4. Педагогіка/Под ред. Ю.К. Бабанского. - М., 1983.
5. Принципы разработки учебно-программной документации для подготовкиквалифицированных рабочих у учебных заведениях профессионально-технического обучения /Под ред. А.П. Беляевой. М.. 1983.
6. Принципи навчання в сучасній педагогічній теорії і практиці /Редкол.: А.В. Усова, А.Н. Звягін, Челябінск. 1989.
7. Решетова З.А. Психологические основыпрофессионального обучения. М., 1985.
8. Хроменков Н.А. Образование. Человеческий фактор. Общественный прогресс. М., 1989.