Смекни!
smekni.com

Організація середовища для моделювання змішаної системи освіти на прикладі Факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету (стр. 5 из 6)


2.4. Види дистанційного навчання (використання диску, Інтернету)

Зі стрімким розвитком Явища освіти виникла необхідність дистанціювати викладача та навчаючого,для того аби проявились інтерес та самостійність індивіда до пізнання нового. Так з'явилась дистанційна форма навчання.

Дистанційна форма навчання - це отримання освітніх послуг без відвідин вищого учбового закладу, за допомогою сучасних інформаційно-освітніх технологій і систем телекомунікації, таких як електронна пошта, телебачення і INTERNET. Дистанційну форму навчання можна використовувати у вищій школі, а також для підвищення кваліфікації і перепідготовки фахівців.

Дистанційна форма навчання дозволяє одержати університетський диплом всім, хто по тим або іншим причинам не може вчитися очно. Дистанційна форма навчання відкриває великі можливості для студентів-інвалідів. Сучасні інформаційні освітні технології дозволяють вчитися незрячим, глухим і страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату.

Враховуються індивідуальні здібності, потреби, темперамент і зайнятість студента. Він може вивчати учбові курси в будь-якій послідовності, швидше або повільніше. Все це робить дистанційну форму навчання якісніше, доступніше і дешевше за традиційну.

Ефективність дистанційного навчання досягається шляхом якнайповнішого і точнішого узгодження вимог і можливостей студента. Враховуються всі обмеження, з якими стикаються викладач і студент. Звичайно, навчання проводиться з використанням декількох засобів спілкування одночасно, що дозволяє студенту одночасно з навчанням бути в курсі всіх технологічних новинок.

Ефективність дистанційного навчання заснована на тому, що студенти самі відчувають необхідність подальшого навчання, а не піддаються тиску батьків, обставин, начальства і ін.

Ефективність дистанційного навчання чимало залежить від того, наскільки регулярно займається студент. Це пояснюється тим, що неможливо сформувати систему знань при нерівномірному учбовому навантаженні. Проте при цьому жорстка звітність - це важливий аспект системи дистанційного навчання . За кожен пройдений розділ курсу студент повинен звітувати перед викладачем і, доки цього не відбудеться, рухатися в навчанні далі студент не зможе.

Ефективність дистанційного навчання досягається за рахунок того, що студент може сам вибирати час навчання, а також самостійно визначати інтенсивність і тривалість занять. Студент дистанційного навчання не прив'язаний до жорсткого розкладу. Будь-які затруднення і проблеми можуть бути вирішені у будь-який момент по електронній пошті. Можна також зв'язатися з своїм викладачем в режимі on-line і поставити йому всі питання на тему, що цікавить вас.

Популярною стала методика дистанційного навчання, що поєднує традиційні методи спілкування викладача і студентів на лекціях і семінарах в аудиторії, а також синхронні (одночасні) і асинхронні (із затримкою в часі) контакти через Інтернет. Світовий досвід дистанційного навчання показує, що при такій методиці дистанційного навчання взаємодія навчаючихся і викладачів на індивідуальній основі відбувається набагато частіше і ефективніше, ніж при інших формах.

Основною ідеєю методики дистанційного навчання є створення учбового інформаційного середовища, що включає комп'ютерні інформаційні джерела, електронні бібліотеки, видео- і аудіотеки, книги і навчальні посібники. Складовою частиною такого учбового середовища є як студенти, так і викладачі, взаємодія яких здійснюється за допомогою сучасних телекомунікаційних засобів. Таке учбове середовище надає унікальні можливості навчаючимся для отримання знань, як самостійно, так і під керівництвом викладачів.

При розробці учбових курсів упір робиться на самостійну роботу навчаючихся, їх колективну творчість, проведення міні - досліджень різного рівня. Передбачається велика кількість завдань, розрахованих на самостійне опрацьовування, з можливістю отримання щоденних консультацій.

Ідеальна методика дистанційного навчання є інтегрованим середовищем, з визначенням ролі різних компонент - методичних, організаційних, педагогічних і технологічних - таких, як друковані матеріали, радіомовлення, телебачення і застосування комп'ютерів.

Розрізняють також моджелі дистанційного навчання.

Модель дистанційного навчання 1: навчання по типу екстернату

Навчання, орієнтоване на шкільні або вузівські (екзаменаційні) вимоги, призначалося для учнів і студентів, які з якихось причин не могли відвідувати стаціонарні учбові заклади.

Модель дистанційного навчання 2: університетське навчання

Це вже ціла система навчання для студентів, які навчаються не стаціонарно, а на відстані, заочно або дистанційно, тобто на основі нових інформаційних технологій, включаючи комп'ютерні телекомунікації.

Модель дистанційного навчання 3: співпраця декількох учбових закладів

Співпраця декількох освітніх організацій в підготовці програм заочного/дистанционного навчання дозволяє зробити їх професіональніше якісними і менш дорогими.

Модель дистанційного навчання 4: автономні освітні установи

Спеціально створені для цілей дистанційного навчання освітні установи орієнтовані на розробку мультимедійних курсів. У їх компетенцію входить також і оцінка знань і атестація навчаних.

Модель дистанційного навчання 5: автономні повчальні системи

Навчання в рамках подібних систем ведеться цілком за допомогою ТБ або радіопрограм, а також додаткової друкарської допомоги.

Модель дистанційного навчання 6: неформальне, інтегроване дистанційне навчання на основі мультимедійних програм

Такі програми орієнтовані на навчання дорослої аудиторії, тих людей, які з якихось причин не змогли закінчити шкільну освіту.


Розділ 3.Аналіз сучасного етапу розвитку позашкільної освіти на прикладі Палацу дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району м.Кривий Ріг.

В самому центрі Центрально-Міського району, на острові дитячої мрії, знаходиться Палац дитячої та юнацької творчості, який гостинно розкриває двері для дітей, підлітків та юнацтва.

Палац дитячої та юнацької творчості створений у 1974 році. Наш палац – це країна дитячих мрій, де займається 2300 дітей, це сузір’я талантів особистостей та цілих колективів серед яких 2 народних і 5 зразкових художніх колективів. Вихованці Палацу є переможцями та призерами 28 Міжнародних фестивалів і конкурсів та 29 Всеукраїнських.

Дім дитинства – так його люблячи називають наші вихованці, працює за 30 напрямками. Також на базі Палацу існую геолого- краєзнавчий музей, а під час літніх канікул більше 10 років працює дитячий оздоровчий табір «Посмішка».

Колективи Палацу співпрацють з:

- Український цнтр культурних досліджень, м. Київ;

- Міжнародний благодійний фонд «Універса», м. Дніпроптровськ;

- Центр народної творчості у м.Розгард (Болгарія);

- Міжнародний центр «Музи і діти», м. Дніпропетровськ.

Досвідчені педагоги та керівники творчих об’єднань відкривають свої серця вихованцям та ведуть до країни знань, працюють за такими проектами:

- Міжнародні – «Діалог», «Рівни рівному»;

- Державні – «Творча обдарованість», «Діти України»;

Достроковими цільовими програмами:

- «Сузір’я»;

- «За здоровий спосіб життя»;

- «Культура спілкування»;

- «По стежинках рідного міста».

Дім дитинства – це одна із надзвичайних сторінок біографії кожної дитини. В колективах діти вчаться творири, мислити, мріяти та знаходять багато друзів і в цьому допомагають фахівці свєї справи – пдагоги Палацу дитячої та юнацької творчості.

Для того, щоб виявити на якому этапі розвитку знаходиться Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району м.Кривий Ріг ми провели анкетування, результати якого представлені в таблиці

Так, у школі Так, вдома Так, в родичів Ні
Чи користуєтесь ви ПК? 3 20 6 3
Користуюсь, майже кожен день Користуюсь, дуже рідко Знаю, що це таке, але не користувався Не знаю про мережу нічого Свій варіант
Розкажіть про досвід користування Інтернетом 8 7 6 2 3
Так, вдома Так,на роботі (у батьків) Ходжу до клубу У знайомих (сосідів, друзів) Ні Свій варіант
Чи маєте ви можливість користуватися Інтернетом 12 1 1 4 6 -
Электронна служба Чат Форум Электронна бібліотека Дошка об'яв Свій варіант
Які служби Інтернету вам відомі 22 16 12 10 8 3
Розміщувати матеріали занять Розміщувати зразки виконаних учбових завдань Організовувати консультації педагогів в реальному часі Проводити батьківські збори через Інтернет Виставляти результати навчання Демонструвати досягнення учнів Свой варіант
Як можно використовувати Інтернет в діяльності школи мистецтв №1 15 10 3 1 6 2

3.1. Етапи організації Палацу дитячої та юнацької творчості в новій системі освіти.

Педагоги й вчителі Палацу займаються розвитком й пошуком нових підходів у вирішенні традиційних питань та проблем, інноваційних знахідок в навчально-виховному процесі і здійснюють свою місію в створені системи пошуку і підтримки юних талантів та обдарувань через гурткову роботу. За стрімким розвитком суспільства виникла необхідність у створенні сайту Палацу дитячої та юнацької творчості. Для створення сайту було зібрано