Смекни!
smekni.com

Взаємодія зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства (стр. 2 из 2)

До переваг функціональних структур управління слід віднести:

1) ефективне використання ресурсів;

2) глибокий розвиток професійних навиків;

3) чітко прослідковується професійна кар’єра;

4) посилення координації в межах виконання окремих функцій.

Водночас функціональні структури мають такі недоліки:

1) сповільнюється процес прийняття рішень;

2) відсутнє інформаційне середовище;

3) не чітко визначена відповідальність за функціонування організації;

4) обмеження можливостей в галузі підготовки менеджерів;

5) слабка координація між функціональними ланками.

Корпорація «Парус» має досить розгалужену систему регіональних відділень та дилерів. Загальна кількість працівників корпорації більше ніж 1300 чоловік.

Схема 1.1 Структуру управління корпорації «Парус»

В умовах жорсткої конкуренції, Корпорація вважає головним методом для залучення і утримання клієнтів забезпечення високої якості своїх програмних продуктів, обслуговування клієнтів і взаємодії з партнерами.

Мета Корпорації у області якості: підвищити якість продукції, якість обслуговування клієнтів і якість роботи з партнерами до рівня, що дозволяє Корпорації утримати і зміцнити лідируюче положення на російському ринку, а також активно вести бізнес на міжнародному ринку.

Корпорація «Парус» будує свою роботу на наступних принципах:

Орієнтація на клієнтів і партнерів. При ухваленні рішень і їх реалізації корпорація керується першорядною вагою задоволення запитів клієнтів і партнерів. Висока якість програмних продуктів і послуг. З метою випереджаючого розвитку програмних продуктів корпорація прагне спрогнозувати майбутні потреби клієнтів і проводити регулярну роботу по виявленню їх вимог і побажань.

Для досягнення високої якості програмних продуктів, що розробляються, і послуг, що надаються, корпорація проводимо моніторинг якості як по завершенню бізнес - процесів, так і на проміжних етапах їх виконання.

Розвиток системи якості. Корпорація вважає, що необхідний рівень якості можна забезпечити тільки за допомогою комплексного і системного підходу до рішення задач у області якості.

Корпорація «Парус» орієнтується на визнані моделі у області забезпечення якості (стандарти ISO серії 9000:2000) і поліпшення процесів розробки програмних продуктів (модель CMMI).

З метою підвищення ефективності і розвитку системи якості корпорація ґрунтується на фактичних даних про її стан, збираних в ході проведення внутрішніх аудитів і вимірювань.

Організаційна структура Корпорації будується на принципах, що дозволяють підрозділам ефективно управляти процесами.

«Парус» - команда професіоналів. Для ефективнішого функціонування системи якості корпорація прагнемо до усвідомленого залучення всіх співробітників корпорації в процес управління якістю.

Корпорація вважає, що без кваліфікованого персоналу неможливо виконати роботи якісно, тому вона забезпечує відповідний рівень кваліфікації співробітників, а також створює їм умови для підвищення рівня кваліфікації.

Підвищуючи якість роботи, корпорація прагне до підвищення фінансових результатів своєї роботи і, як наслідок, підвищенню рівня оплати праці співробітників.

У корпорації кожен співробітник відповідає за якість виконаної їм роботи, зобов'язується постійно удосконалювати свої навики і прагнути до підвищення ефективності виконуваних дій.

Керівництво корпорації гарантує: безперервний розвиток і підвищення ефективності системи якості; дотримання вимог системи якості всіма керівниками і співробітниками корпорації; орієнтацію всієї діяльності корпорації на максимально повне задоволення потреб клієнтів і партнерів.

Корпорація «Парус» повторно одержала сертифікат відповідності системи управління проектуванням, розробкою, продажем і технічною підтримкою програмного забезпечення вимогам міжнародного стандарту ISO 9001-2001.

Питання 3

Зовнішнє середовище – сукупність факторів, що формують довгострокову прибутковість організації і на якій організація не може впливати в цілому або має незначний вплив.

А) факторі прямої дії

До факторів прямої дії можна віднести постачальників, конкурентів, споживачів, товари замінники.

Корпорація «Парус» не має постачальників, тому що сама є розробником свого продукту. Продукт, тобто програми автоматизації, можна віднести до продуктів інтелектуальної праці, тому що в їх розробці застосовуються практичні знання і вміння людей направлені на розумову працю.

Конкурентів у корпорації «Парус» багато. До конкурентів корпорації на ринку систем автоматизації України відносять:

1) компанію «1С: Бухгалтерія», відомого розробника програми «1С: Підприємство 7.7» та «1С: Підприємство 8.0», які дозволяють автоматизувати облік практично всієї діяльності підприємства;

2) компанія «Інтелект-сервіс», яка разом із комплексом АРМ «БЕСТ» пропонує програми для автоматизації обліку малих підприємств «БЕМБІ» та «БЕСТ-Офіс»;

3) компанія IDM, розробник програми FinExpert та інші.

Від своїх конкурентів корпорація «Парус» відрізняється ціновою політикою, політикою в області якості та відношенням до потреб клієнтів. Також відміна може полягати у сферах застосування програмних продуктів, які пропонуються.

Законодавчою базою, яка регулює діяльність корпорації «Парус» в Україні, є законодавство, яке регулює господарські відносини в цілому, закони, які захищають інформацію, інтелектуальну власність та інші.

Споживачі відіграють головну роль у діяльності корпорації «Парус». Основною метою корпорації є задоволення відповідних потреб своїх замовників. До споживачів систем автоматизації відносять державні структури, підприємства, торгові, страхові компанії, підприємства малого та середнього бізнесу.

Б) фактори непрямої дії

До факторів непрямої дії можна віднести: стан економіки, політичні, соціокультурні, технологічні фактори, відносини з місцевим населенням, міжнародне становище.

Розвиток економічного становища в країні визначає кількість споживачів систем автоматизації корпорації. Те, на скільки буде ефективніше розвиватися економіка країни, залежить розвиток підприємств, які є потенційними замовниками програмного забезпечення корпорації «Парус». Тобто рівень економічного розвитку визначає рівень впровадження програм корпорації на підприємствах.

На діяльність корпорації дуже впливає науково-технічних прогрес. Це спонукає корпорацію до постійного розвитку, пошуку нових рішень, розробки нових програм.

Також важливим є міжнародне положення країни, в якій діє підприємство. Розглянемо діяльність корпорації «Парус» на ринку програмного забезпечення України. В загалі України відіграє важливе значення у розробці програмного забезпечення, вона вважається світовими розробниками програмного забезпечення як серйозний його виробник. Це визначає те, що корпорація «Парус», завдяки такому потенціалу України у розробці програмного забезпечення, може розраховувати на можливість виходу на світовий ринок програмного забезпечення.


Висновок

Взаємозв’язок факторів зовнішнього та внутрішнього середовища визначають діяльність підприємства, організації, формують його прибутковість, ефективність його діяльності.

Внутрішнє середовище взагалі визначає діяльність підприємства. Воно визначає який продукт буде виготовлятися, як саме він буде виготовлятися, за допомогою яких матеріалів та технологій; визначає роботу персоналу підприємства, організацію управління цим підприємством та виробництвом. Внутрішнє середовище має велике значення в формуванні діяльності підприємства.

З розглянутого прикладу ми бачимо, що корпорація «Парус» створила ефективну організаційну структуру управління, має розгалужену систему представництв та регіональних відділень, має сертифікати якості на програмне забезпечення, чітко визначає напрямки своїх дії, бажані результати. Корпорація «Парус» вміло розробляє свою стратегію.

Зовнішнє середовище, можна сказати, має регулюючий вплив на діяльність підприємства. Економічний стан держави, законодавча база, міжнародне положення не може визначити те, як само необхідно виготовляти програмне забезпечення, яку саме технологію необхідно застосовувати, як відноситися до своїх замовників, як будувати відносини з працівниками. Все це визначає внутрішнє середовище. Зовнішнє ж середовище здійснює нагляд і контроль за діяльністю підприємств, перевіряє відповідність їх діяльності діючому законодавству.

Фактори зовнішнього та внутрішнього середовища відіграють велике значення в діяльності підприємства, але мають різну ступінь впливу. Вони як формують напрямки діяльності так і регулюють здійснення цієї діяльності.

На мою думку корпорація «Парус» успішно вирішує питання з аналізом факторів внутрішнього та зовнішнього середовища та ефективно застосовує отриману інформацію, про що говорить успішне положення корпорації на ринку програмного забезпечення.