2.31 Выполнять устные и письменные распоряжения и указания начальника отдела.
2.32 Бережно относиться к имеющимся в отделе средствам связи, вычислительной и множительной технике, бытовым приборам и другому инвентарю.
2.33 Содержать в порядке и чистоте свое рабочее место и комнату в целом, соблюдать технику безопасности, пожаробезопасности.
2.34 Постоянно проводить работу по сбору информации о потенциальных потребителях насосного оборудования, их пожеланиях и отношению заказчиков к продукции завода и конкурентов.
2.35 Изучать потребителей и вести ежедневную работу по формированию базы данных «Потребитель».
2.9 По мере необходимости выезжать в командировки для решения вопросов, входящих в компетенцию отдела. По прибытии, в течение 5 дней оформлять подробный отчет о работе в командировке.
2.10 Принимать активное участие в создании выставочных экспонатов, стендов, участвовать в выставках, ярмарках и др. мероприятиях.
2.11 Активно сотрудничать в оформлении информационного стенда отдела сбыта.
2.12 Изучать и, по согласованию с руководством отдела, применять на практике новые методы заключения договоров.
2.13 Соблюдать правила и нормы по охране труда, технике безопасности, производственной санитарии и противопожарной защите.
2.14 Контролировать выполнение специалистами отдела требований системы качества.
3.Права
Ведущий специалист отдела сбыта имеет право:
3.1 С разрешения руководства отдела вести переговоры с заказчиками по вопросам поставки оборудования.
3.2 Согласовывать с руководством отдела и принимать необходимые решения при оформлении договоров по прямым длительным связям, вытекающие из условий поставки.
3.3 В процессе очных и заочных контактов с заказчиками принимать инициативные решения, предложения, имеющие выгоду для завода, как на текущий момент, так и на перспективу.
3.4 Отдавать распоряжения подчиненным и требовать своевременного их выполнения.
3.5 Требовать от подчиненных своевременного и точного представления сведений, отчетов, связанных с функциями отдела.
3.6 Принимать участие в совещаниях по вопросам изготовления и поставки оборудования, формирования плана производства, заключения договоров и др.
3.7 Требовать от подчиненных работников соблюдения трудовой дисциплины, правил внутреннего распорядка, правил техники безопасности, пожаробезопасности и промсанитарии.
3.8 Представлять начальнику отдела предложения о подборе, рациональной расстановке кадров, поощрению работников и принятию к ним мер дисциплинарного воздействия.
1.6. Разрабатывать, вносить предложения по изменению должностной инструкции на работников.
1.7. Принимать участие в распределении премий, доведенных отделу администрацией завода.
1.8. Представлять отдел маркетинга в других подразделениях завода по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
4.Ответственность
Ведущий специалист несет в установленном порядке ответственность за невыполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него обязанностей и использование предоставленных ему прав, а также:
4.1 За несвоевременное и неправильное заключение хоз.договоров на поставку продукции.
4.2 За несоблюдение сроков и условий поставки продукции в соответствии с заключенными договорами.
4.3 За некачественную, несвоевременную переписку по поставкам продукции.
4.4 За взыскание штрафных санкций по поставкам оборудования, преддоговорным спорам.
4.5 За предоставление недостоверной или лживой информации руководству отдела.
4.6 За распространение коммерческой и служебной тайны ОАО.
4.7 За несоблюдение ценовой политики на ОАО.
4.8 За предоставление отчетов о работе в командировке.
4.9 За предоставление достоверной и точной отчетности в соответствующие органы.
4.10 За состояние трудовой, исполнительской и производственной работы в отделе.
4.11 За сохранность имущества, имеющегося в отделе, средств связи, вычислительной и множительной техники.
4.12 За соблюдение техники безопасности и пожароопасности.
4.13 За нарушение (несоблюдение) установленных правил и норм по охране труда, технике безопасности, производственной санитарии и противопожарной защите. За невыполнение или нарушение положений и требований документов системы управления качеством продукции.
Додаток Б
Основні принципи організаційної культури.
Організація має як високі символи (місія, емблема, слоган), так і низькі символи (якість продукції, що відповідає Дст; належне відношення до посередників, що доводять продукцію до кінцевого споживача).
Організаційна культура сприймається на підповерхністном рівні, містить цінності і вірування, що розділяються членами організації, відбивані в символах і мові.
По типу ідеології культуру організації можна визначити як культуру завдання. Це зв'язано з тим, що основний акцент робиться на виконанні роботи, на прагненні досягти найбільшої ефективності, на зосередженні ресурсів і персоналу на визначеному рівні організації. Цим рівнем може виступати як виробництво продукції підприємства, так і пошук ресурсів, пошук партнерів і посередників, добір нового персоналу, укріплення на цільових ранках і ін. Результат команди ставиться в організації вище індивідуальних цілей, хоча прояв індивідуальної ініціативи і новаторства також заохочується. Вплив на команду базується на силі і компетенції фахівця. Даний тип культури в організації має високий ступінь гнучкості до навколишнього середовища.
Основні характеристики організаційної культури:
1) кожний співробітник усвідомить собі і своє місце в організації, тобто він знає чим повинний займатися і як виконання його частини роботи впливає на всю організацію;
2) комунікаційною системою на підприємстві є внутрішня міні АТС, за допомогою якої співробітники спілкуються між собою. Мова спілкування сленгом не переповнений, використовуються тільки професійні слова галузі;
3) одяг. Співробітники функціональних підрозділів підприємства зобов'язані вдягатися в суворому діловому стилі. Виробничі робітники носять уніформу синьо-коричневого кольору із символікою організації (емблема і слоган «Якісна й екологічно безпечна продукція»);
4) співробітники функціональних відділів організації обідають разом. Виробничі робітники їдять у домашніх умовах, тому що режим їхньої роботи жорстко зв'язаний з особливостями виробничого процесу;
5) робітники час використовується не завжди ефективно. Особливо це відноситься до першої й останньої години роботи функціональних співробітників, а також біля обідньому часу;
6) взаємовідношення між людьми ділові з присутністю приятельського аспекту;
7) відношення і відповідальність до роботи в співробітників знаходяться але високому рівні. Цей наслідок мотивації трудової діяльності.
8) у виробничих робітників і співробітників є присутнім віра в успіх організації, що у великому ступені залежить від їхньої ефективної роботи.
Додаток В
Положення про стимулювання персоналу
Основним стимулюючим елементом для персоналу є заробітна плата. Заробітна плата для виробничих робітників і функціональних співробітників нараховується на різній основі. Для виробничих робітників використовується погодинна ставка заробітної плати, для функціональних співробітників використовується ставка.
Також використовується виплата премії за виконання визначених умов.
Премія установлюється у розмірі:
1) 30% – для виробничих робітників;
2) 30% – для функціональних співробітників.
Виробничі робітники преміюються за:
1) утримування робочого місця в порядку
2) збирання робочого місця після закінчення робочої зміни
3) виконання виробничого плану
4) поточний контроль якості виробленої продукції
5) внесення раціоналізаторських і новаторських пропозицій.
Функціональні співробітники преміюються за:
1) утримування робочого місця в порядку
2) своєчасну звітність
3) внесення раціоналізаторських і новаторських пропозицій
4) утримування документів із структурованому порядку
5) ведення баз даних
6) самоосвіта
На підприємстві за рішенням вищого керівництва (директора) також може використовуватися і виплата 13-ї зарплати за підсумками року.
З визначеною періодичністю практикується напрямок функціональних співробітників і виробничих робітників на курси підвищення кваліфікації, практичні семінари, тренінги.
Додаток Г
Процедура прийняття раціонального управлінського рішення
Процес прийняття раціонального управлінського рішення щодо покупки нового комп'ютерної техніки.
Схематично процес ухвалення рішення можна представити:
Етап: Діагноз проблеми.
У результаті роботи була виявлена потреба в додаткових комп'ютерах.
Поставлене завдання: організації необхідно придбати два нових комп'ютери. Один для відділу маркетингу й один для економічного відділу. Це необхідно для більш ефективної роботи даних відділів і в остаточному підсумку для більш ефективної роботи організації вцілому.
Етап: Формулювання обмежень і критеріїв для ухвалення рішення
Для цього виділяється 7 000 гривень. Комп'ютери повинні бути бізнесу-класу середнього рівня, із наявністю CD-Rom дисковода і звукової карти. Необхідне програмне забезпечення: Windows’98, пакет прикладних програм Microsoft Office, Corel Draw, пакет прикладних програм для бізнес планування, вивчення й аналізу ринку, програми для роботи в мережі, із факсом, Internet, пакет обслуговуючих програм.
Етап: Виявлення альтернатив
Дані комп'ютери можуть бути придбані:
1) на базі процесорів: AMD, Intel Celeron, Intel Pentium III
2) у фірми розташованої: у Києві, у Сумах