Смекни!
smekni.com

Управління реальними інвестиціями на підприємстві (стр. 10 из 18)

3.8) Обсяг переробки основного виду продукції за 1999 – 2001р. у порівнянні з 1990 р. - останнім роком до кризисного виробництва (тис. тон), показаний у таблиці 2.6.

Таблиця 2.6.

Обсяг переробки основного виду продукції
Найменування 1990р. 1999р. 2000р. 2001р.
Брухт чорного металу кл. Б-9, Б-18, 5,762 3,237 3,857 4,399
Брухт на основі міді гр. III, IV 4,000 1,734 2,110 2,391

Як видно з приведених даних за останні два роки спостерігається стійке зростання виробництва основних видів продукції.

У поточному 2002 році зазначена тенденція зберігається. За підсумками першого півріччя перевищило торішні виробничі показники.

4) Характеристика проекту модернізації з метою організації подрібнення і сортування металевого брухту

Актуальність проекту визначається потребою зменьшити собівартість переробки та збільшити відповідність сортування вимогам цільового ринку.

Проект реконструкції розроблений Українським державним інститутом по проектуванню металургійних заводів “УКРГ” і “ПРОМЕЗ” разом з комбінатом «Запоріжсталь».

Очікуваний об’єм переробки брухту чорного металу та металу на основі міді в результаті реалізації інвестиційного проекту наведений в таблиці 2.7.

Таблиця 2.7.

Очікуваний об’єм переробки брухту металів

Найменування Обсяг (тис. т) Ціна ($ за 1 т.) Сума ($ тис)
Брухт чорного металу кл. А 98 115.00 11270
Брухт чорного металу кл. Б-9 150 130.00 19500
Брухт чорного металу кл. Б-18 90 165.00 14850
Брухт міді кл. МО, Ml, М2, МЗ 30 1125.00 33750
Брухт на основі міді гр. III 30 470.00 14100
Брухт на основі міді гр. IV 300 870.00 261000

Проектом передбачається закупівля високопродуктивного обладнання у німецької фірми «Metimo» GmbH. Та освоїти нову сучасну технологію кисневої різки.

Установка цього устаткування в цеху кисневої різки дозволить робити розчленування металобрухту необхідної якості по геометричних розмірах, групі обробки поверхні.

Загальна вартість закупівлі й установки обладнання з комплексом необхідного устаткування (вальцешлифовальная майстерня, воднева станція) визначена в 3,2 млн. грн.

У зв'язку з відсутністю в підприємства достатніх засобів, фінансування робіт намічається за рахунок залучення інвесторів.

Зазначені капітальні витрати окупляться приростом чистого прибутку й амортизацією за 3 року.

Прибуток, що залишається в розпорядженні підприємства (після сплати податків у бюджет) складає 14.6 млн. грн.

Інтегральний ефект за розрахунковий період 13 років (3 роки будівництва і 10 років експлуатації) визначений у 24.2 млн. грн.

Рівень рентабельності реалізації, після завершення реконструкції з установкою нового обладнання, складе 33.0%; майна – 27.5%. Точка беззбитковості (обсяг реалізації продукції, продаж якої понад це значення буде приносити прибуток підприємству) знаходиться на рівні 16.7%.

4.1) Опис продукції

Найменування продукції – Подрібнений, сортований металобрухт.

Призначення й область використання – вторинна металургія.

Можливість чи експорту заміщення імпорту – Вітчизняна продукція, замість закуповуваної по імпорті. Конкурентноздатна на внутрішньому і зовнішньому ринках.

4.2) Конкурентноздатність продукції

Проведення реконструкції дозволить поліпшити показники якості подрібнення та сортування як по геометричних розмірах, так і по пластичності. Таким чином, після завершення реконструкції ефективність переробки за показниками буде відповідати світовому рівню.

4.4) Маркетинг і збут продукції

Відповідно до досліджень, виконаними Інститутом чорної металургії НАН України потреба вітчизняної промисловості у вторинній металургії в даний час складає 245 тис. тонн.

По експертним оцінкам потреба чорному та кольоровому брухті зросте в 2005 р. до 340 тис. т у рік.

Споживачами продукції будуть вітчизняні підприємства Вітчизняними споживачами в Києві та Київській області є Броварський завод порошкової металургії, Державний броварський завод алюмінієвих будівельних конструкцій, завод «Транс-сигнал», Київське виробниче об'єднання ім. Артема, завод «Більшовик».

Деяка частина (на рівні 5%) приходиться на більш дрібних замовників.

Теоретично, на внутрішньому ринку конкуренцію СП «Укрросстасль» може скласти будь-яке обробне підприємство України при достатніх обсягах капіталовкладень.

Однак, реальним конкурентом є Артемівське AT «Азом», тому що він має об'єктивні умови освоєння аналогічної технології. На ринках Західної Європи є багато метало - та брухтопереробних фабрик, але невеликої потужності, що мають певну стабільну базу клієнтів; тенденції до активної експансії на ринку у них відсутні.

Зниження обсягів продажів можливо в результаті втрати підприємством частки ринку з появою на ринку більшої кількості операторів, здатних надати подрібнений та сортований брухт відповідно до вимог ринку.

Основою маркетингової політики СП «Укрроссталь» є використання системи прямих зв'язків із споживачами, що забезпечує максимальну обізнаність широкого кола потенційних споживачів з усім спектром товарів.

4.5) Умови фінансування і розрахунок платежів по кредиту

Організація освоєння технології кисневої різки передбачається за рахунок залучення позикових валютних засобів.

Орієнтована вартість придбання визначена в 2,9 $ млн.

Вартість робіт, що забезпечують нормальне функціонування устаткування, що здобуваються, (будівельно-монтажні роботи, інженерні мережі, системи вентиляції й ін.), визначені в 1,2 $ млн.

Фінансування валютних платежів проекту передбачено на кредитно-компенсаційній основі на наступних умовах кредитування:

- в рахунок авансу – 15%;

- обслуговування кредиту (страховий збір, операційні витрати) – 3.5%;

- частина, що залишилася, у плині 3-х років реконструкції, пропорційно вартості виконаних робіт.

Кредит використовується на початку кожного розрахункового періоду. Погашення кредиту здійснюється рівними частками після завершення реконструкції. Відсоток за кредит прийнятий у розмірі 10% річних.

Для погашення заборгованості за валютний кредит намічається продаж на світовому ринку продукції підприємства за вільно-конвертуєму валюту.

4.6) Визначення внутрішньої норми рентабельності

Розрахунок внутрішньої норми рентабельності проекту виконаний методом дисконтування різночасних чистих доходів,

Сумарний приведений чистий доход прийняв нульове значення за період життєвого циклу товару при нормі дисконту – 0.428.

Таким чином, внутрішня норма рентабельності капітальних вкладень складає 42.8%, що говорить про високу ефективність інвестицій.

Коефіцієнт рентабельності продажів (відношення чистого прибутку до обсягу продажів у %) складає: 33.0%, проти 23.5% до реалізації проекту.

Коефіцієнт загальної рентабельності (відношення балансового прибутку до собівартості продукції в %) складає 89.2%, проти 50.7% до реалізації проекту. У таблиці 4.7. розглянуті ризики та їх імовірність.

Таблиця 4.7.

Можливі ризики і форми страхування

Можливі ризики Можливі втрати Форми страхування
Політичні ризики
1. Нестабільність законодавства може привести до росту ставок оподатковування Зазначений ризик може привести до росту собівартості і ціни на внутрішньому ринку на 20 –25% Неможливість запобігання наслідків цього ризику
Фінансово-економічні ризики
2 Нестійкість збуту. Частина продукції може виявитися не заявленої ринком, що приведе до зменшення прибутку (на 37 – 40%) Організація довгострокового співробітництва. Пошуки потенційних партнерів
3 Зниження цін конкурентом Приведе до змушеного зниження ціни і втраті прибутку (5%) Реалізація проекту дозволить одержати економію палива, й електроенергії. Можливе зниження ціни, за рахунок зниження собівартості – 5%
4. Ріст цін на сировину, матеріали, тарифів на перевезення Ріст цін повинний відповідати темпам інфляції і не робити значного впливу на економічні показники, обчислення у валюті Ріст цін буде рівною мірою впливати на українських конкурентів і в значній мірі на російських
Організаційні ризики
1. Низька якість менеджменту підприємства Імовірність цього ризику мала через достатній рівень компетентності Формування моделі корпоративного керування

2.3. Оцінка привабливості реальних інвестиційних альтернатив СП “Укрроссталь”:

Сфера діяльності: комплексний виробничо-переробний заклад з повним циклом переробки металобрухту, як напівфабрикату, так і готового (роздрібненого та пакетованого) для вжитку та подальшої реалізації продукту.

Інвестиційні проекти

Проект А: Розробка та впровадження у виробництво верстатів пресованого розчленування IUN, управління, контролю енергоносіїв на базі електронних контролерів

Стисла характеристика проекту:

Розробка та впровадження у виробництво верстатів пресованого розчленування IUN, управління, контролю енергоносіїв на базі електронних контролерів, які можуть бути використані в забруднених вимірювальних середовищах (газу, води тощо) на базі електронних контролерів ( АРМ), які дозволять проводити облік хімічного складу, контроль їх переробки.