Смекни!
smekni.com

Соціоніка персоналу Побудова соціонічних моделей особистості (стр. 2 из 2)

Також важливо провести професіограму на даному підприємстві, повірте, на кожному підприємстві вона своя. Наприклад, в одній компанії менеджер по персоналу виконує роль тирана, в іншій він веде повністю кадрову політику фірми, плюс підбір персоналу.

При розстановці майбутніх співробітників на посаді варто використовувати індивідуальну орієнтацію на види діяльності. З пари ознак логіка-етика і сенсорика-інтуїція складається чотири клуби [1, 2]:

«Управлінці»: у виробничо-управлінській сфері (адміністратори керівники, технологи, економісти, майстри і ін.) лідерами можуть стати люди з сильними функціями логіки і сенсорики. А саме ЛСІ, СЛЕ, ЛСЕ, СЛІ. Дана установка направлена на налагодження процесів і управління ними. Їм властива посидючість, скрупульозність, точність виконання. З аналітичним і неупередженим умінням вони можуть організувати роботу і завершити важку справу. У роботі спираються на факти, оцінюють людей по вчинках, справах. Вони здатні вирішити складні технічні питання, організувати графіки роботи, уміють працювати із структурами.

«Дослідники»: науково-дослідна сфера (маркетингові дослідження наукова робота, консалтинг, біржовики, психоаналітики) успіхів доб'ються люди з сильною логікою і інтуїцією. А саме ІЛЕ, ЛІЯ, АБО, ЛІЕ. Дана установка направлена на дослідження структури всесвіту і процесів, що відбуваються в нім. Інтуїція дозволить їм здійснити пошук нових ресурсів і можливостей. Вони здатні передбачити і спрогнозувати розвиток ринку, при цьому добре знають як правильно потрібно спланувати і здійснити свою діяльність.

«Соціали»: у соціальній сфері (вихователі, вчителі, викладачі танців психотерапевти, лікарі, кухарі, соціальні працівники) зможуть знайти себе люди з сильно розвиненими функціями етики і сенсорики. А саме СЕІ, ЕСЕ, СЕЕ, ЕСИ. Дана установка направлена на облаштування і гармонізацію світу. Тут є уміння контактувати з людьми, налагоджувати зв'язки. Такі люди емоційні, уміють співпереживати, переконувати, відчувати приховані потреби людей. При цьому вони достатньо витривалі і сильні. Добре уміють працювати з людським тілом і чудово бачать його фізичний стан.

«Комунікатори»: у сфері комунікації (психологи, журналісти, PR-менеджери, менеджери по рекламі, продажу, шоу-міни, артисти, секретарі) досягнуть успіху люди з сильною інтуїцією і етикою. А саме ЕІЕ, ІЕІ, ЕІЇ, ІЕЕ. Дана установка направлена на передачу і формування інформації про людину, її фізичний та емоційний стан.

Комунікабельність і уміння розбиратися в людських взаєминах поєднуються з пошуком новизни. Це майстри реклами, дипломати. Із задоволенням візьмуться за вирішення питань відпочинку і святкових заходів, встановлять необхідний контакт з потрібними людьми, розкажуть про цікаві виставки,

Формування команди

Невід'ємною частиною в управління персоналом також є формування команди для поліпшення психологічного клімату у відділі або компанії в цілому і підвищення продуктивності праці. При створенні команди необхідно враховувати інтертипні відносини кандидата з майбутніми колегами.

Якщо ми підбираємо кандидата на посаду особистого помічника ген. директора, то тут необхідно розглядати тільки відносини цих двох осіб. Взаємозв'язок з іншими підрозділами буде вторинний. Якщо ми шукаємо лінійного менеджера, то тут важливо його органічне вливання у відділ, що складається мінімум з 6 чоловік. У даній ситуації треба розглядати квадральні (світоглядні) цінності, які переважають в колективі.

Команду з двох чоловік завжди складніше створити, ніж колектив з 10. У правильно створеному відділі менше конфліктів у зв'язку з незамкнутістю на одній людині і можливістю розосередити увагу на інших об'єктах. При створенні тандему з керівника і підлеглого важливо не тільки розглядати ТІМ, але і враховувати тенденції зміни ТІМа в різних робочих ситуаціях. Бажано, щоб підтипи двох людей доповнювали один одного. І звичайно звертати увагу на опрацьованість психічних функцій. Якщо всі ці моменти передбачити, то злагоджена робота цій парі забезпечена.

Останній момент, на якому я б хотіла акцентувати увагу, це мотивація персоналу. Формула залучення і утримання талантів полягає в створенні високого ступеню задоволеності роботою, яка включає не тільки саму роботу, але і супутні чинники, наприклад, умови праці і психологічний клімат в колективі. Безліч керівників компаній думає, що здатне утримати талант шляхом значної фінансової підтримки співробітника. Проте фінансова компенсація оцінюється багатьма службовцями дуже низько в порівнянні з відчуттям задоволеності своєю роботою. Думки керівників і співробітників розходяться в даному питанні.

Необхідно вдаватися до «адресної» мотивації, тобто до тієї, в якій дійсно має потребу співробітник, для стимуляції його до виконання роботи. Адресність економить гроші і інші вкладення в мотивацію персоналу. При грамотному поєднанні засобів монетарної і немонетарної мотивації віддача від співробітників не змусить себе чекати.


Висновки:

До персоналу перш за все потрібний індивідуальний підхід.

Незалежно від ТІМа кожен співробітник повинен відчувати вашу увагу і турботу.

Не буває «поганих» і «хороших» кандидатів – є, ті хто підходить для цієї організації і цієї роботи, і ті хто не підходить.

Соціоніка дієва тільки в руках професіонала і якщо хтось говорить, що це не відповідний інструмент по роботі з персоналом, то просто приховують за цим своє нерозуміння даного предмету і невміння їм користуватися. Можна дати людині саму кращу лопату, щоб викопати яму, але це буде всього лише шматком металу у його руках, якщо він не уміє нею працювати.


Література:

1. Аугустінавічюте А. Соціоніка: Психотипи. Тести. – М.: «АСТ», Спб.: «Terra Fantastica», 1998.

2. Гуленко В. В.. Особистість: Як вона влаштована? //http://www.typelab.ru/ua/articles/osobystist.html

3. Слинько О.Б. Люди в нашем деле. Энциклопедия соционического менеджмента//Трамвай 1996. – 224с.

4. Першина Т.А. Соционика в работе менеджера по персоналу//http://socionics.ru/diagnostica1.htm


1. НОМЕНКЛАТУРИ

Характерні ознаки Назва типу Абревіатура міжнародної класифікації Назва типу по Аугустінавічюте Псевдонім типу Аугустінавічюте
Раціо, логік, сенсорик, екстраверт Вундеркінд ETNP Інтуїтивно-логічний экстраверт Дон Кіхот
Раціо, логік, сенсорик, інтроверт Сибарит IFSP Сенсорно-етичний інтроверт Дюма
Раціо, логік, інтуїт, екстраверт Софіст ITNJ Логико-интуитивный інтроверт Робесп'єр
Раціо, логік, інтуїт, інтроверт Гравець EFSJ Этико-сенсорный экстраверт Гюго
Раціо, етик, сенсорик, екстраверт Артист EFNJ Этико-интуитивный экстраверт Гамлет
Раціо, етик, сенсорик, інтроверт Механік ITSJ Логико-сенсорный інтроверт Горький
Раціо, етик, інтуїт, екстраверт Мрійник IFNP Інтуїтивно-етичний інтроверт Есенін
Раціо, етик, інтуїт, інтроверт Легіонер ЕТ SР Сенсорно-логічний экстраверт Жуків
Ірраціо, логік, сенсорик, екстраверт Підприємець ETNJ Логико-интуитивный экстраверт Джек Лондон
Ірраціо, логік, сенсорик, інтроверт Охоронець IFSJ Этико-сенсорный інтроверт Драйзер
Ірраціо, логік, інтуїт, екстра­верт Плановик ITNP Інтуїтивно-логічний інтроверт Бальзак
Ірраціо, логік, інтуїт, інтроверт Масовик EFSP Сенсорно-етичний экстраверт Наполеон
Ірраціо, етик, сенсорик, екстраверт Коммуникатор EFNP Інтуїтивно-етичний экстраверт Гекслі
Ірраціо, етик, сенсорик, інтроверт Дизайнер ITSP Сенсорно-логічний Інтроверт Габен
Ірраціо, етик, інтуїт, екстраверт Психолог IFNJ Этико-интуитивный інтроверт Достоєвський
Ірраціо, етик, інтуїт, інтроверт Оператор ETSJ Логико-сенсорный экстраверт Штірліц

2. СОЦІОНІЧНІ ФУНКЦІЇ

Фундаментальна категорія Аспект фундаментальної категорії Узагальнена соціонічна функція Аспект функції Графічний символ Термін, що позначає функцію Абстрактна інтерпретація Конкретно-психологічна інтерпретація
1 2 3 4 5 6 7 8
Матерія Суб'єктивний Логіка Внутрішній, динамічний
Чорна логіка Суб'єктивні характеристики матерії Розсудливість, раціональність, прагматизм, функціональність, вигідність, корисність, доцільність, вартість, економічність, оптимальність, гроші, технологія, алгоритм
Об'єктивний Відносний, статичний
Біла логіка Матеріальні співвідношення Конструкція, структура, схема, система, ієрархія, класифікація, порівнянність, взаєморозташування, рівновага
Енергія Суб'єктивний Етика Внутрішній, динамічний
Чорна етика Внутрішня енергія Емоції, настрій, пристрасть, артистизм, нервовість, енергетика людини
Об'єктивний Відносний, статичний
Біла етика Співвідношенні енергій — взаємодія Відносини людей, взаємозв'язки між живими об'єктами, симпатия—антипатия, любовь—ненависть, мораль, моральність
Простір Суб'єктивний Сенсоріка Внутрішній, динамічний
Чорна сенсорика Внутрішній простір (людини) Здоров'я, воля, фізична сила, рішучість, здатність добиватися мети
Об'єктивний Відносний, статичний
Біла сенсорика Зовнішній
простір, просторові співвідношення
Естетизм, краса, гармонія, комфорт, відчуття, насолода
Час Суб'єктивний Інтуїція Внутрішній, динамічний
Чорна інтуїція Внутрішнє время—потенциал Потенційні можливості, глибинні характеристики об'єктів, здібності людини, його дійсні внутрішні якості
Об'єктивний Відносний, статичний
Біла інтуїція Тимчасові співвідношення Фізичний час, динаміка (еволюція в часі), причинність, діалектична неоднозначність, тимчасова вісь: минуле—майбутнє, інтервали часу: скоро—нескоро, темпоритмы: швидко—повільно, планування, прогнозування