ЗВІТ
переддипломної практики
на «Союзтехнопром продакшн Ко»
Дніпропетровськ 2010 р.
Вступ
Полімери є дуже важливою і цінною виробничою сировиною. Важко назвати будь-яку галузь промисловості, де не використовувались б полімери.
Полімери використовують для виготовлення продукції майже у усіх галузях виробництва, починаючи від будівництва та закінчуючи харчовою промисловістю. Широкому використанню полімерів сприяють її високі фізико-механічні властивості, у наш час виготовлюю величезний асортимент матеріалів з полімеру який може мати абсолютно різні властивості, від плівки до твердих виробів з великим запасом міцності. Полімери мають гарні властивості для лиття з нього під тиском виробів. При обробці полімерів важливо витримувати технічний процес для того щоб вироби зберігали свої механічні та екологічні властивості. Тому для обробки полімерів використовують термопластавтомати які мають великий діапазон налаштувань, там режимів роботи з різними видами полімеру для підтримання точності в технологічному процесі. Вироби з полімеру мають такою дуже гарні властивості проти корозії, полімерні вироби майже не підвернені корозії. Але такі антикорозійні властивості мають і свої недоліки, полімери наносять велику шкоду довкіллю тим що період його розпаду складає 200 років. Тому наш час питанню захисту довкілля від полімерів приділяється велика увага.
Полімери гарно піддаються переробці, і ця переробка починається з самих перших етапів виробництва, де литникові відходи подрібнюють та використовують знову тим самим підвищуючи економічний ефект та захищаючи довкілля.
1. Короткий нарис історії підприємства та перспективи його розвитку
Підприємство «Союхтехнопром продакшн Ко» було засноване у 1995 році. З року заснування по сьогоднішній день підприємство стрімко розвивається, а з розвитком підприємства росте колектив, підвищується кваліфікація робітників і службовців, накопичується досвід, впроваджується нове, високотехнологічне обладнання.
Підприємство «Союхтехнопром продакшн Ко» орієнтовано на:
переробку термопластичних матеріалів;
виготовлення оснащення для переробки пластичних мас;
проведення ремонтно-механічних робіт;
виробництво просоченої і модифікованої деревини та лісоматеріалів.
Проте основною діяльністю підприємства є відливка виробів із пластмас, за допомогою термопластавтоматів, методом лиття під тиском.
Тому для плодотворної роботи, підприємство має конструкторський відділ, який займається: виготовленням конструкторської документації; проектуванням нових прес-форм; розробкою допоміжного обладнання для забезпечення автоматизації виробництва. А також на підприємстві існує власний ремонтно-механічний цех, який забезпечує виготовлення нового оснащення для лиття (прес-форми); своєчасне виконання планових ремонтів обладнання та оснащення.
Крім термопластавтоматів, для виробництва продукції використовуються наступні види обладнання:
– екструдери;
– металообробні верстати;
– просочувальна лінія.
А також у виробничому циклі бере участь різне допоміжне обладнання: дробарки, різної потужності відцентрові насоси, компресори, резервуари – сховища та інше обладнання.
2. Джерела вхідної на підприємство сировини та асортимент готових виробів
Асортимент готової продукції та її використання.
Підприємство «Союзтехнопром продакшн Ко» випускає продукцію:
– різні вироби, з поліолефінів використовувані в полімерній тарі;
– гранульовану вторинну сировину та вироби з неї; (Додаток №1)
– виконує проектування прес форм для лиття та їх виготовлення.
Основною задачею 2010 року є технічне переобладнання i підвищення ефективності праці діючого підприємства.
Також підприємство моє свої потужності для швидкого перелаштування на нові види виробів, за найменші строки.
У майбутньому планується розширення виробничих можливостей за рахунок використання більш-ємких прес-форм, які у свою чергу дадуть змогу збільшити об’ємі виробництв.
Вхідні джерела сировини на підприємстві
Також підприємство закуповує поліпропилен марки «Липол» (А10–76У) вищого сорту.
3. Найбільш значимі розробки підприємницьких раціоналізаторів
Конструкторський відділ підприємства займається розробкою сучасного обладнання з автоматизації виробництва:
1. проектування лінії подачі та складання виробів із пластмас;
2. проектування нових прес-форм і екструзійних головок для виготовлення нових видів продукції;
3. розробка допоміжного обладнання для забезпечення автоматизації виробництва;
4. Проектування та виготовлення автоматичної машини для етикеток на готову продукцію.
4. Організація охорони праці на підприємстві
Складність сучасного виробництва потребує комплексного підходу до охорони праці. У цих умовах підприємство вирішує наступні завдання:
1. навчання працюючих питань охорони праці;
2. забезпечення безпеки виробничого обладнання;
3. забезпечення безпеки будівель і споруд;
4. забезпечення оптимальних режимів праці та відпочинку;
5. забезпечення безпеки виробничих процесів;
6. нормалізацію умов праці.
Одним з найважливіших напрямків охорони праці на підприємстві є забезпечення працівників інструкціями з охорони праці. Служба охорони праці підприємства здійснює контроль за своєчасною розробкою і переглядом інструкцій для працівників, а також надає методичну допомогу розробникам. Типова інструкція містить наступні розділи:
1. загальні вимоги безпеки;
2. вимоги безпеки перед початком робіт;
3. вимоги безпеки під час робіт;
4. вимоги безпеки в аварійних ситуаціях;
5. вимоги безпеки після закінчення роботи.
Перевірка інструкцій на відповідність вимогам діючих державних стандартів, санітарних норм і правил, повинна проводитися не рідше 1 разу на 5 років. Видача інструкцій керівникам підрозділів проводиться службою охорони праці з реєстрацією в журналі обліку видачі інструкцій. Інструкції працівникам видаються або в руки під розписку або вивішуються на робочих місцях і ділянках.
Існують наступні види інструктажів:
1. Вступний інструктаж – проводиться з усіма знову прийнятими на роботу; проводить інженер з охорони праці або особа, на яку наказом покладено ці обов'язки; проводиться за програмою, затвердженою керівником організації в кабінеті з охорони праці.
2. Первинний інструктаж на робочому місці – проводиться з усіма знову прийнятими на роботу, крім осіб, які не пов'язані з обслуговуванням і ремонтом обладнання, використанням інструменту, зберіганням і застосуванням сировини і матеріалів. Перелік професій і посад працівників, звільнених від первинного інструктажу на робочому місці, затверджує роботодавець.
3. Повторний інструктаж – проходять всі працівники, за винятком осіб, звільнених від первинного інструктажу на робочому місці, не рідше одного разу на півріччя. Для деяких категорій працівників може бути встановлений більш тривалий (до 1 року) термін проведення повторного інструктажу.
4. Позаплановий інструктаж – проводиться при зміні виду робіт, при введенні в дію нових або перероблених стандартів або інструкцій з охорони праці, у разі нещасного випадку на виробництві, при порушенні вимог безпеки праці, на вимогу органів нагляду, при перервах в роботі 60 днів (для робіт, до яких висувають підвищені вимоги безпеки праці – 30 днів).
5. Цільовий інструктаж – проводять при виконанні разових робіт, не пов'язаних з прямими обов'язками за фахом (навантаження і розвантаження, прибирання території); ліквідації наслідків аварій, стихійних лих і катастроф; виробництві робіт, на які оформляється наряд допуск; проведенні екскурсії на підприємстві, організації масових заходів.
6. Також на підприємстві за для забезпечення охорони праці робітників проводяться контрольні заходи з замірів електричного опору заземлення, перевірка опору основної силової та освітлювальної електропроводки у приміщеннях.
5. Техніка безпеки на підприємстві
1. Територія організацій, виробничі приміщення повинні утримуватися в чистоті. Відходи виробництва слід видаляти на спеціально відведені для цих цілей майданчики і регулярно направлятись на переробку. Нереалізовані відходи необхідно вивозити у встановлені місця.
2. Не допускається захаращення доріг, проїздів, під'їздів, а також підступів до протипожежного обладнання, засобів пожежогасіння, сигналізації та зв'язку, до місць зберігання засобів індивідуального захисту.
3. На території організації, біля воріт для в'їзду автотранспорту, повинна бути вивішена схема маршрутів руху автотранспорту по території організації.
4. Для пішоходів на території підприємств і організацій, необхідно передбачати пішохідні доріжки і тротуари, які слід утримувати в справності та чистоті, в зимовий час – очищати від снігу і льоду.
5. Не допускається зупиняти залізничні вагони на переїздах і в місцях пішохідних переходів. Відчепленні вагони, які стоять біля переїздів і переходів, повинні знаходитися не ближче 1 м від переїзду (переходу).
6. Колодязі, канали, в яких прокладено трубопроводи і кабелі, повинні бути закриті. Тимчасово відкриті колодязі, траншеї та ями необхідно обладнати огорожею висотою не менше 1 м, у нічний час забезпечувати освітленням.
7. Обслуговуючий персонал складів зобов'язаний знати вимоги правил безпеки при зберіганні сировини і матеріалів, затверджених у встановленому порядку, а також пожежну небезпеку і шкідливий вплив цих матеріалів.
8. Виробничі підрозділи (цехи, дільниці, відділення) приготування клеїв, лаків, герметиків, паст з використанням вибухонебезпечних розчинників; підготовки сировини і приготування гумових сумішей; склади сировини і готової продукції при проектуванні, як правило, необхідно розташовувати у окремо стоячих будівлях.