Смекни!
smekni.com

Віртуальна корпорація (стр. 3 из 3)

Для віртуальної корпорації характерне виділення проектної групи (груп), розробляючої і просуваючої проекти в середовищі такої віртуальної корпорації (усі ці групи можуть мати свої завдання і свої стратегії).

Для віртуальної організації структура змісту є важливішою чим само зміст. Оскільки грамотна побудова гнучкої і що розвивається структури, припускає можливість структури самостійно реорганізовуватися під різні завдання.

Але вивчення організацій (Джон Стоунхаус) вивчення організацій, що входять в мережі ділової співпраці, за критеріями, використовуваними для визначення їх статусу, як віртуальної корпорації (ці критерії приведені вище), показує, що, незважаючи на збільшену складність, їх все ще не можна вважати віртуальними корпораціями. Існує велике число організацій, які не планують стратегічний розвиток своїх інформаційних систем, а впроваджують удосконалення у вже діючі ИТТ у міру потреби. У багатьох випадках спроба стратегічного планування у рамках мережі ділової співпраці терпить невдачу, оскільки при цьому перестають братися до уваги індивідуальні бізнес мети окремих учасників. Навіть у тих випадках, коли стратегічне планування має місце, воно, частенько, виглядає як нав'язування основною компанією своєї стратегії іншим учасникам мережі. Швидше за все найбільшій ефективності при стратегічному плануванні діяльності мережі можна буде добитися, враховуючи інтереси усіх учасників мережі. Крім того, сильна прихильність окремих компаній до власних локальних мереж, утрудняє інтеграцію інформаційних мереж учасників мереж ділової співпраці. Хоча досягнення пов'язані з Internet і мультимедійними технологіями створюють для цього усі умови.

Міра, до якої віртуалізація певної компанії і її мережі ділової співпраці можлива, залежить від тієї реальної вигоди, яка при цьому може бути отримана, а також від характеру вироблюваного продукту і особливостей технології його виробництва Прагнення підвищити ефективність бізнесу є необхідною умовою розвитку мереж ділової співпраці, але зробити такий розвиток можливим можуть тільки досягнення в області інформаційної технології.

Міра ділової співпраці в умовах гіперконкуренція постійно зростає, приймаючи нові форми, засновані на новітніх технічних досягненнях.

Концепція віртуальної корпорації створює нові можливості для володіння і підтримки компаніями конкурентної переваги.

Особливості Віртуальних Корпорацій

Поява нових типів організацій припускає перегляд старих схем управління. Однією з головних змін системи управління є стирання ієрархічних рамок в структурі корпорації. Замість посадової ієрархії на перше місце виходять інтелектуальна співпраця і мережева кооперація менеджерів. Головним чинником, що обумовлює ці зміни, стає перехід від капіталу до знань, інтелектуальних активів як критичних ресурсів організації.

Для ієрархічної структури управління характерне те, що кожна нова ситуація виноситься на вищий рівень розгляду, де і приймаються рішення. Такий механізм управління стає непрацездатним у сучасному быстроменяющемся світі. Саме тому виникають ВК з мережевою структурою, де кожен доступний для кожного, а функції керівних менеджерів обмежуються організацією спільної роботи, підбором персоналу, навчанням.

Віртуальна Корпорація в області вищої освіти

Складність сучасного життя, формування нових соціально-економічних стосунків в руслі інформаційного суспільства ставлять на порядок денний розвиток нової міждисциплінарної моделі навчання. Спостерігається значне концептуальне зрушення у бік самонавчання, де важливими джерелами інформації окрім звичайних лекцій і книг є бази даних і знань, засоби мультимедіа і т. п., координатором учбового процесу виступає викладач, а інтерпретатором знань - сам студент.

Віртуальна кафедра - це найбільш передова одиниця освітньої установи епохи інформаційного суспільства, найкраща з точки зору наявних економічних і технічних умов. Це різновид мережевої, комп'ютерно-орієнтованої організації, що складається з людей і віртуальних агентів, що знаходяться в різних місцях. Така кафедра не існує в реальному фізичному просторі, а створюється шляхом інформаційної інтеграції необхідних педагогічних, навчально-методичних, програмно-технічних і інших ресурсів, що відбираються з різних кафедр, факультетів і внз. Електронним шляхом формується штучна організація, яка функціонує у віртуальному просторі. Створення віртуальних кафедр з використанням реальних кафедр різного масштабу дозволить зменшити або усунути недоліки і посилити достоїнства останніх.

Так, наприклад, можна об'єднати можливості великих, давно освічених монодисциплінарних кафедр, що мають багаті педагогічні ресурси і традиції, але що мають сильну інерційність і що погано пристосовуються до вимог ринку, і невеликих нових кафедр, що іноді відчувають нестачу в ресурсах, але здатних швидко реагувати на зміни і оперативно отримувати замовлення у сфері освітніх послуг.

Поняття віртуальної кафедри є важливим додатком загальних методик і принципів розробки віртуальних організацій і підприємств, що розвиваються в контексті реинжиниринга на основі нових інформаційних і комунікаційних технологій. Окрім цього, воно також тісно пов'язане з концепціями мультиуниверситета Дж. Керр і віртуального університету, віртуальної лабораторії і віртуальної аудиторії. Уявлення про віртуальні кафедри є природним розвитком ідей дистанційної освіти.

Цікавим вітчизняним прикладом побудови віртуального класу можуть служити розробки, проведені на кафедрі "Інформаційні технології" Російського державного технологічного університету ним До. Э. Циолковского - МАТИ. Як результат - створена гетерогенна Інтернет-мережа з можливістю організації відеоконференцій. Мережа включає більше 40 робочих місць на базі різних комп'ютерів. У рамках цієї мережі організований учбовий процес на web -сервере, розроблено і встановлено близько 10 електронних підручників і мультимедійних інформаційних систем, що використовують технології QuickTime VR і потокової передачі відео - і аудіоданих в мережі. Накопичений досвід оцифрування відеозображень і відеофільмів, побудови віртуальних панорам і засобів комп'ютерної анімації в учбових цілях.


ВИСНОВОК

На закінчення хотілося б відмітити, що, незважаючи на прийдешню економіку і появу віртуальної організації, інші організаційні форми збережуть свою актуальність через потреби, що склалися, і стосунки між людьми.

Необхідно вже сьогодні шукати нові форми організації, виходити за відомі стереотипи відповідно до можливостей, які відкриває Інтернет. Якщо сьогодні не планувати те, чого ще немає, то завтра неможливо буде встигнути за змінами, що відбуваються.

Корпорації, що розраховують зберегти конкурентоспроможність, повинні оперативно добитися досконалості як використовуваної інформації, так і системи взаємин з партнерами. Технології самі по собі, без відповідних змін іншої частини корпорації успіху не принесуть. Ось чому процес модернізації корпорації має бути комплексним, таким, що охоплює одночасно дослідження і розвиток, виробництво, маркетинг, збут, обслуговування, розподіл, інформаційні системи, фінанси. Істотно міняються вимоги до співробітників віртуальної корпорації. Вказаним корпораціям буде потрібний великий штат висококваліфікованих, надійних і освічених працівників - людей, що розуміють і застосовують нові форми інформації, здатних пристосовуватися до змін і ефективно співпрацювати з іншими ринковими агентами. Віртуальні корпорації функціонуватимуть успішно тільки в умовах спільної роботи в такій команді, в якій працівники, керівництво, замовники, постачальники і державні органи прагнуть до досягнення спільних цілей.


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. "БІЗНЕС В СТИЛІ ФАНК" ДО. Нордстрем; Й. Ридерстрале. Стокгольмська школа бізнесу в Санкт-Петербурзі.

2. Уткин Э. А., Эскиндаров М. А. Фінансово-промислові групи. - Москва: Тандем. - 2006.

3. С. Лачинян "Організований Покупець".

4. Тараса В. Би. Нові стратегії реорганізації і автоматизації підприємств : на шляху до інтелектуальних підприємств. - Москва: Тандем. - 2007.

5. Герчикова І. Н. Менеджмент. - Москва: Банки і біржі, ЮНИТИ. - 2007; Мильнер Би. З. Теорія

6. EDP. Connect - http: // www. csu. ac. ru/osp/os/1998/01/62. html#part_1