Смекни!
smekni.com

Зовнішнє середовище підприємства (стр. 7 из 11)

Виробничі запаси збільшилися порівняно 2000-го до 1998-го на 1,1тис.грн.,а в 1999 р. до 2000 р. на 0,8 тис.грн.

Дебіторська заборгованість зменшилася на 23,3 тис. грн., а порівняно з 1999-м, на 2,8 тис.грн. Незавершене виробництво залишилося без змін.

Чиста реалізована вартість збільшилася в 1998-м до 2000-го на 3,6 тис.грн., а в 1999 зменшилася на 7,2.тис. грн. Отже проаналізувавши аналіз господарської діяльності я дійшов висновку що підприємство працює не дуже вдало (по балансу та ін. звітності), в зв'язку з кризовим станом економіки, нестачой коштів, неплатоспроможності населення та ін. негативних факторів, які призвели до падіння фінансових результатів.

2.2 Аналіз системи у правління ТОВ "Селма" Органи управління та контролю підприємством. Вищим органом

підприємства є збори. Збори правомочні приймати рішення з будь-яких питань діяльності підприємства.

Учасники мають кількість голосів по кількості їх часток у фонді. До виключної компетенції зборів належать:

• визначення основних напрямків діяльності підприємства,

• затвердження планів та звітів про їх виконання,

• обрання та відкликання членів виконавчого органу та ревізійної комісії,

• Затвердження річних результатів діяльності

Спочатку року директор ТОВ «Селма» видає наказ про затвердження штатного розкладу та про посадові оклади. Директор підприємства:

• затверджує поточні плани діяльності підприємства! заходи, що є необхідними для вирішення його завдань;

• затверджує щорічний кошторис, штатний розклад посадові оклади співробітників апарату, встановлює показники, розмір та строки їх преміювання;

• встановлює ціни на продукцію ї тарифи на послуги.

• затверджує нормативні акти, що визначають відносини між підрозділами та філіями підприємства;

• приймає на роботу і звільняє з роботу працівників підприємства, застосовує до них заходи заохочення і накладає стягнення;

• подає на затвердження зборів річний звіт та баланс підприємства. Забезпечує виконання рішення зборів;

• приймає рішення щодо інших питань діяльності підприємства Також директор має право;

• розпоряджатися майном підприємства в межах що визначені зборами;

• без довіреності діяти від імені підприємства репрезентувати його у всіх установах, підприємствах і організаціях;

• укладати будь-які угоди та юридичні акти;

• контролювати фінансово-господарську діяльність підприємства;

Заступник по роздрібній торгівлі, по магазину, веде товарно-грошові звіти, також контролює оплату оренди магазину, охорони проведення рекламних заходів щодо продажу виробів які представлені в магазині. Проводить заявки на фабрику, робить відбір асортименту товару. Відповідає за прийом товару по кількості та якості. Робить квартальні звіти, які подає до дирекції організації. Має двох продавців які займаються продажем.

Заступник по оптовій торгівлі займається вивченням ринку збуту та попитом с/г продукції. Займається закупками продукції на КХП та на колективних господарствах. Також робить звіти про об'єм виконаної роботи щонеділі.

Менеджер робить цілеспрямований вплив на діяльність усіх працівників організації для успішного досягнення встановлених ними ринкових цілей у змінному середовищі шляхом ефективного використання наявних ресурсів.

Знаходиться під керівництвом заступника по оптовій торгові. Менеджер вивчає попит на товари реалізуєм! фірмою, цінову політику, прогнозує попит на ці чи інші товари, підготовлює заявку на поставку товарів, пошук ринку збуту, від'їжджає на заключення договорів, подає пропозиції керівництву по нових моделях, якості продукції, підготовляє матеріали для рекламної продукції, приймає участь в ярмарках, виставках, з ціллю продажу товарів.

Бухгалтер веде облік всіх фінансових операцій, обраховує товарно-грошові звіти, проводить операції по касі, банку, проводить видачу на контроль підзвітним особам, підготовлює звіти в податкову інспекцію та другі контролюючі органи. Готує баланс по ТОВ «Селма», який відображає повністю діяльність організації.

Фінансові операції - бухгалтер підготовлює платіжні доручення для перерахування коштів постачальникам (СП «Тикоферлкжс», фірма «Україна», стиль "Модерн", хутро фірма Тисмениця" і т.д.) та іншим суб'єктам з якими фірма «Селма» контактує . Наприклад , за оренду приміщення, за послуги зв'язку (закрите акціонерне товариство «Турбота»), охорона, витрати пов'язані з прийманням і зберіганням с/г продукції, всі ці платежі відображаються в окремих статтях балансу, крім того бухгалтер проводить перерахування по обов'язковим платежам (ПДВ, пенсійний фонд), крім того бухгалтер забезпечує підготовку документів по спільних питаннях, приймає участь в арбітражних судах.

Товарно-грошові звіти * бухгалтер контролює рух товарне матеріальних цінностей, постачання товарів на фірму, оприходування матеріально-відповідальними особами та контроль за цими цінностями та здачу і виручку, що відображається у товарно-грошових звітах. Бухгалтер здійснює здачу виручки в банк. Крім того здійснює підзвіт по банку коштів для заготовки с/г продукції та на господарські витрати. Також контролює терміни використання коштів відповідальними особами (на заготовлі с/г продукції 10 календарних днів, на господарські потреби 1 календарний день). Всі операції по касі та банку відображаються на окремих рахунках балансу.

Баланс - бухгалтер всі операції по господарській діяльності відображає в статтях балансу, який здається в податкову інспекцію, кожного двадцятого числа після звітного періоду, крім того бухгалтер повинен подати декларацію в податкову інспекцію по прибуткам, що являється основою для сплати податна на прибуток . Крім основної роботи бухгалтер проводить кадровий облік всіх працівників(трудових книжок, прийом , звільнення працівників і т.д.). Підприємство ділиться на дві пов'язані між собою системи: керуєму та керовану.

Керуєма система, або суб'єкт управління представлена на нашому підприємстві директором і начальниками відділів.

Керована система, або об'єкт управління ТОВ "Селма" постачальники і робочі по складу.

Система організації торгівлі дозволяє раціонально використовувати працю, обладнання, предмети праці, створювати умови для того, щоб процес торгівлі здійснювався за допомогою найбільш прогресивних прийомів та методів і з найменшими затратами.

Система спільної праці - є необхідною для досягнення певної мети, кількості і якості пропорцій окремих видів праці, їх спільні зв'язки у процесі торгівлі. Пропорції окремих видів праці залежать від об'ємів роботи, її складності і других особливостей.

Економічна система підприємства виражає - єдність економічних процесів, а також економічні зв'язки всіх сторін діяльності підприємства. Вона вирішує задачу всебічного використання можливостей усіх систем в діяльності підприємства для підвищення його економічного ефекту і отримання прибутку.

Усі перераховані системи взаємозв'язані і тільки в цілому складають підприємство, як систему.

Система управління підприємством включає організаційну структуру підприємства принципи і методи управління підприємством, стиль керівництва.

Організаційна структура - це форма системи управління, яка визначає

склад, взаємодію та підпорядкованість її елементів

ТОВ "Селма" має лінійно-функціональну організаційну структуру управління. Воно спирається на розподіл повноважень та відповідальності по функціям управління та прийняття рішень по вертикалі. На ТОВ «Селма» управління організоване за лінійною схемою, а функціональні відділи апарату управління підприємством лише допомагають лінійним керівникам вирішувати управлінські завдання, при цьому лінійні керівники ТОВ «Селма» підпорядковані керівникам лінійних відділів апарату управління.

Щоб мати повну картину про систему управління ТОВ «Селма» розглянемо методи управління підприємством.

Методи управління - це способи здійснення функцій управління, що забезпечують досягнення встановлених цілей. Виділяють 4 основні групи методів управління: економічні адміністративні, соціальні та психологічні.

Економічні методи управління ~ до них належать: стратегічне і поточне планування діяльності підприємства, господарський розрахунок і матеріальне стимулювання, кредити, податки, рентні платежі, створення фондів і т.д. На підприємстві «Селма» з економічних методів використовують стратегічне і поточне планування, матеріальне стимулювання, яке реалізується через заробітну плату, також на підприємстві запроваджено премія за відсутність невиходів на роботу у розмірі окладу і грошова допомога у разі смерті близької людини.

Адміністративні методи управління:

1. Методи організаційного впливу проявляються в формах організаційного регламентування , організаційного нормування і організаційно - методичного інструктування.