Смекни!
smekni.com

Організація діяльності підприємства (стр. 3 из 4)

6.2 Договір купівлі–продажу

Договори купівлі-продажу товарів у комерційній діяльності є найбільш поширеним видом господарських взаємовідносин між продавцями і покупцями товарів і послуг.

Ризик випадкової втрати або випадкового пошкодження товару переходить на покупця з моменту його передачі покупцеві відповідно до договору.

Якщо продавець відмовляється передати покупцеві проданий товар, покупець має право відмовитися від виконання договору купівлі-продажу. Кількість товару, що підлягає передачі покупцеві, передбачається договором купівлі-продажу у відповідних одиницях вимірювання або в грошовому вираженні.

Якщо продавець передав, порушивши договір купівлі-продажу, покупцеві меншу кількість товару, ніж визначено договором, покупець має право або вимагати відповідну кількість товару, або відмовитися від переданого товару і від його оплати, а якщо товар оплачений - вимагати повернення сплаченої грошової суми. У разі передачі продавцем покупцеві товару в кіль кості, що перевищує вказану в договорі, покупець зобов'язаний сповістити про це продавця. Якщо після отримання повідомлення покупця продавець не розпорядиться відповідною часткою товару, покупець має право, якщо інше не передбачене договором, прийняти весь товар або відмовитися від його прийняття.

Договори купівлі-продажу товарів у комерційній діяльності є найбільш поширеним видом господарських взаємовідносин між продавцями і покупцями товарів і послуг.

За договором купівлі-продажу ТОВ «Альфа»,в особі директора Московської Т. С., яке зобов'язується передати товар у власність ПП «Юліанна», в особі директора Гоцелюк Ю.Ю., яке зобов'язується прийняти цей товар і сплатити за нього певну грошову суму (ціну).

Товаром за договором купівлі-продажу можуть бути будь-які речі, якщо вони не вилучені з обороту або не обмежені в обороті.

За договором купівлі-продажу передачі підлягають товари в асортименті, узгодженому сторонами.

Продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, якість якого відповідає договору купівлі-продажу. (Додаток № ).

6.3 Договір постачання

Згідно договору постачання ТОВ «Альфа»,що здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується поставити в умовлений термін або терміни, товари, що виробляються або закуплені ним, ПП «Юліанна» для використання в підприємницькій діяльності або інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім та іншим подібним використанням.

Зміст договору постачання між ТОВ «Альфа» та ПП «Юліанна»:

- дата укладання договору;

- повне найменування сторін, що уклали договір;

- кількість та асортимент товарів, що підлягають постачанню;

- терміни виконання,

- порядок постачання товарів;

- якість, комплектність, упаковка і маркірування товарів;

- ціни і порядок розрахунків;(Додаток № )


7. Сертифікація

Я, Гоцелюк Юлія Юріївна, директор ПП «Юліанна» для підтвердження якості реалізованої продукції оформила 07.01.2005 року сертифікат відповідності виданий Державним комітетом України по стандартизації метрології та сертифікації (Держстандарт України). Строк дії сертифіката відповідності – один рік.(Додаток № )

8. Реклама

Для стимулювання збуту , забезпечення конкурентоздібності товарів, забезпечення стимулювання об’єму продажу, інформування покупця, підвищення життєвого рівня приватне підприємство «Юліанна» проводить рекламу свого товару, таким чином, впливаючи на покупця.

Свою рекламну компанію підприємство проводить на телебаченні, пресі, вулиці та за допомогою печатної реклами.

Рекламну діяльність ПП «Юліанна» оформила на прайс – листах, каталозі, буклетах, візитних картках.(Додаток № )


9. Заробітна плата

Заробітна плата конкретного робітника залежить від результатів затраченої ними праці, її кількості і якості з урахуванням наслідків господарської діяльності підприємства. Таким чином, і робітник, і роботодавець в умовах соціального партнерства повинні розуміти заробітну плату, з одного боку, як будь – який заробіток, обчислений, як правило, у грошовому вираженні, що його згідно з трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану роботу чи наданні послуги, а з другого – як перетворену форму вартості і ціни робочої сили.[6]

Розмір заробітної плати повинен бути таким, щоб робітник міг оновлювати свої фізичні сили, поповнювати професійні знання, підвищувати духовний та кваліфікаційний рівень, матеріально забезпечувати сім’ю тощо.[7]

Мінімальна заробітна плата – це встановлений державою розмір заробітної плати, нижче якого не може провадитись оплата за фактично виконану найманим робітником повну місячну норму праці.

Встановлена державою мінімальна заробітна плата регулює з урахуванням:

1) Вартісної величини мінімального споживача бюджету;

2) Середнього рівня заробітної плати по країні;

3) Рівнів економічного розвитку та продуктивності.

Для диференціації заробітної плати на рівні підприємства використовуються такі елементи, як нормування праці, тарифна система, форми та системи заробітної плати.


9.1 Табель обліку робочого часу

Облік робочого часу, а також контроль за станом трудової дисципліни на підприємстві здійснюється за допомогою табеля обліку робочого часу. При прийнятті на роботу працівника, йому присвоюється табельний номер.

Завданням табельного обліку є:

1) Контроль за явкою на роботу й закінчення роботи;

2) Виявлення причин запізнення чи не явки на роботу;

3) Отримання даних про фактично відпрацьованим робітниками часу;

4) Складання звітності про наявність робітників та їх пересування.

В табель заносяться прізвища всіх робітників. В табелі визначається кількість відпрацьованого часу кожним робітником, не явки на роботу .

У кінці місяця підраховується загальний календарний фонд робочого часу, час не виходів та інших втрат.У кінці місяця бухгалтер підраховує кількість робочого часу по кожному робітникові. Ці данні необхідні для контроля за використанням робочого часу і для начислення заробітної плати робітникам підприємства за звітний місяць.( Додаток № )

9.2 Утримання податків у бюджет

Податкова система України сформувалась на основі закону «Про систему оподаткування»

У 1994 р. він був прийнятий у новій редакції з урахуванням змін та доповнень. До нього були включені як податки так і інші обов’язкові платежі, справляються на території Країни, з поділом їх на загальнодержавні та місцеві.

1) Податок на добавлену вартість – стягується з усіх оборотів по реалізації товарів і надання послуг. Об’єктом оподаткування є добавлена вартість, яку визначають як різницю між виручкою від реалізації та матеріальними і прирівненими до них витратами;

2) Акцизний збір – встановлює в процентах до обороту по реалізації підакцизних товарів;

3) Податок на прибуток – сплачується по основній ставці 30%. Суму прибутку обчислюють вирахуванням із виручки від реалізації податку на добавлену вартість;

4) Прибутковий податок громадян стягується за прогресивними ставками, які диференційовані залежно від розміру доходу;

5) Плата за землю стягується у формі орендної плати чи земельного податку;

6) Державне мито являє собою плату населення і підприємств за послуги, що їх надає держава: нотаріальні дії, видача патентів, реєстрація товарних знаків та інше;

7) Мито сплачується при експорті й імпорті товарів і послуг, а також при транзиті товарів через митну територію України. Його сплачує особа чи організація, що подає митну декларацію.

Податкова система являє собою поєднання прямих і непрямих податків. Усі складові податкової системи повинні становити єдине ціле і не виступати у суперечності між собою, а також із завданнями соціально – економічного розвитку.

В умовах ринкової економіки податкова система має ряд фінансових регуляторів, за допомогою яких держава впливає на різні сторони суспільного життя. Причому податки – стрижнева основа державного регулювання ринку, і тому податкова політика держави завжди перебуває у центрі уваги всього суспільства. (Додаток № )

10. Облік та звітність

Облік займає одне з головних місць у системі керування. Він відображає реальні процеси виробництва, обігу, розподілу й споживання, характеризує фінансовий стан підприємства, є основою для планування його діяльності.

Виходячи з облікової інформації можна прогнозувати показники розвитку підприємства й виявити резерви підвищення ефективності виробництва.

Облік не тільки відображає господарську діяльність, але й впливає на неї. Будучи частиною процесу керування, він даті важливу інформацію, що дозволяє: контролювати поточну діяльність підприємства; планувати його стратегію й тактику; оптимально використовувати ресурси; вимірювати й оцінювати результати діяльності; усувати суб'єктивність при прийнятті рішень.

Певної системи первинної документації оперативний облік, як правило, не має. У ньому використовуються в основному дані первинних документів бухгалтерського обліку й тільки в окремих випадках підприємства становлять свої форми документів.

Бухгалтерський облік - процес виявлення, виміру, реєстрації, нагромадження, узагальнення, зберігання й передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім і внутрішнім користувачам для прийнять рішень.