Структура управління акціонерним суспільством в конкретній країні визначається законодавством, регулюючим має рацію і обов'язки всіх сторін, що беруть участь; історичним досвідом формування структур управління в даній країні; менталітетом; статутом кожного акціонерного суспільства.
У кожній країні структура управління акціонерними суспільствами має певні характеристики і елементи, що становлять, які відрізняють її від структур інших країн. На справжній момент дослідники виділяють три основні моделі корпоративного управління. Це англо-американська, західноєвропейська і японська моделі. Країни з перехідною економікою мають настільки своєрідні підходи і рішення, що вже можна говорити про моделі управління акціонерними суспільствами в країнах з перехідною економікою.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Задихайло Д.В., Кібенко О.Р., Назарова Г.В. Корпоративне управління: Навчальний посібник. Харків: Еспада, 2003. – 688 с.
2. И.А. ХраброваКорпоративноеуправление: вопросыинтеграции; М.: ИздательскийДом «Альпина»: 2005. – 198 с.
3. Корпоративноеуправление в переходныхэкономикахИнсайдерский контроль и роль банков: Пер с англ./ Под ред. М.Аоки и Х.КиКима. – СПб: Лениздат, 1997.
4. www.management.com.ua
5. www.shram.kiev.ua