Смекни!
smekni.com

Дипозитные счета (стр. 2 из 7)

- відшкодування шкоди, заподіяної робітникам та службовцям каліцтвом або у разі втрати годувальника;

- кошти в національній валюті за продану іноземну валюту;

- кошти за реалізоване власне майно та за здану сільгосппродукцію;

- інші надходження у випадках, що не суперечать чинному законодавству України.

З поточних рахунків у національній валюті фізичних осіб – резидентів за розпорядженням власника чи за його дорученням проводяться такі операції:

- розрахунки за надані послуги юридичним та фізичним особами;

- розрахунки за придбані в підприємствах торгівлі товари;

- відрахування до державного та місцевих бюджетів обов’язкових та інших платежів;

- розрахунки за участь у створенні підприємств різної форми власності;

- розрахунки за купівлю та продаж цінних паперів на біржовому або позабіржовому ринках;

- перерахування на рахунок іншої фізичної особи;

- розрахунки за купівлю готівкової іноземної валюти;

- розрахунки за купівлю іноземної валюти за дорученням фізичної особи, зарахування на її поточний рахунок в іноземній валюті (копії документів про виїзд з України залишаються в уповноваженому Банку);

- інші операції у випадках, що не суперечать чинному законодавству України.

- Забороняється перерахування коштів на будь-який рахунок фізичних осіб – нерезидентів.

На поточні рахунки фізичних осіб – нерезидентів, що визначені в п. 3.1.1 (за наявності підтвердження джерел походження готівкових коштів у грошовій одиниці України чи при перерахуванні коштів з власного поточного рахунку в інших банках), зараховуються відповідно:

- кошти, одержані як оплата праці, допомога, авторські гонорари;

- кошти, одержані як відшкодування шкоди, заподіяної робітникам та службовцям каліцтвом;

- кошти, від продажу власного майна;

- успадковані кошти;

- кошти, отримані внаслідок здійснення іноземної інвестиції в Україну;

- виплата страхових сум;

- кошти, що були раніше зняті власником рахунку, але не використані або не повністю використані;

- інші находження, що не суперечать чинному законодавству України.

З поточних рахунків в національний валюті фізичних осіб – нерезидентів за розпорядженням власника чи за його довіреністю проводяться операції в грошовій одиниці України:

- видача коштів готівкою;

- видача платіжних документів для здійснення безготівкових розрахунків;

- розрахунки у безготівковій формі за послуги, надані юридичними та фізичними особами на території України;

- сплата мита, податків та інших обов’язкових платежів;

- сплата страхових та членських внесків;

- здійснення платежів з відшкодування витрат судовим, слідчим, арбітражним, нотаріальним та іншим органам;

- перерахування на рахунок іншої фізичної особи;

- перерахування на інший власний поточний чи вкладний рахунок в іншому банку України;

- перерахування за купівлю іноземної валюти (купівля іноземної валюти за кошти в грошовій одиниці України з урахуванням нарахованих відсотків за залишками коштів на рахунку);

- інші операції, що не суперечить чинному законодавству України.

Уповноважений працівник операційного підрозділу Банку перевіряє отримані від депонента документи на відкриття рахунку, оформляє договір на розрахунково-касове обслуговування поточного рахунку фізичної особи та передає перелічені документи на підпис керівництву Банку.

На підставі отриманих з дозволяючими підписами керівника та головного бухгалтера Банку документів, уповноважений працівник Банку вносить в систему “ОДБ” необхідні параметри контрагенту (чи оформляє особовий рахунок), відкриває рахунок та реєструє його в журналі реєстрації відкритих особових рахунків, а також виписує вкладну (ощадну)книжку, якщо депонент цього вимагає.

Після оформлення прибуткового касового ордеру, відображення операції по прийому готівки в бухгалтерському обліку бухгалтер-контролер касових операцій передає внутрішнім порядком до каси прибутковий ордер.

Касир, отримавши прибутковий касовий документ, викликає особу, яка відкрила рахунок. Перевіряє відповідність і правильність записів у прибутковому ордері. Приймає готівку та засвідчує здійснення операції своїм підписом на касовому ордері.

Для видачі з поточного рахунку готівки за вимогою власника цього рахунку при наявності достатнього залишку за ним операційний працівник оформляє видатковий касовий ордер у відповідності з вимогами Інструкції з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, звіряє підпис вкладника на ордері із зразком підпису.

Якщо достовірність підпису на ордері викликає сумнів, підпис звіряється із зразком у паспорті або іншому документі, що засвідчує особу вкладника, а вкладнику пропонується повторити підпис на зворотному боці ордеру.

Після цього сума випадку відображається в бухгалтерському обліку (реєструється у касовому журналі по видатку чи вводиться в систему “ОДБ”), а ордер внутрішнім порядком передається до каси.

Касир перевіряє правильність оформлення видаткового ордеру, підписує його, викликає вкладника і видає йому грошову готівку.

Перерахування заробітної плати та інших доходів громадян на поточні рахунки здійснюється на підставі списків бухгалтерії підприємства і платіжного доручення. У списках вказуються номери рахунків, прізвище, ім’я та по батькові, ідентифікаційні номери та суми зарахування. Списки підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства та скріпляються печаткою.

Суми грошових коштів, вказані в списку, зараховуються на особові рахунки вкладників. Якщо рахунок не відкритий, в списку вказується “Новий”, а сума зараховується на рахунок. Що відкривається. Дані про вкладника і зразок його підпису в картці особового рахунку заповнюються при явці його до Банку.

Безготівкові перерахування коштів з поточних рахунків на користь підприємств, організацій і громадян, які мають рахунки в банках, виконуються за дорученнями вкладників загальновстановленої форми.

При проведенні операцій у безготівковій формі фізичні особи дотримуються вимог, передбачених Інструкцією № 7 Національного банку України Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України”.

Строкові депозитні (вкладні) рахунки фізичних осіб.

Строкові депозитні рахунки в національній валюті України відкриваються:

a) резидентам – громадянам України;

b) резидентам – іноземцям та особам без громадянства, що отримали посвідку на проживання в Україні;

c) нерезидентам – громадянам України, що постійно проживають за межами України;

d) нерезидентам – іноземцям та особам без громадянства, які проживають в Україні відповідно до візи, відкритої строком до 1 року, або документів, що підтверджують законність їх перебування на території України відповідно до вимог чинного законодавства (за наявності підтвердження джерел походження готівкових коштів у грошовій одиниці України чи при перерахуванні коштів з власного поточного рахунку).

На вкладні рахунки в національній валюті фізичних осіб – нерезидентів зараховуються:

- готівкові кошти (кошти фізичних осіб – іноземців, що проживають в Україні відповідно до відкритої візи строком до 1 року, за наявності підтвердження джерел походження готівкових коштів у грошовій одиниці України);

- кошти з власного поточного рахунку;

З власних рахунків фізичних осіб – нерезидентів у разі закінчення строку договору проводяться операції в грошовій одиниці України (при закритті рахунку):

- виплата готівкових коштів;

- виплата платіжними документами;

- перерахування на власний поточний рахунок.

Підготовлений працівниками підрозділу по роботі з фізичними особами депозитний договір з ідентифікаційним номером вкладника передається на підпис керівництву Банку, після чого уповноважений працівник операційного відділу відкриває депозитний рахунок, реєструє його в журналі реєстрації відкритих особових рахунків, виписує вкладну (ощадну) книжку та оформляє прибутковий касовий ордер.

При оформленні касових документів по прийому внесків на вклади і виплаті вкладів та процентів за ними готівкою установи банку керуються пунктами 8, 79 і доповненнями до них 1,2,3,4,29,30 Інструкції з організації емісійно-касової роботи в установах банків України від 07.07.94 № 1, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 7 липня 1994 року № 129

При відкритті строкового депозитного (вкладного) рахунку одночасно, якщо це передбачено умовами договору, відкривається поточний рахунок клієнта для зарахування відсотків за вкладним рахунком.

Якщо депозитний рахунок за бажанням депоненту відкрито з оформленням іменної вкладної книжки, у разі її втрати депонент повинен негайно заявити про це письмово в Банк, де відкрито рахунок.

Бухгалтер (відповідальний працівник) відмічає на заяві номер нового рахунку, додає до неї меморіальний ордер на списання залишку коштів за рахунком, що закривається, і з дозволу керівника установи банку або уповноваженої на це особи перераховує залишок коштів разом з нарахованими відсотками на новий депозитний рахунок. До перерахування депозиту на новий рахунок ніякі операції за рахунком його власника. Який втратив ощадну книжку, не здійснюється.

Заяви вкладників про втрачені (ощадні) книжки реєструються в спеціальній книзі реєстрації, записи в якій підтверджуються підписами власника рахунку і відповідального працівника Банку.

Якщо втрачену вкладну (ощадну) книжку в майбутньому буде знайдено і пред’явлено Банку. Її необхідно відібрати, надрізати і погасити надписом: “погашено, видано нову вкладну книжку №.... ” і додати до документів щодо закриття депозитного рахунку, чи в документи операційного дня Банку.

На картках старого і нового особового рахунку, а також в ордерах вказується “Вклад перераховано на рахунок №… з рахунку №… в зв’язку втратою ощадної книжки”.