Курсова робота
Аналіз фінансових показників та зовнішньоекономічної діяльності ВАТ "Алчевський металургійний комбінат"
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВАТ «АМК»
1.1 Загальні положення
1.2 Мета і предмет діяльності підприємства
1.3 Характеристика господарської діяльності
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВАТ «АМК»
2.1 Аналіз чисельності персоналу ВАТ «АМК»
2.2 Аналіз стану матеріально-технічних ресурсів ВАТ «АМК»
РОЗДІЛ 3. ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ВАТ «АМК»
РОЗДІЛ 4.ОЦІНКА МАРКЕТИНГОВО-КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВАТ «АМК» НА ЗОВНІШНЬОМУ РИНКУ
РОЗДІЛ 5. ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ ЗОВ-НІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ВАТ «АМК»
5.1 Характеристика зовнішньоекономічної діяльності підприємства
5.2 Організація експортно-імпортних операцій на підприємстві
5.3 Характеристика ринків збуту металопродукції
РОЗДІЛ 6. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ВЛАСНИХ ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В ПРАКТИКУ ЗЕД ВАТ «АМК»
ВИСНОВКИ
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАННИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
Комплексна практика студентів вищих навчальних закладів України є невід’ємною складовою частиною освітньо-професійної програми підготовки фахівців, основним завданням якої є якість практичної підготовки випускника за освітньо-кваліфікаційним рівнем.
У період комплексної практики студентів закладаються основи досвіду професійної діяльності, практичних умінь і навичок, професійних якостей особистості фахівця. Від ступеня успішності на цьому етапі залежить професійне становлення майбутнього фахівця.
Метою комплексної практики є формування у студентів на базізнань, що одержані у вищому навчальному закладі, професійних умінь інавичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних ринкових умовах; поглиблення та закріплення у них теоретичних знань, перш за все, з дисциплін, які вивчаються у 9-му семестрі; опанування студентами сучасних прийомів, методів та знарядь праці у сфері їхмайбутньої професії: виховання потреби систематично поновлювати своїзнання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
У процесі проходження практик студент повинен навчитися вирішувати типові завдання, які притаманні видам діяльності відповідно до посад, що може обіймати випускник вищого навчального закладу – менеджер-економіст.
Об’єктом дослідження є відкрите акціонерне товариство "Алчевський металургійний комбінат".
Відкрите акціонерне товариство «Алчевський металургійний комбінат», створений на базі того, що вступив в 1896 році в буд Донецько - Юріївського металургійного суспільства (1896-1920), Донецько - Юріївського металургійного заводу (1920-1944), підприємство з повним металургійним циклом, що відноситься до металургійної галузі України.
ВАТ "АМК" є підприємством із повним металургійним циклом, основними видами продукції, що виробляє підприємство є: чавун переробний, товстолистовий прокат, сортовий прокат,фасонний прокат, тонколистовий прокат товщиною 2-3 мм. вуглецевих марок сталi, гнутi профілі, профілі листові гофрировані, заготівля для перекату (сляби). Другорядною продукцією комбінату є виробництво гранульованого шлаку в цеху переробки шлаку, товарів народного вжитку в цеху товарів народного вжитку.
У 2003 році на комбінаті був проведений аудит Системи менеджменту якості, проведений аудиторами TUV-CERT (TUV Rheinland Group), no результатам якого комбінату був виданий сертифікат відповідності по DIN EN ISO 9001:2000 р.
Висока якість вироблюваної прокатної продукції дозволяє комбінату отримувати сертифікати схвалення на виробництво продукції по вимогах національних норм і правил країн споживачів.
Особливість сертифікованої продукції полягає в тому, що регламентується зарубіжними стандартами рівень якості продукції, що випускається, повністю відповідає їх вимогам. Продукція атестована міжнародними суспільствами по сертифікації. Комбінат має 9 міжнародних сертифікатів схвалення на виробництво товстолистового, фасонного і сортового прокату.
ВАТ Алчевський металургійний комбінат - одне із старих підприємств південного сходу України. Алчевський металургійний комбінат поставляє свою продукцію на зовнішній ринок більш ніж в 30 країн світу. Продукція Алчевського комбінату постійно експортується на міжнародних ярмарках і виставках в Німеччині, Китаї, Англії і інших країнах.
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВАТ «АМК»
1.1 Загальні положення
Відкрите акціонерне товариство «Алчевський металургійний комбінат», створений на базі того, що вступив в 1896 році в стрій Донецько - Юріївського металургійного суспільства (1896-1920), Донецько - Юріївського металургійного заводу (1920-1944), підприємство з повним металургійним циклом, що відноситься до металургійної галузі України.
Таблиця 1.1 - Основні відомості
Повне найменування | Вiдкрите акцiонерне товариство "Алчевський металургiйний комбiнат" |
Скорочене найменування | ВАТ "АМК" |
Організаційно-правова форма | ВIДКРИТЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО |
Код за ЄДРПОУ | 05441447 |
Код території за КОАТУУ | 4411200000 |
Територія (область) | Луганська область |
Район | д/в |
Поштовий індекс | 94202 |
Населений пункт | м. Алчевськ |
Вулиця, будинок | Шмiдта, 4 |
Міжміський код та телефон | (06442) 7-33-01 |
Факс | 7-33-76 |
WWW-адреса | www.amk.lg.ua |
Відкрите акціонерне товариство «Алчевський металургійний комбінат», створений на базі того, що вступив в 1896 році в стрій Донецько - Юріївського металургійного суспільства (1896-1920), Донецько - Юріївського металургійного заводу (1920-1944), підприємство з повним металургійним циклом, що відноситься до металургійної галузі України.
Відкрите акціонерне товариство «Алчевський металургійний комбінат» - одне з найбільших підприємств України, яке продовжує оновлюватися і в своєму складі має такі основні цехи: агломераційний, доменний, мартенівський, ЦНРС, обжимний, товстолистовий №1, товстолистовий №2, сортопрокатний; цехи механічної, енергетичної і транспортної служб; допоміжні цехи; центральна лабораторія комбінату, лабораторія автоматизації і механізації виробництва, обчислювальний центр.
1.2 Мета і предмет діяльності підприємства
Мети і предмет діяльності ОАО «АМК» визначені в Статуті підприємства.
Метою діяльності суспільства згідно із Статутом є здобуття прибули за рахунок виробничої і підприємницької діяльності.
Предметом діяльності суспільства є:
- виробництво металопродукції;
- виробництво будівельних матеріалів, щебеню, граншлака;
- виробництво і переробка сільгосппродукції;
- виробництво товарів народного вжитку;
- будівництво житла і інших об'єктів соціально - культурного побуту; - здійснення зовнішньоекономічної діяльності;
- комерційна, посередницька, торгівельна і інші види господарської діяльності, не заборонені чинним законодавством;
- автомобільні перевезення людей і вантажів;
- телерадіомовлення;
- надання побутових послуг населенню;
- задоволення соціальних інтересів працівників міста. Суспільство здійснює і інші види діяльності, які не заборонені законодавством України.
ВАТ «АМК» є юридичною особою з дня його державної реєстрації, яка здійснює свою діяльність відповідно чинному законодавству України і Статуту підприємства.
Майно Алчевського металургійного комбінату складається з основних засобів і оборотних коштів, а також цінностей, вартість яких відображує в балансі підприємства.
Комбінат має самостійний баланс, розрахунковий, валютний і інші рахунки в банках, фірмову марку і торгівельний знак, які затверджуються правлінням підприємства і реєструються в Торговельно-промисловій палаті, друк зі своєю назвою.
Також підприємство має право укладати угоди (контракти), зокрема угоди купівлі-підряду, страхування майна, перевезень, зберігання, поручення, комісії і інші угоди, які не суперечать чинному законодавству; набувати майнових і особистих немайнових прав, нести обов'язки, виступати в арбітражному і третейському суді.
ВАТ «АМК» має право у встановленому чинним законодавством порядку: - випускати коштовні папери;
- засновувати об'єднання і брати участь в об'єднаннях з іншими суб'єктами господарської діяльності;
- створювати на території України і за її межами свої філії і представництва, а також дочірні підприємства;
- здійснювати інші дії, які не суперечать чинному законодавству.
Створені Алчевським металургійним комбінатом дочірні підприємства, філії й представництва можуть наділятися основними засобами й обіговими коштами, які належать комбінату, Керівництво їх діяльності проводиться особами, які призначаються Правлінням підприємства.
1.3 Характеристика господарської діяльності
Структура управління ВАТ «АМК» є лінійно - функціональною.
Лінійно - функціональна структура (штабне управління) є комбінацією лінійної структури з системою виділення певних функцій. При лінійних керівниках створюються спеціальні підрозділи (штаби), які допомагають лінійному керівникові у виконанні окремих функцій управління.
Переваги:
- можливість отримати високу міру професійної спеціалізації співробітників;
- точно визначити місця і необхідні ресурси (особливо кадрів);
- сприяє стандартизації, формалізації і програмуванню процесу.
Недоліки:
- утрудняє горизонтальне узгодження;
- насилу реагує на зміну
На чолі підприємства знаходиться генеральний директор, якому підкоряються помічник генерального директора за технологією, головний інженер, головний бухгалтер і 9 заступників Додаток А: