Смекни!
smekni.com

Фиксированый сельськохозяйственный налог (стр. 5 из 7)

Отже, землевласники, які здають свої землі в оренду платникам фіксованого сільськогосподарського податку, повинні сплачувати земельний податок.

Ведення товарно-касової книги у випадках продажу виробленої продукції на ринку. У ст. 1 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" зазначено, що фіксований податок сплачується в рахунок ряду податків та податкових платежів, у тому числі плати за придбання торгового патенту для здійснення торговельної діяльності. Відносно звільнення від обов'язку ведення товарно-касової книги в Законі не сказано нічого, тим самим підтверджено діючий порядок її ведення та застосування платниками фіксованого сільськогосподарського податку при реалізації продукції власного виробництва на ринку.

Разом з тим п. 9 Переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12.03.98 № 24, у разі реалізації сільськогосподарської продукції на ринках передбачено торгівлю з використанням товарно-касової книги.

На цій підставі при реалізації сільськогосподарської продукції на ринку вести товарно-касову книгу необхідно.

Форс-мажорні обставини дня платників податку. В нормативно-правових актах про фіксований сільськогосподарський податок не передбачено врахування форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили: повінь, посуха, заморозки) щодо зменшення суми фіксованого сільськогосподарського податку або звільнення від його сплати.

Переваги переходу на сплату фіксованого сільськогосподарського податку. Перехід на сплату фіксованого сільськогосподарського податку дає підприємству ряд переваг:

• спрощення механізму обчислення податку, нарахування, обліку, бухгалтерської звітності, значне "розвантаження" бухгалтерів сільськогосподарських підприємств, адже платнику фіксованого податку не потрібно вести громіздкого податкового обліку, заповнювати значну кількість податкових декларацій;

• зниження податкового тиску (даними Державної податкової адміністрації в середньому по Україні таке зниження складає близько 3 разів);

• до 1 січня 2000 р. платники податку сплачують лише 70% нарахованої суми фіксованого сільськогосподарського податку;

• встановлення постійного розміру ставок фіксованого податкуна весь термін його запровадження, проголошення незмінності податку протягом визначеного законом терміну, що дає змогу досить точно порахувати результати фінансово-господарської діяльності у майбутньому;

• розмір податку не залежить від результатів господарської діяльності, тому є стимул для збільшення обсягів виробництва продукції, підвищення її доходності, адже при збільшенні прибутків сума податку не змінюється;

• звільнення фонду оплати праці від нарахування внесків до фондів соціального страхування, в результаті чого створюються умови для регулярної виплати заробітної плати працюючим, підвищення її розміру;

• стимулювання раціонального використання землі, адже при сплаті фіксованого податку земля вимагає до себе ефективного господарського використання;

• врахування специфіки сільськогосподарського виробництва, зокрема того, що віддачу вкладених коштів в сільському господарстві отримують, починаючи з третього кварталу, адже 20% фіксованого податку має сплачуватись в першому півріччі, а 80% - у другому.

1.5. Відповідальність платників податку.

Платники податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку згідно із законодавчими актами України.

Згідно пункту 7 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" до підприємств-платників фіксованого сільськогосподарського податку застосовуються фінансові санкції у вигляді стягнення однократного розміру донарахованої за результатами перевірки суми податку (у разі повторного порушення протягом року - у двократному розмірі).

У разі неподання (несвоєчасного подання) установам банків платіжних доручень на сплату податку до платників фіксованого сільськогосподарського податку застосовуються фінансові санкції у вигляді стягнення 10% належної до сплати суми фіксованого податку. Це стосується і поставок сільськогосподарської продукції в рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку, які також повинні узгоджуватись із щомісячними строками сплати податку.

Після закінчення встановлених строків сплати фіксованого сільськогосподарського податку невнесена сума згідно з Декретом Кабінету Мініс-трів України "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" від 21.01.93 № 8-93 вважається недоїмкою і стягуеться із нарахуванням пені. Пеня з сум недоїмки нараховується з розрахунку 120% річних від облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу.

2. Облік ФСП.

Сума нарахованого (внесеного) фіксованого сільськогосподарського податку включається до складу валових витрат платника податку. У бухгалтерському та податковому обліку нарахування та сплата фіксованого сільськогосподарського податку відображається записами, наведеними в таблиці 2.1

№ п/п Зміст запису Бухгалтерський облік
дебет кредит
1. Нараховано фіксований сільськогосподарсь­кий податок за звітний період 20 68
2 Грошова оплата податку 68 51
3 Сплачено податок сільськогосподарською продукцією (за встановленими цінами) 68 46
4 Одночасно на собівартість продукції 46 09,40

2.1. Рахунки на яких відображається нарахування та сплата ФСП.

Законом України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок' від 3 лютого 1999 р. № 414-ХІУ встановлено, що платники фіксованого сільськогосподарського податку не звільняються від сплати коштів на обов'язкове державне пенсійне страхування та на обов'язкове соціальне страхування. Для стабілізації сільськогосподарського виробництва з 1 січня 1999 р. до 1 січня 2001 р. їх звільнено від сплати фіксованого сільськогосподарського податку. Отже, платники згаданого податку в цей час сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування - 68 відсотків, на обов'язкове соціальне страхування - 2 відсотки від суми фіксованого податку. В кінці звітного періоду дебетується рахунок 23 "Виробництво" і кредитується рахунок 91.

Нарахована (внесена) сума фіксованого сільськогосподарського податку включа­ється до складу валових витрат виробництва пропорційно оплаті праці, віднесеної на окремі об'єкти обліку, і відображається в бухгалтерському обліку такими записами: дебет рахунка 91 "Загальновиробничі витрати" і кредит рахунка 64 "Розрахунками за податками і платежами" - на суму нарахованого податку; дебет рахунка 64 і кредит рахунка 31 "Рахунки в банках" - на суму сплаченого податку.

За вибором платника фіксований сільськогосподарський податок може сплачува­тися в грошовій формі або/та у вигляді поставок сільськогосподарської продукції. Платники погоджують обсяги фіксованого сільськогосподарського податку за видами продукції з управлінням агропромислового комплексу районної державної адміністрації.

Поставка продукції здійснюється за угодами із заготівельними (переробними) підприємствами та організаціями. Під час доставки продукції у товарно-трачспортній накладній роблять запис "у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку". На продукцію, що надійшла у рахунок сплати податку, заготівельні (переробні) підприємства, організації виписують прибуткову квитанцію.

Сільськогосподарські товаровиробники поставку продукції відображають у вигляді реалізації, а саме: дебет рахунка 90 "Собівартість реалізації" і кредит рахунків 21 Тва­рини на вирощуванні та відгодівлі", 26 "Готова продукція", 27 "Продукція сільськогосподарського виробництва" - списання собівартості відправленої продукції; дебет рахунка 64 і кредит рахунка 70 .Доходи від реалізації" - відображення вартості реалізованої продукції в рахунок податку за цінами, погодженими з районними державними адміністраціями.

ФОРМА РОЗРАХУНКУ

фіксованого сільськогосподарського податку

ПСП "Маяк" за 1999 рік

Ідентифікаційний код 007.06705_ .___._____._.____....___ _.__

Місцезнаходження підприємства С.М.Т. Краснокутськ___ _ ____ __

Основний поточний рахунок №260072004600 в АПБ Краснокутськ банку

(реквізити ]

Земельна ділянка надана на підставі рішення.______________._

(назва документа)

від "26" вересня 1994 р. № ХР 18-55-000210 на право власності чи користування постійне

(постійне, тимчасове) на термін Особовий рахунок відкрито за № _;_____за термінами сплати:

Рілля (ставка 0.5 відсотка)

Сіножаті (ставка 0.5 відсотка)

Пасовища (ставка 0.5 відсотка)

Багаторічні насадження (ставка 0.3 відсотка)

Усього сума фіксовсаного податку, грн Сума податків і зборів нарахованих у 199році, що входять до складу фіксованого податку, грн. Співвідношеня сум податку 1997 року і фіксованого податку (гр 14, гр 13) Коефіцієнти до суми фіксованого податку (1, 1, 5,2) Остаточна сума фіксованого податку, грн

Площа, Га

Грошова оцінка 1 Га

Сума фіксованого податку

Площа, Га

Грошова оцінка 1 Га

Сума фіксованого податку

Площа, Га

Грошова оцінка 1 Га

Сума фіксованого податку

Площа, Га

Грошова оцінка 1 Га

Сума фіксованого податку

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

3905,3

4034,2

78774

483,3

952,9

2307

361,3

936,4

1692

4,9

3691,5

54

82827

540600

6,52

2

165654

до 20.02.199. р. 5504 гри. (1/3 від 10 %гр. 17); до 20.03.199_р. 5504 фн. (1/3 від 10 %ф. 17); до 20.04.199. р. 5504грн. (1/3 від 10% ф 17); до20.08.199.р.27518грн.(1,/3від50%ф. 17); до20.09.199. р. 27518фн. (1/3 від 50%ф. 17); до20.10.199_р.27518фн.(1/3від50%ф. 17);