Смекни!
smekni.com

Планування маркетингового дослідження для формування довгострокових відносин зі споживачами прод (стр. 9 из 22)

Компанія являє собою стратегічного інвестора для України, яка приймає довгострокові рішення з врахуванням потенціалу ринку країїни, вносить пропозиції щодо оптимального використання ресурсів, надійного енергозбереження, безпечне та екологічно чисте виробництво та використання електроенергії.

Оцінивши конкурентів, можна висунути гіпотезу щодо конкурентної стратегії підприємства по відношенню до релевантних конкурентів це стратегія наслідування лідера, оскільки підприємство отримає змогу економити фінансові ресурси, що пов’язано з витратами на домінуюче положення на ринку. Для ефективної реалізації даної стратегії варто систематично аналізувати сегментацію, з метою виявлення нових сегментів, ефективно використовувати НДКР, постійно аналізувати витрати на всіх стадіях виробничого процесу.

Для оцінки і прогнозування поведінки кожного із реальних чи потенційних конкурентів доречно використовувати модель покомпонентного аналізу по Портеру, схема Виділяють чотири компоненти, що діагностуються: майбутні цілі, поточна стратегія, уявлення, можливості.

Схема 1.5

Покомпонентний аналіз «Новатек-Електро»

Схема 1.6

Покомпонентний аналіз «ОВЕН»

Схема 1.7

Покомпонентний аналіз «ОВЕН»

1. Потенційними учасниками ринку можуть бути вітчизняні компанії, які мають великий ресурсний потенціал, а також іноземні фірми, які прагнуть вийти на український ринок автономного опалення.

2. Товаром-субститутом можуть бути будь-яка продукція, яка виконує функції захисту та автоматичного відключення.

3. Розвиток всіх сфер промисловості матеріального виробництва позитивно впливає на конкурентні позиції ВАТ «ЕТЗ», а особливо, розвиток енергетики, оскільки більше третини загального обсягу продукції використовується для енергетики.

Фактори конкурентоспроможності на ринку:

1. Низька ціна продукції – зумовлено тим, що ціни на продукцію знаходяться у дуже широкому діапазоні, ціни на один і той самий вид продукції проте різних виробників можуть значно відрізнятися, що пов’язано використанням різних технологій, комплектуючих тощо.

2. Якісне надання до- і після продажого обслуговування – є дуже доцільним, оскільки важливими факторами є наявність доставки, достатній гарантійний термін, навчання персоналу, допомога з експлуатації тощо.

3. Широкий модельний ряд – має важливе значення, що дозволяє здійснити правильний підбір продукції до умов функціонування, який би забезпечував найбільш надійний захист.

4. Наявність нових технологій та інновацій – забезпечення високої технічної та технологічної конкурентноспроможності підприємства, застосування автоматизованої системи упраавління підприємством та системи автоматизованого проектування. Це новий потенціал збільшення частки ринку та зростання конкурентоспроможності підприємства, що буде відігравати вирішальну роль у майбутньому.

6. Поточний стан виробничої бази - це наявна виробнича база на даний час, і наскільки вона технологічно оснащена, досконала та ефективна залежить виробнича та комерційна діяльність компанії.

7. Відповідність ринковим умовам та потребам споживачів –полягає у відповідності продукції вимогам споживачів та розвитку ринку. Це комплексний показник, який агрегує у собі конструкторські рішення, маркетингову політику, економічність різних видів діяльності підприємства.

8. Високий рівень кваліфікованості персоналу – роботи, що проводяться вимагають від кожного працівника на різних рівнях управління високої компетенції, вмінь та навичок, як для загального розвитку компанії, так і для запобігання нещасних випадків у роботі.

8. Рівень організаційної ефективності – рівень корпоративної культури, узгодженість інтересів підприємства та персоналу.

9. Постійний аналіз, узагальнення досвіду, пошук альтернатив – міжнародна співпраця, новаторство, розширення партнерства, наявність нових нестандартних підходів щодо ведення бізнесу.

Отже, аналіз сильних і слабких сторін фірми відповідно з факторами конкурентоспроможності порівняно з відібраними конкурентами представлений у таблиці 1.19. Тип конкуренції на ринку – монополістична. Тип ринку за рівнем глобалізації конкурентної боротьби – національний, оскільки масштаби діяльності ВАТ «ЕТЗ» незначні для регіонального рівня ведення конкурентної боротьби, але вони суттєві для української національної економіки. Тип конкуренції за інтенсивністю – за бажаннями. Тип родового середовища галузі – зростаюча.

Таблиця 1.19

Аналіз сильних та слабких сторін фірми в порівнянні з конкурентами

№ п/п

Фактори конкурентоспроможності

Ба-ли 1-20

Рейтинг конкурентів порівнянні з ВАТ «ЕТЗ»

-3

-2

-1

0

1

2

3

1.

Низька ціна продукції

20

۩

2.

Якісне надання до- і після продажного обслуговування

19

۩

3.

Широкий модельний ряд

18

۩

4.

Наявність нових технологій та інновацій

17

▲۩

5.

Поточний стан виробничої бази

16

۩

6.

Відповідність ринковим умо- вам та потребам споживачів

20

۩

7.

Високий рівень кваліфікованості персоналу

19

۩

8.

Рівень організаційної ефективності

18

۩

9.

Постійний аналіз,узагальнення досвіду, пошук альтернатив

17

۩

☼ - АББ-Україна, ▲ – «ОВЕН», ۩ - «Новатек-Електро»

Отже, узагальнюючі фактори, що стосуються конкурентів наведені у таблиці 1.20.

Таблиця 1.20

Підсумкова таблиця факторів мікромаркетингового середовища,

які стосуються конкурентів

№ з/п

Фактор

Коеф-нт значу-щості

Альтернативні варіанти вирішення проблеми чи реалізації можливості

Можливості

1.

Немовливість переоснащення виробництва й утримання висококваліфікованих кадрів на вітчизняних підприємствах, що були створені до розпаду Союзу

16

Висвітлення власних переваг над вітчизняними підприємствами

2.

Неадаптованість до українських умов експлуатації (кліматичні умови, нестабільне електроживлення) продукції іноземних виробників

17

Висвітлення власних переваг над іноземними підприємствами

Загрози

3.

Збільшення кількості фірм-виробників релейного захисту на ринку України

16

Формування статегії лояльності, виявлення унікальних конкурентних переваг

4.

Розширення меж виробничої діяльності конкурентів: активне співробітництво з ВУЗами, розробка продукції під індивідуальне замовлення, налагодження виробництва в інших країнах тощо.

13

Розширення власної діяльності більш економічно вигідними напрямками

1.2.2.3. Постачальники

Для забезпечення високого рівня конкурентноспроможності ВАТ «ЕТЗ» використовує послуги і можливості як вітчизняних, так і зарубіжних постачальників. Тісна співпраця на взаємовигідних умовах склалася із Польщею, Чехією та ін. виробниками комплектуючих.

Якщо проранжувати постачальників комплектуючих, то підприємством враховуються наступі найбільш вагомі критерії: