Смекни!
smekni.com

Планування маркетингового дослідження для формування довгострокових відносин зі споживачами прод (стр. 4 из 22)

- умови експлуатації (визначають діапазон зовнішніх впливів - температура, вологість, рівень вібрації, пилюка тощо), при яких забезпечується функціонування реле.

Проміжні реле призначені для:

· гальванічної розв'язки кіл;

· збільшення комутаційної здатності чи кількості контактів основних реле.

Визначальні характеристики проміжних реле:

- номінальна напруга (або струм) обмотки і його вид (постійний або змінний);

- кількість і вид контактів (замикаючих, розмикаючих, перемикаючих);

- мінімально і максимально допустимі значення струмів і напруг, що комутуються.

При підборі для заміни застарілих типів реле варто також звертати серйозну увагу на умови експлуатації реле (крім діапазону температур, часто вимагаються реле спеціальних виконань – для експлуатації на морі, у транспорті тощо), хоча, зазвичай, частіше потребні реле загальнопромислового виконання.

Реле струму призначені для роботи в колах автоматики як сенсори, що реагують на збільшення або зменшення струму. Здебільшого, енергію для спрацьовування споживають від контрольованого кола.

Визначальними параметрами для підбору аналогів реле струму є:

- діапазон контрольованих струмів (мінімальне і максимальне значення струму, в межах якого працює реле);

- вид струму в контрольованому колі (змінний чи постійний);

- номінальний струм обмотки (струм, що при тривалому протіканні не викликає теплового руйнування обмотки).

Реле напруги призначені для роботи в колах автоматики як сенсори, що реагують на збільшення або зменшення напруги. Здебільшого, енергію для спрацьовування споживають від контрольованого кола.

Визначальними параметрами для підбору аналогів реле напруги є:

- діапазон контрольованих напруг (мінімальне і максимальне значення напруги, в межах якого працює реле);

- вид струму в контрольованому колі (змінний чи постійний);

- номінальна напруга обмотки (напруга, при тривалому прикладенні якої не відбувається теплове руйнування обмотки).

Визначивши необхідні найважливіші технічні характеристики, можна вибирати виробника, відповідно до своїх фінансових можливостей.

Наприклад, релейний захист двигунів РДЦ-01 призначений для комплексного захисту трьохфазних асинхронних двигунів напруги 3х(127/220)В, 3х(220/380)В (в тому числі глубинних насосів) з індикацією причин аварій та автоматично повторюючим запуском.

Реле виконує наступні захисні функції:

- Захист від струмового перевантаження з інгтегрально-залежною функцією струму та часу;

- Захист при обриві фази, а також при значній асиметрії струму двигуна;

- Захист від роботи двигуна з малим навантаженням;

- Захист від роботи двигуна при підвищенні та пониженні напруги;

- Захист від неправильної зміни фаз.

Сервісні функції:

- моніторинг;

- лічильник моторесурсу;

- індикація аномалій мережі та причин аварій, що сталися.

Далі наведені схеми 1.2 та 1.3 підключения реле.


Схема 1.2 Схема 1.3

Включення через зовнішні

вимірювальні трансформатори (до 500 А) Пряме включення (при номінальному струмі не більше 5 А)

FU – захисні запобіжники; К – електромагнитний пускатель;

S1 – вкл. двигуна; S2 – перемикач автоматична/ручна робота (А/Р);

S3 – викл. двигуна; ТА – зовнішні вимірювальні трансформатори.

Далі представлені на схемі 1.4 та рис.1.1 габаритні та установчі розміри РДЦ.


Схема 1.4 Габаритні розміри Рис.1.1 Установчі розміри

Марочний знак компанії:

Товар з підкріпленням

1. Надання консультацій за допомогою мережі Internet, поштою чи особистих тощо.

2. Проведення широкого спектру сервісних робіт.

3. Проведення семінарів за темами впровадження та практичного застосування релейного захисту.

4. Ситема знижок для постійних клієнтів.

5. Доставка.

6. Гарантія протягом 3-х років.

7. Розрахунок з розсрочкою платежу.

1.2. Аналіз маркетингового середовища

1.2.1. Аналіз макромаркетингового середовища

1.2.1.1. Політико-правові фактори

На виробничу діяльність ВАТ «ЕТЗ» впливає політико-правове середовище, під впливом сил і тенденцій якого формуються можливості та загрози.

Найбільш вагомий вплив визначається факторами, що представлені у таблиці 1.4.

Таблиця 1.4

Фактор

Загро-за

Можли-вість

1. Посилення відповідальності за порушення договірних зобов'язань на ринку електричної енергії та правопорушень в електроенергетиці +
2. Встановлення зобов’язань державних підприємств при впровадження нової релейної техніки надавати перевагу вітчизняним виробникам +
3. Впровадження принципів вільної торгівлі та міжнародна інтеграція +
4. Тісні економічні зв'язки України з державами СНД +
5. Відсутність вимог обов’язкової сертифікації релейної продукції в Україні +
6. Відсутність українських стандартів на продукцію, що б відповідали прийнятим у Євросоюзі

-

Попередня таблиця політико-правових факторів

Станом на 2007 рік було схваленно Концепцію функціонування та розвитку ринку електричної енергії та електроенергетики України, за результами якої встановлено Кодекс правил електричних мереж, які, зокрема, регламентують вимоги до:

- релейного захисту та автоматики (показники та нормативи, вимоги до оснащення пристроями релейного захисту та автоматики, обов'язки з організації їх експлуатації);

- протиаварійної автоматики та автоматики обмеження (відключення) споживачів (призначення, види, вимоги до розміщення та експлуатації пристроїв); порядок координації проведення планових та аварійно-відновних і ремонтних робіт;

- вимоги щодо системи інформаційно-технологічного забезпечення для управління оптовим ринком електричної енергії.

Для ВАТ «ЕТЗ» - це є позитивним фактором у нормативно-правовому регулюванні з боку держави, оскільки продукція має чітко відповідати встановленим нормам якості та надійності. Тому з ринку зникають конкуренти, що мають сумнівну якість, хоча й низькі ціни.

Встановлено зобов’язання керівників служб державних підприємств (наприклад, РЗА ЕС НЕК “Укренерго”) при впровадженні нової релейної техніки надавати перевагу (при певних рівних умовах) вітчизняним виробникам. Це рішення було прийнято 23-27 травня 2005 року у м. Свалява на науково-технічній конференції. У роботі якої конференції прийняли участь працівники НЕК «Укренерго», НАЕК “Енергоатом”, НАК “Енергетична компанія України”, Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України, науковці технічних університетів України, працівники проектних, монтажно-налагоджувальних організацій, виробники релейного обладнання, розробники програмних і технічних засобів релейного захисту та протиаварійної автоматики. Це рішення є дуже перспективним для ВАТ «ЕТЗ», оскільки створює переваги над закордонними виробниками щодо збуту продукції у державному секторі.

Той факт, що Україна ввійшла до складу Світової організації торгівлі позитивно впливає на міжнародні зв'язки українських підприємств. СОТ – це міжнародна організація, яка була створена з метою стимулювання вільної торгівлі через багатосторонні переговори. Членами СОТ сьогодні є 151 країн, на частку яких припадає близько 96% обсягів світової торгівлі. Під впливом діяльності країн-членів СОТ здійснюватиметься майже весь світовий торговельний оборот товарів та послуг.

Україна є членом ООН. Це означає, що вона визнає і виконує статут ООН, міжнародне право, які регулюють міждержавні економічні відносини. Об'єктивна необхідність інтеграції України у світове господарство і розвитку її міжнародних економічних відносин безпосередньо випливає з потреб використання в національній системі відтворення міжнародного поділу праці для прискорення переходу до ринкової економіки з метою розвитку країни та зростання багатства суспільства.

Україна обрала модель асоційованої, а не повної участі в діяльності Співдружності. Це дає змогу активно працювати в основних органах СНГ, у тому числі в Радах глав урядів та глав держав, і разом з тим дистанціюватися від тих органів та рішень, які за своїм профілем порушують національний суверенітет або не відповідають власним інтересам України. Це сприяє розвитку зовнішньоекономічних зв'язків: природних ресурсів, виробничих потужностей, трудових ресурсів, транспортного забезпечення тощо.

Міжнародні економічні відносини для ВАТ «ЕТЗ» мають важливе значення, оскільки 40% виробленої продукції експортується. Враховуючи перелічені фактори підприємство може розраховувати на недескримінітаційний транзит своєї продукції, здешевлення комплектуючих, устаткування і сировини, розширення співробітництва з іншими країнами, впровадження імпортних технологій та новітнього устаткування. Так як науково-технічний прогрес за своєю природою – інтернаціональний, то вирішити завдання передових технологій без зв'язку із зовнішнім світом, без залучення зовнішнього капіталу практично неможливо.