Смекни!
smekni.com

Діяльність маркетингової служби ТОВ НВФ Енергоспецмонтаж (стр. 1 из 7)

ЗМІСТ

ВСТУП

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВ НФВ ”Енергоспецмонтаж”

2. ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОМ НА ТОВ НФВ ”Енергоспецмонтаж”

3. ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЦЕСУ МАРКЕТИНГОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТОВ НФВ ”Енергоспецмонтаж”

4. ПРОСУВАННЯ ТА СТИМУЛЮВАННЯ ЗБУТУ ПРОДУКЦІЇ НА ТОВ НФВ ”Енергоспецмонтаж”

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Додаток А

Додаток Б

Додаток В


ВСТУП

Формування ринкової економіки зумовило необхідність переорієнтації виробництва та реалізації товарів на задоволення потреб і запитів споживачів. Нова система господарювання в Україні викликала великий інтерес з боку українських підприємців та економістів до маркетингової концепції управління на рівні підприємства, бізнес-структури, господарюючого суб’єкта. Закордонний досвід переконує в тому, що маркетингова концепція сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємства та вдосконаленню системи внутрішнього управління.

Маркетинг передбачає гнучкість організаційних форм збутової стратегії та постійний пошук шляхів ефективного пристосування до ринку і впливу на споживачів. Маркетинг базується не лише на затверджених згори планових завданнях. Практична діяльність в цій сфері заснована на проінформованості стосовно об’єктивних реалій ринку і на глибоких знаннях про реальні вимоги споживачів.

Головна мета маркетингової діяльності будь-якого підприємства – забезпечення прибутковості, рентабельності, тобто визначеного рівня головних результативних економічних показників у встановлених часових межах за рахунок максимального задоволення потреб споживачів. Для її досягнення потрібно вирішити дві ключові взаємопов’язані проблеми:

1) продаж максимально можливої кількості товарів фірми;

2) максимальне задоволення визначених споживацьких потреб.

Для цього фірма цілеспрямовано формує і розвиває у споживачів бажання купувати і користуватися її товарами та послугами. За допомогою маркетингу керівники підприємств та їх структурних підрозділів отримують необхідну інформацію для стратегічного і тактичного планування діяльності підприємства. Маркетинг також дає можливість зрозуміти, яким чином підприємство має організувати процес реалізації своєї продукції, товарів чи послуг, як належить проводити кампанію щодо їх просування на ринок, будувати рекламну політику, формувати попит в умовах конкурентного тиску з боку інших підприємств, які функціонують на тому самому ринку.

В сучасній літературі маркетинговий комплекс ототожнюють із такими складовими: товар (product), ціна (price), місце (place), просування (promotion). Кожен із цих елементів має комплексний і багаторівневий характер. Зокрема товарна політика передбачає курс дій суб’єкта господарювання або наявність у нього заздалегідь обміркованих стратегічних принципів щодо формування асортименту та управління ним, підтримання конкурентоспроможності своїх товарів, визначення для них оптимальних сегментів ринку, здійснення до продажного і післяпродажного обслуговування товарів і т.д.

Дедалі більшої важливості набуває таке специфічне поняття, як маркетингова політика комунікацій. Ця система просування спрямована на інформування, переконання, нагадування споживачам про фірму та її товари, підтримку збуту, а також на створення позитивного іміджу виробника. Формування комунікаційної політики підприємства передбачає прийняття великої кількості різноманітних рішень, пов’язаних із визначенням цільової аудиторії, величини рекламного бюджету, вибором оптимальних засобів розповсюдження реклами, використання засобів комерційної пропаганди.

Важливим аспектом для торгівельного підприємства, оскільки саме ця категорія фірм найбільшою мірою пов’язана з процесом збуту товарів, є організація товароруху, формування товарного асортименту, транспортування, складування, пристосування товару до вимог споживача. Саме ці поняття становлять останній, але не менш важливий, компонент маркетингової збутової політики.

Ефективність управління господарською діяльністю на підприємстві залежить і від ефективності функціонування маркетингової служби, оскільки саме цей відділ повинен визначити відповідну стратегію, здійснювати маркетинговий контроль, досліджувати ринок та формувати комплекс маркетингу фірми.

В якості об’єкту дослідження виступає Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича фірма ”Енергоспецмонтаж”, що функціонує в умовах ринку електротоварів міста Дніпропетровськ.

Основною метою даної роботи є безпосереднє ознайомлення з діяльністю маркетингової служби підприємства в реальних умовах конкурентного середовища та чинного законодавства України, набуття практичних навичок маркетингового менеджменту, розробка рекомендацій щодо вдосконалення маркетингової діяльності ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж”.


1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВ НФВ ”Енергоспецмонтаж”

Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича фірма ”Енергоспецмонтаж” була заснована в 2001 році. Форма власності – колективна. Вид економічної діяльності – торгівля непродовольчими товарами споживчого призначення. Метою діяльності організації є: забезпечення потреб населення у електротоварах та супутніх товарах та послугах, що виконуються підприємством, задоволення соціальних і економічних інтересів його власників, здійснення додаткових робіт та послуг на договірних умовах.

Предметом діяльності товариства є: здійснення торгівельної, торгівельно-закупівельної та торгівельно-посередницької діяльності; організація власної торгівельної мережі для реалізації електротоварів; надання побутових послуг; комерційна, комісійна та посередницька діяльність; надання автотранспортних послуг; здійснення іншої діяльності. Основним видом діяльності фірми є дрібно-оптова та роздрібна торгівля електротоварами та супутніми товарами. Підприємство розвиває торгівельну мережу і на сьогоднішній день має три магазини в місті Дніпропетровську.

Розглянемо економічне середовище діяльності ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж”. Подібний огляд доцільно здійснювати через ознайомлення з ключовими факторами, що обумовлюють ринкову кон’юктуру та фінансові перспективи роботи організації, та головними суб’єктами відповідного ринку. До таких суб’єктів можна віднести постачальників, конкурентів, покупців та контактні аудиторії.

Постачальники допомагають підприємству формувати асортимент товарів, підтримувати необхідну кількість наявної та готової до продажу продукції. Основними постачальниками для ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж” є:

- ТзОВ „Імпульс”, м. Київ;

- ТзОВ „Тріада”, м. Дніпропетровськ;

- ПП „Захід-сервіс”, м. Дніпропетровськ;

- ПП „Стено”, м. Київ.

Покупці, як відомо, певним чином можуть впливати на діяльність бізнес-структур. За наявних конкретних умов цей вплив є достатньо вагомим фактором. Покупці можуть вимагати широке коло послуг, сприятливих умов платежу тощо. Основними споживачами є населення та численні дрібні організації-споживачі міста Дніпропетровська та області.

Основними конкурентами з урахуванням цільового ринку, характеру продукції та її асортименту для ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж” в місті Дніпропетровську є:

- магазин "Фокстрот", вул. Орловська, 12;

- магазин "Технодом", вул. Яшина, 19/2;

- магазин "Радуга", вул. Ленінградська, 14;

- магазин "Каскад", вул. Войцеховича, 5 а;

- магазин "Ренесанс", вул. Будівників, 1в;

- магазин "Майстер", вул. Гідропаркова, 12/9 а.

ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж”має ряд переваг перед конкурентами:

- нижчі ціни на продукцію при збереженні аналогічного рівня якості;

- кваліфіковані поради консультантів-продавців;

- проведення монтажних та пусконаладжувальних робіт;

- надання автотранспортних послуг.

Існують також недоліки підприємства перед конкурентами:

- деякі конкуренти, особливо це стосується таких магазинів, як "Технодом" та "Епіцентр", мають ширший асортимент продукції;

- порівняно вигідне розташування магазинів конкуруючих організацій.

ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж” функціонує на ринку в оточенні контактних аудиторій різних типів, до них належать:

- внутрішні контактні аудиторії;

- контактні аудиторії державних закладів (контролюють та регулюють господарську діяльність відповідно до законів та нормативно- законодавчих актів);

- місцеві контактні аудиторії, зокрема громадські організації міста;

- контактні аудиторії засобів масової інформації.

При загальному розгляді діяльності підприємства є важливим і аналіз прибутковості та фінансової стійкості. Вихідна інформація для подібного огляду знаходиться в балансі.

При аналізі фінансової стійкості слід розглянути систему показників (табл. 1), які відображають ризики і прибутковість фірми в перспективі. Коефіцієнт платоспроможності (автономії) ТОВ НВФ ”Енергоспецмонтаж” знаходиться на високому рівні і фірма може бути привабливим об’єктом інвестування. У 2007 році спостерігається збільшення показнику платоспроможності на 10%. Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами зростає в 2007 році в порівнянні з попереднім 2006 роком на 0,07 %. Даний ріст викликаний збільшенням оборотних активів в 1,61 рази і зростанням поточних зобов’язань в 1,5 рази, що є позитивним зрушенням. Розглядаючи коефіцієнт маневреності власного капіталу, можна сказати, що в 2006 році 0,8 % власного капіталу використовувалося для фінансування поточної діяльності, а решта мала форму капіталізованих засобів.

Проте, надалі спостерігається зміна в рівні коефіцієнту маневреності, що викликано різними темпами росту обсягів поточного і власного капіталу. Таким чином, загальна платоспроможність та фінансова стійкість підприємства зростають в порівнянні з попередніми роками.