Смекни!
smekni.com

Розробка маркетингової стратегії концентрації в зовнішньоекономічній діяльності підприємства (стр. 14 из 18)

Результати розрахунків коефіцієнтів ефективності за даними табл. 3.7 Значення Розмірність
1 ЧДД =(сума пункт 9) – (сума пунктів 8) Чистий дисконтований дохід 2 887 951,47 грн.
2 КЕІ = (сума п.4)/ (суму п.1) *100 Коефіцієнт ефективності інвестицій 293,37 %
3 ДКЕІ = (сума п.7)/ (суму п.8) *100 Дисконтований коеф-т ефективності інвестицій 148,76 %
4 СО = (сума п.1)/(сума п.2/5) Строк окупності інвестицій 1,74 Років
5 ДСО = (сума п.8)/(сума п.9/5) Дисконтований строк окупності інвестицій 2,30 Років
6 ІД = (сума пункт 2)/ (суму п.1) Індекс доходності 3,53
7 ІДД = (сума пункт 9)/ (суму п.8) Індекс дисконтованої доходності 2,17
9 ВНД =(приближення № 0) Норма дисконту в розрахунках 25 %
Таблиця 3.9 - Показники ефективності проекту ЦТТР ВАТ “Олімп-Дизайн” (розрахунки значення ВНД за результатами варіаційних розрахунків)
Результати варіаційних розрахунків коефіцієнтів для оптимуму ВНД
1 ЧДД -27 701,21 355 311,99 2 887 951,47 грн.
2 ВНД = r ( i- наближення) 55,00 50,00 25,00 %

Далі застосовують формулу розрахунку точного значення ВНД за най-ближчими приближеннями (мінімум абсолютного значення ЧДД) :

де r1 - значення табульованого коефіцієнта дисконтування, при якому f(r1)>0 (f(r1)<0)); r2 - значення табульованого коефіцієнта дисконтування, при якому f(r2)<0 (f(r2)>0)).

Таким чином, аналіз результатів розрахунків (дисконтна норма доходу на інвестований капітал – 25 %) для алгоритмів прийняття проектного рішення - [39], [47] показав, що очікуємі показники проекта з початковою інвестицією 4,6 млн.грн. і її поступовим поверненням, починаючи з 3-го року експлуатації проекту, є наступними:

- Сумарний NPV-потік дисконтованих грошей від інноваційного проекту == + 3 444 357 грн. ;

- Приведений чистий дисконтований дохід ЧДД ( мінус дисконтована сума інвестиції) = 2 887 951 грн. ( > 0);

- Дисконтований коефіцієнт ефективності інвестицій КЕІ = 148,76 % (більше 100%, тобто прибутковість вкладеної інвестиції, окрім повернення суми інвестиції, становить + 48,76%);

- Дисконтований строк окупності затрат СО = 2,30 роки (менше життєво-го циклу інноваційного проекту – 5 років);

- Внутрішня норма доходності ВНД = 54, 638 % ( що значно вище норми дисконту 25% = банківського депозитного проценту 14% + 11% споживчої інфляції національної валюти);

Таким чином інноваційний проект ВАТ “Олімп - Дизайн” для вхідних умов бізнес-проекту – є фінансово ефективним, одночасно альтернативно ефективним у порівнянні з вкладенням інвестицій під банківську норму проценту та повинен бути прийнятим.

Отримані результати розрахунків по бізнес плану є економічною основою для створення відкритого акціонерного товариства ВАТ “Олімп-Дизайн Інтер’-єра”, оскільки показує інвесторам – майбутнім акціонерам, що вкладення капіталу в ВАТ є більш вигідним, ніж вкладання коштів на депозит в банки.

Відкритим акціонерним визнається товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства, при цьому акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах. Засновники акціонерного товариства укладають між собою договір, що визначає порядок здійснення ними спільної діяльності по створенню акціонерного товариства, відповідальність перед особами, що підписалися на акції, і третіми особами [1]. Для створення акціонерного товариства засновники повинні зробити повідомлення про намір створити акціонерне товариство, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію акціонерного товариства. Загальна номінальна вартість випущених акцій становить статутний фонд акціонерного товариства, який не може бути менше суми, еквівалентної 1250 мінімальним заробітним платам (500 000 грн. станом на 01.01.2007), виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення акціонерного товариства [3]. Порядок, строки формування статутного капіталу виконуються засновниками згідно таблиці 3.10 [3].


Таблиця 3.10 - Порядок та строки формування статутного фонду

Організацій на форма товариства Необхідність попереднього внеску для реєстрації учасника Мінімальна доля засновників в статутному фонді Мінімальний обсяг підписки до початку реєстрації товариства Мінімальний обсяг сплати статутного фонду на момент реєстрації товва Вид майна, яке допускається до внесення в статутний фонд
ВАТ 10% від частки учасника 25% 60% 30% Основні фонди, цінні папери,нематеріальні активи, грошова форма

Проведення установчих зборів передбачено в організаційних формах, які передбачають затвердження, окрім установчого договору засновників, статуту товариста (ЗАТ, ВАТ, ТОВ, ТОВДП, ТОВПВ). Алгоритм діяльності засновників при проведенні установчих зборів приведений в таблиці 3.11 [3].

Таблиця 3.11 - Алгоритм проведення установчих зборів по прийняттю статуту

Етап організації зборів ЗАТ ВАТ
1. Дата скликання зборів Не пізніше 2-х місяців після підписання устан.договору Не пізніше 8 місяців після підписання уст.договору
2. Обсяг підписки на акції статутного фонду на момент скликання зборів не менше 60% не менше 60%
3. Обсяги сплати статутного фонду на момент скликання зборів не менше 50% Не менше 30%
3. Мінімальна наявність засновників та учасників від обсягу статутного фонду Не менше 60% Не менше 60%
4. Процент голосів від кількості присутніх для прийняття рішення зборів більше 75% - статутні питання більше 75% - статутні питання
більше 50% - інші питання більше 50% - інші питання
5. Прийняття рішення про зменшення статутного фонду при неповній підписці Зменшення на 39% Зменшення на 39%
6. Прийняття рішення про вартість зарахування негрошових внесків в стат. Фонд Приймається з відчужденням Приймається з відчужденням
7. Прийняття рішення про привилейовані та кумулятивні акції Приймається для іменних акцій Приймається для іменних акцій

Оскільки законодавчо термін створення відкритого акціонерного товариства може складати від 2 тижнів(мінімальний цикл документального оформлення та надходження коштів акціонерів) до 8 місяців (з врахуванням підписки на акціїї ВАТ), в проекті проведений аналіз потреби в коштах в часі, та ,відповідно, зроблено дві оцінки – початок проекту після створення ВАТ та початок проекту в процесі створення ВАТ(тобто витрачання коштів майбутнього статутного фонду на придбання обладнання та зарахування акціонерної частки у вигляді матеріальних коштів).

У загальному виді, проектний ризик в інноваційній діяльності можна визначити як імовірність утрат, що виникають при вкладенні організацією засобів у виробництво нових товарів і послуг, у розробку нової техніки і технологій, що, можливо, не знайдуть очікуваного попиту на ринку, а також при вкладенні засобів у розробку управлінських інновацій, що не принесуть очікуваного ефекту [21,c.79].

У цілому, ризик, що виникає в інноваційній діяльності, містить у собі наступні основні види ризиків:

- ризики помилкового вибору інноваційного проекту. Однієї з причин виникнення даного ризику є необґрунтоване визначення пріоритетів економічної і ринкової стратегій організації, а також відповідних пріоритетів різних видів інновацій, здатних внести вклад у досягнення цілей організації.

- ризики незабезпечення інноваційного проекту достатнім рівнем фінансування містять у собі:

а) ризик неотримання засобів, необхідних для розробки інноваційного проекту (організація не може залучити інвесторів через неможливість переконати їх у достатній ефективності інноваційного проекту)

б) ризик при використанні самофінансування проекту (проект може виявитися без достатніх фінансових засобів у силу невиконання організацією фінансового плану по прибутку і позареалізаційних доходах, а також при зменшенні відрахувань засобів у бюджет інноваційного проекту)

в) ризик при використанні зовнішніх джерел фінансування (бюджет проекту може виявитися дефіцитним через ліквідацію, банкрутства, або накладення арешту на майно кредиторів, закриття кредитної чи лінії призупинення платежів по ній у результаті погіршення платоспроможності кредиторів)