Смекни!
smekni.com

Організація маркетингової діяльності ТМ "Смак" та розроблення заходів щодо її покращення (стр. 10 из 11)

На сьогоднішній день ситуація в ТМ «Смак» складна продаж масових немає , застаріла технологія виробництва, упаковка для сучасного споживача не приваблива, відкривача примітивна, що і відштовхує потенційних клієнтів від купівлі даного товару. Реклама відсутня , по цій причині споживачі забули про існування даної торгової марки, і не придають значеню, якщо навіт і помітили на прилавках в магазинах. Підприємство існує за рахунок експорту березового соку за кордон.

Складена ситуація в підприємства з нейнайкращих , тому їм потрібно терміново шукати інвестора програми зпропонованої в підрозділах 4.2., томущо з даною світовою кризою фірма довго на ринку не протримається. Споживачі хочуть чогось натурального без шкідливих для здоровя концентратів та домішок. З теперішньою екологією і сквшоюся ситуацією на ринк споживачі готові платити більше за якість і поживність товару який вони споживають. Тому я розробила низку найголовніших заходів які необхідно примінити на практиці, тим же задовольнити потреби споживача та свої отримавши бажаний прибуток, та достойне місце на ринку.

4.2.1 Розроблення нового виду продукції ТМ «Смак»

На даному підприємстві вузький торговий асортимент, а конкурувати вони не можуть з іншими виробниками соків, адже у них є дешевша продукція ніж у нас. Тому буде актуально і вигідно розробити лінію морсів. Хоч це не ноу-хау, але можна розробити унікальний процес технологій який би забезпечував нашим морсам таку якість і смакову гамму , щоб споживачі надавали перевагу нашій продукції. Адже в багатьох споживачів є алергія на соки і нектари які містять натуральний вміст фруктів, тому такі напої як морс, для таких людей буде замінником такого продукту як соки і нектарки. Але для цього потрібно розробити такий консинтрат соку, щоб він був не шкідливий для таких людей. Також такий напиток втамовує краще снагу чим соки і нектари, але на цей продукт попит зростає лише в літній період, тому можна сказати , що це сезонний товар і прибуток буде також сезонним.

Потрібно також враховувати значне зниження платоспроможності українських споживачів, адже якщо ціну встановлювати низьку то значних прибутків ми не побачемо, тому потрібно розрахувати цінову еластичність даної продукції. Необхідно щоб ціна не перевищувала ціну аналогічного продукту наших потенційних конкурентів, і не менша власної собівартості, щоб на цьому не прогоріти. Тому для цього потрібна не дорога технологія виробництва даної продукції.

Також потрібно розробити для морсу дизайн та маркування,які повинні абсолютно відрізнятись від продукції конкурентів.Саме зміна маркування зможе значно відрізняти морси «Смак» від конкурентів.Наприклад, інформація про те, скільки в упаковці соків міститься вітамінів, які представлені сьогодні таким чином: С — 6, каротин — 0,48 і т.д., тобто абсолютно нічого не говорять пересічному споживачеві, має бути представлена інакше. Наприклад, "СТАКАН МОРСУ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ВАМ ОДНОДЕННУ НОРМУ ВІТАМІНУ С" тощо.

Можна активізувати рекламну діяльність з початком шкільного навчання, звертаючись до батьків з проханням потурбуватись про здоров'я своїх дітей, наголошуючи на зручності та безпечності морсів. Вибір каналів розповсюдження має включати такі телевізійні передачі, які дозволяють охопити всю цільову аудиторію, починаючи з дітей. Такий канал розповсюдження реклами як радіо практично не використовується виробниками морсів, крім того його використання може вплинути на зростання асоціації у споживачів слова "смак" з "енергією природи" тощо.Упаковку морсів "СМАК", можна розфасовувати по 0,2 л, можна, було позиціювати як таку, що призначена для дітей; змінити її дизайн саме в цьому напрямку, можна з використанням тваринок, які споживають той чи інший фрукт (їжак — яблуко).

Таким чином морси ТМ "СМАК" можуть зайняти значну позицію на споживчому ринку дорослих та дітей.Рекламний слоган морсовоїв продукції "СМАК" можна застосувати такий «Смакуйте морси смак і отримуйте вітамінний заряд».

4.2.2 Розробка нової мінеральної води ТМ "СМАК"

При виборі розробки мінеральних вод ТМ "СМАК" я провила аналіз чи вигідно виробляти дану продукцію. Під час аналізу я визначила, що випускати мінеральну воду дуже вигідно для досліджуваного підприємства, адже вони закупляють з вересня 1998 p. очищену воду з артезіанської свердловини крейдового періоду глибиною 680 м, яка проходить постійний контроль на відсутність шкідливих домішок, для виробництва соків ТМ "Смак" , так як сировина є для виробництва мінеральних вод, тому це булаб економна і прибуткова справа .

Так як вода завжди буде потрібна людству, то її вироблення завжди, буде вигідною справою. Адже можна виробляти питну воду, негазовану мінеральну воду, слабогазовану та сильногазовану , також можна продавати в офіси чи організаціям великі бутлі води, на яких завжди буде попит, також можна використовувати скляні пляжки (екологічно чисту тару) які завжди будуть цінуватися на споживчому ринку. Ємність тари повинна бути різноманітною, щоб споживач міг вибрати потрібну йому ємкість, це повинні бути бутилки з літражем як: 0.2л., 0.5л., 1л., 1.5л., 2л., питна вода в флягаг по 5-6л., а мінеральна вода в скляних бутилках повинні бути 0.5л., і 1л.Головне щоб був якісний товар з помірною ціною.

Купувати товар будуть цілий рік на відмінно від морсів, тому що це товар масового попиту. Дану продукцію можна запустити в літку коли попит на води зростає, і бажено в курортних містах Крима, щоб перевірити попит на дану продукцію, і в якій кількості необхідно її виробляти перед тим як впроваджувати товар по всій території. Головне провести рекламну компанію, щоб споживачі дізналися про новий товар якомога більше, рекламний салогон мінеральних вод можна застосувати такий «Мінеральні води смак лікують Вас». На етикетці можна представити динозаврів біля водопою, ідея проста і доступна для споживача як для дорослих так і для дітей, що підвищує шанси доброго сприйняття споживачів.

4.2.3 Проведення рекламної компанії

Проведення рекламної компанії ТМ "Смак" необхідно в будь-якому разі , щоб споживачі згадали продукцію даної торгової марки. Адже на сьогоднішній день споживачі забули про існування соків "Смак" , тому якщо дуже ефектно і ярко заповнити ринок новою продукцією, то успіх буде гарантований.

Реклама повинна бути на телебаченні простою, доступною і привабливою, на це потрібні великі кошти, але ефект сто відсотковий. Також потрібно розмістити рекламу стенбордах. Рисунок повинний бути ярким, а слоган простим і легко запам’ятовуватовуваний, але в той же час молодіжним, адже продукція розрахована на дітей і людей віком 18-35 років.

Необхідно також провести дегустації продукції ТМ "Смак" у великих супермаркетах та магазинах у містах. Це допоможе споживачам оприділитися з вибором , чій товар кращий і чи варто платити більше. Токий метод завжди був ефективним для нової продкції яка виходе на ринок.

Сьогодні склалась ситуація, коли підприємства-виробники надають мерчендайзингу належного значення, але це дорого, але й ефективно,адже соки, води, морси є тією продукцією, яка часто купується спонтанно, при чому споживачі із середнім доходом не надто прихильні до однієї торгової марки. Поряд з тим, вдалий мерчендайзинг може забезпечити значні обсяги продажу товарів, а його відсутність часто є лише визначальним фактором низького рівня продажу товару у роздрібній торговельній мережі, але й причиною ринкового провалу нових товарів. Тому необхідно мати підприємству мерчендайзингу який би відповідав за повноту асортименту на прилавках , та за дизайн розкладки товару.Також необхідно , щоб був продавець-консультант лише по продукції ТМ "Смак", щоб він допомогав споживачам з вибором товару, і в той же час пропонував і переконував їх в якості і необхідності нашої продукції. Гарний і досвідчиний промоултер завжди переконає споживача купити лише його продукцію.

Головними вимогами до презентації соків "СМАК" у торговельній мережі має бути їх викладка на рівні очей, збереження позицій соків в упаковці 1л справа від упаковки в 0,2л, наявність поряд товарів-конкурентів за умови, що товари "СМАК" мають зовнішні конкурентні переваги, такі як привабливість упаковки, виграшна ціна тощо. Викладка сокової продукції на поличці нижче чи вище рівня очей може значно зменшити обсяги продажу. Важливим моментом може стати яскравий надпис слова "СМАК" на підлозі магазину у вигляді стрілочки, який показує, де викладенанаш товар.

Можна створити такий напрямок в рекламі ТМ "Смак", як пропаганда здорового образу життя, покращення імунітету організму, особливо в осінній та весняний період. Для цього можна розміщати рекламу продукції "СМАК" саме в таких передачах, журналах. Особливо, якщо більшість цільового сегменту споживає їх заради джерела вітамінів, то можна сконцентрувати увагу на тому, що від споживання наших товарів можна отримати куди більше насолоди, ніж від простого вживання вітамінів, які пропонують аптеки.