Смекни!
smekni.com

Позиціонування продукції на ринку (стр. 4 из 7)

Керівник м'ясокомбінату (директор) призначаються Правлінням Товариства на контрактній основі. У контракті, укладеному з керівником, визначаються права, строки найму, обов'язок і відповідальність керівників перед власником та трудовим колективом, умови їх матеріального забезпечення і звільнення з посади з урахуванням гарантій, передбачених контрактом та законодавством України.

Директор м'ясокомбінату здійснює наступні функції:

керує роботою м'ясокомбінату;

розподіляє обов'язки між заступниками, головними спеціалістами, уточнює і стверджує функції відділів і служб;

за домовленістю Товариства укладає договори та інші угоди з контрагентами, в тому числі договори купівлі-продажу, підряду, перевезення, зберігання тощо;

приймає на роботу та звільняє працівників і фахівців структурних підрозділів; працівників, спеціалістів і начальників відділів м'ясокомбінату;

приймає до членів трудового колективу заходи заохочення і накладає стягнення;

входить до складу адміністративного Ради товариства.

Безпосередньо директору підпорядковується заступник директора з маркетингу, заступник директора з охорони праці і техніки безпеки, заступник директора по сировині, транспорту і МТС, головний інженер.

У функції заступник директора з маркетингу входить наступне: розробка планів продажів по своєму регіону, пошук нових покупців і дилерів, попередня оцінка платоспроможності потенційного покупця перед укладенням договору, оформлення документів та підготовка договорів до підписання [11]. Заступник директора з маркетингу є керівником маркетингового відділу. Начальник маркетингового відділу безпосередньо підпорядковується заступник директора з маркетингу. До складу маркетингового відділу входять: спеціаліст з маркетингу, старший товарознавець, товарознавець за реалізації, товарознавець, оператор ЕОМ, комірник, мийник тари автотранспорту, завідувач магазином, продавці різних категорій. Структура маркетингового відділу ЗАТ «Краснодонський м'ясокомбінат» представлена в Додатку Б.

Головний інженер визначає технічну політику і перспективи розвитку підприємства, напрямки реконструкції і технічного переозброєння виробництва, його спеціалізації, забезпечуючи постійне підвищення рівня технічної підготовки виробництва, скорочення витрат праці на виробництво продукції, поліпшення її якості і ефективності використання виробничих робіт.

Заступник директора по сировині, транспорту і МТС здійснює адміністративно-технічне керівництво працівниками транспортного відділу, групою ремонту транспорту; забезпечує працездатність і належний технічний стан всього автотранспорту підприємства шляхом технічно правильної його експлуатації, догляду, своєчасного і якісного ремонту.

Відділ кадрів на м'ясокомбінаті представлений одним фахівцем - інженером з кадрів. На нього покладається найм та звільнення працівників; реєстрація (табельний облік) явки персоналу на роботу; контроль над дотриманням режиму робочого дня та трудової дисципліни, навчання кадрів; інструктаж з техніки безпеки працівників, а також організує медико-профілактичне обслуговування персоналу, харчування на підприємстві.

Відділ праці та заробітної плати також представлений одним фахівцем, який розробляє порядок нормування праці персоналу і здійснює його, встановлює за погодженням з директором і представниками трудового колективу систему та рівень оплати праці, веде хронометраж часу виконання робіт за зміну, здійснює роботу з удосконалення організації праці.

Начальник планово-економічного відділу керує роботою відділу та інструктує працівників з планування, аналізу господарської діяльності та статистичного обліку в інших відділах підприємства; розробляє методологію планування та аналізу основних показників підприємства; контролює виконання планових завдань; перевіряє дані оперативного і статистичного обліку та звітності, організує складання і заповнення зведень, діаграм, графіків про хід виконання планових показників, розробляє і представляє необхідні аналітичні та звітні матеріал; організовує основні показники виробництва, виконання плану по товарній продукції, собівартості та ін., після чого матеріали представляє директору на розгляд і прийняття рішення по випуску готової продукції.

Бухгалтерія враховує надходження і витрачання матеріалів на підприємстві, управляє фінансовими операціями, розробляє плани доходів і витрат, контролює надходження на розрахунковий рахунок грошових коштів та порядок їх витрачання, забезпечує отримання кредитів і виплату податків до бюджету, готує звіти про діяльність підприємства і постачає їх керівникам підприємства , а також державним і місцевим господарським органам.

Повноваження трудового колективу реалізуються загальними зборами, які:

розглядають і затверджують проект трудового договору;

визначають і затверджують перелік і порядок надання працівникам соціальних пільг;

заохочують винахідницьку і раціоналізаторську діяльність.

Інтереси трудового колективу представляє профспілковий комітет.

Члени трудового колективу зобов'язані:

дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, виконувати накази і розпорядження посадових осіб, що відповідають їх повноважень;

не розголошувати конфіденційну інформацію

Таким чином, трудовий колектив м'ясокомбінату становлять усі громадяни, що беруть участь своєю працею в його діяльності на основі трудового договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з адміністрацією підприємства.

позиціювання товар стратегія маркетинг


2.3 Аналіз ринку м'ясних виробів Краснодонського району

Для проведення сегментації необхідно спочатку визначити базовий ринок у термінах родової потреби. Для ЗАТ ”Краснодонський м'ясокомбінат” – це Краснодонський ринок м'ясних виробів.

Наступним кроком є розподіл базового ринку на групи споживачів з подібними потребами та мотиваційними характеристиками. Він складається з двох етапів – макро та мікросегментації.

Макросегментація – це є уточнення базового ринку за трьома ознаками: потреби, групи споживачів, відповідні технології [16, с. 38]. Для ЗАТ ”Краснодонський м'ясокомбінат” це уточнення зроблено таким чином:

Які потреби та функції необхідно задовольнити (тобто що?) – потребу в: м'ясних виробах.

Які різні групи споживачів необхідно задовольнити (тобто хто?):

Кінцеві споживачі.

Які існують технології задоволення потреб (тобто як?):

М'ясопереробна промисловість.

Графічно відобразимо тривимірною схемою макросегментацію ЗАТ ”Краснодонський м'ясокомбінат” (рис.1).

Рис.1 Макросегментація базового ринку.


Макросегмент визначає ринок товару. Таким чином підприємство є представником м'ясопереробної галузі.

Основним кількісним параметром ринку є його місткість. Місткістю ринку називають обсяг реального на ньому товару протягом визначеного проміжку часу [23, с. 58].

Для визначення місткості регіонального ринку м'ясних виробів необхідна інформація про демографічну ситуацію в регіоні.

Так за статистичними даними в 2007 року чисельність населення по Краснодонскій міськраді складає 117,1 тис. людей. У 2008 році на території, що належить Краснодонській міськраді народився 721 чоловік, а вмерло 1812 чоловік, тобто спостерігається природний збиток, показник якого складає 1091 чоловік [30, с. 4]. В наступні статистичні роки спостерігається таж тенденція.

На рис.2 приведений графік, що відбиває динамікові чисельності населення Краснодонського району за останні три роки (2007-2009р.).

Рис.2 Динаміка чисельності населення Краснодонського району за 2007-2009 рр.

Подальший розрахунок місткості ринку м'ясних виробів Краснодонського району вимагає ретельного аналізу такого показника, як кількість споживаних м'ясних виробів одною людиною. Це обумовлює два варіанти розрахунку місткості ринку м'ясних виробів.

Перший варіант розрахунку місткості ринку припускає, що якщо середнє споживання м'ясних виробів у добу, одною людиною, складає 120-140 грам, а чисельність населення регіону нам відома, то добова місткість ринку може бути розрахована шляхом перемножування цих двох показників.

Для розрахунку річної місткості регіонального ринку рекомендується добову місткість помножити на 365 днів (формула 1) [14, формула 1].

Егод=(Псут*Чрег)*365днів (1),

де Псут – добова потреба в м'ясних виробах однієї людини;

Чрег – чисельність населення регіону;

Егод – річна місткість ринку м'ясних виробів.

Використовуючи дану формулу можна призвести розрахунок місткості ринку м'ясних виробів Краснодонського регіону за останні три роки (табл.1).

Таблиця 1.Розрахунок місткості ринку м'ясних виробів Краснодонського району за 2007-2009 рр.

Роки Споживання м'ясних виробів у добу, грам Населення,тис.чол. Місткість ринку м'ясних виробів, т
2007 120-140 117,1 5128,9-5983,8
2008 120-140 116 5080,8-5927,6
2009 120-140 114,9 5032,6-5871,3

Але варіант розрахунку місткості обстежуваного ринку згідно вищевикладеним методичним рекомендаціям не відбиває реального споживання м'ясних виробів населення. Це визвано тим, що перший варіант розрахунку не враховує сучасних розвиток економіки не тільки в Красно- донському районі, але й цілком в Україні [14, с.60].

Отже, необхідний і можливий другий варіант розрахунку місткості ринку м'ясних виробів. Для цього показник середнього споживання м'ясних виробів на душу населення в рік перемножується на чисельність населення (формула 2) [14, формула 2].


Егод=Пгод*Черг (2),