Смекни!
smekni.com

Служба "Паблік рилейшнз" у сфері зайнятості (стр. 2 из 2)

· координація діяльності, що впливає на відносини служби зайнятості з громадськістю;

· проведення збору соціологічної інформації, що дозволяє отримувати дані, що не фіксуються офіційною статистикою і органами управління на ринку праці.

В цілому цей етап повинен дати відповіді на такі питання, як:

· мета програми (до чого ми прагнемо?);

· цільова аудиторія (кого саме слід охопити своєю дією?);

· вимоги (що саме слід досягти з кожним з типів аудиторії?).

Таке планування необхідне для того, щоб за допомогою зміни в громадській думці досягти зміни в поведінці.

3. Дія і комунікація. В даний час основною умовою успішного здійснення будь-якої діяльності, у тому числі і реалізації програм у сфері зайнятості є координація дій і комунікації. При цьому закони комунікативної дії вимагають найточнішого зближення позицій комунікатора, в ролі якого в даному випадку виступає відділ ПР служби зайнятості, і аудиторії-клієнти служби зайнятості, тільки тоді можна добитися максимального успіху. Для цього пропонується наступна методика:

· використовувати засоби масової комунікації, які найбільш зближують з позицією аудиторії;

· використовувати комунікативне джерело, яке користується найбільшою довірою аудиторії в даному питанні;

· уникати підкреслення відмінностей між позицією комунікатора і аудиторії;

· формулювати позицію комунікатора як позицію більшості;

· знаходити точки зіткнення з аудиторією в подіях, які згадуєте.

Є стандартні вимоги до того, що визнається нормою для повідомлення засобів масову комунікацію: вони повинні мати новинний характер, бути зрозумілими, бути прив'язаними до аудиторії, до місця і часу.

Таким чином, третій крок включає наступні елементи: стратегії дії, комунікативні стратегії, плани реалізації програми.

4. Оцінка програми. Вона складається з двох напрямів:

· плани оцінки, в яких заздалегідь розробляються об'єктивні критерії оцінки майбутніх дій;

· зворотний зв'язок і план перегляду програми, в якому пропонуються варіанти змін відповідно до отримуваних оцінок. При цьому, щоб зробити оцінку реальнішою, закладаються рівні, що дозволяють відрізнити число переданих повідомлень від числа людей, які дійсно змінили свою поведінку.

Це дуже важливий пункт програми, оскільки саме на нього буде обернено основна увага клієнта, навіть на стадії звертання до служби зайнятості. Тому краще виглядатимуть більш об’єктивні дані типу зміни кількості безробітних, що звернулися, реєструвалися, в результаті реалізації програми. Інформаційні дії повинні передувати будь-яким іншим, якщо є необхідність досягти ефективного результату. Слід також підкреслити облік національних характеристик. Поза національними комунікативними процесами не можна виявити справжній шлях до успіху. Чим глибше розуміння менталітету населення, тим точніше шикується стратегія діяльності регіональної служби зайнятості. Менталітет населення найяскравіше виявляється в процесі реалізації конкретної кампанії в тому, як воно реагує на її ключові моменти, і це ще раз підтверджує необхідність гнучкого планування діяльності служби зайнятості.

Таким чином, про діяльність ПР можна говорити як про новий рід діяльності, що грає велику роль в розширенні меж управління ринком праці і зайнятістю. ПР — важливий елемент ділових відносин як в державному, так і в приватному секторі, а також невід'ємна частина ефективного управління будь-якою організаційною формою діяльності.

У свою чергу, можливість проведення порівняльної оцінки результатів за основними показниками (кількість зареєстрованих безробітних, що направлених на навчання і перенавчання, звернулися в службу зайнятості в результаті діяльності ПР) дозволить визначити, наскільки кампанія в рамках ПР проведена успішно.

паблік релейшнз ринок праця

Література

1. Ядов В.А. Про соціальні процеси перестройки//Коммунист. — 1991. — № 6. — С. 60—61.

2. Блек Сем Паблік рилейшнз. Що це таке? — М., 1993. — с. 13.

3. Зв'язок з громадськістю — «Паблик рилейшнз» — державної влади і управління / Під общ. ред. проф. В.С.Комаровского. 2-е видавництво — Алмати: Гилим, 1997. — с. 43. .