Смекни!
smekni.com

Історія створення PR у США (стр. 2 из 2)

У цей час PR стає вже частиною життя суспільства. Організації, які надають PR-послуги, вже представляються офіційно, розуміючи, що довіра в суспільстві дуже значимо.

У 1899 році була створена Національна Ліга споживачів. У 1900 в Бостоні було створено перше PR-агентство інформації. PR почав впливати на законодавців і намагався налагодити відносини з громадськістю. Прикладом тому є William Wolf Smith (Вашингтон). До PR-діяльності з'являється недовіра серед мас.

Планування

1940–1979 роки. Велика Вітчизняна Війна, Холодна війни 50-х, Рух споживачів… Досить насичене час для США. Саме цей час автори вважають розквітом PR, який намагався підтримувати громадськість, піднімаючи їх патріотичний дух. Ідеальний приклад наведено у книзі «Все про PR». Одна з компаній, що випускає сигарети влаштувала чудову підтримку товариству з гаслом «Зелений колір пішов на війну». Справа в тому, що пачки сигарет Lucky Strike, що випускаються цією компанією мали свій фірмовий зелений колір, але, згодом, через нестачу коштів, вони не могли продовжувати випуск і почали випускати білі пачки під вдалим гаслом. У 1945 році PR працював на відновлення економіки США і багато в чому допомагав країні у відносинах між країнами, викликаючи довіру та бажання співпрацювати. У 50-ті роки відбувається промисловий підйом, починають розвиватися технології, ЕОМ.

У 1955 році С. Вільсон пише бестселер «Чоловік у сірому костюмі» про PR-менеджерів, співробітника великої мовної корпорації. Громадськості нарешті став ясний образ PR і PR-спеціаліста.

У 1953 році Міжнародна Торгова Палата утворила комісію з PR. У 1954 році був виданий моральний кодекс Американського Товариства PR. А в 1955 році була створена IPRA. PR знайшов повагу в суспільстві і вплив на всередині корпорацій. 50-ті роки характерні завоюванням США телебаченням. Стали з'являтися перші ролики, фільми. У цей час PR вже був досить поширеним явищем, і перед громадськістю постало питання про чесність PR, який в принципі намагалася вирішити компанія Revlon. У 1961 році Верховний Суд США постановив, що клієнт PR-агентства повинен бути представлений в кращому вигляді, незалежно від того, чесним шляхом це досягнуто чи ні. PR-експерти починають проводити семінари для урядових органів. У цей період набуло чинності рух споживачів. У 1936 році був створений союз споживачів. Поява руху споживачів було обумовлено тим, що багато товарів не відповідали стандарту чи реальності, представленої PR-агентствами. Це підштовхнуло PR-спеціалістів на проведення більш масштабного дослідження громадської думки та проведення взаємного спілкування. У методику дослідження, на думку авторів, було введено вимір поведінки споживачів, пряме спостереження ведення статистики, опитування у респондентів та аналіз зареєстрованих скарг. У 1968 році було створено Американське товариство з вивчення PR. У 1973 році була обговорена роль PR-фахівця, а також вирішувалися проблеми про дезінформацію і способи прийому інформації. У 50-ті роки починає існувати запис прес-конференцій. У 60-ті роки PR служив суспільству та економіці, активно підтримуючи їх. 70-ті роки 20 століття характеризуються тим, що PR-діяльність стала відкритою для жінок країни.

Таким чином, у четвертий період розвитку PR в США, на думку авторів книги, PR стає частиною планування і управління.

3. Професіоналізм у PR

П'ятий період розвитку PR, на думку авторів, доводиться з 1980 року до теперішнього часу. Вони характеризують цей час, як період професіоналізму та встановлення контактів на міжнародному рівні. У цей час у США починають розвиватися глобальні комунікації: супутникове телебачення, Інтернет і т.д. На думку авторів, на початку цього періоду на розвиток PR активно впливало Інформаційне агентство США (USIA). В кінці 70-початку 80 р.р. великі PR-компанії увійшли до складу рекламних агентств, утворивши таким чином цілі комунікаційні гіганти, які займалися PR, рекламою, оформленням та іміджем продукції, директ-маркетингом, просуванням продажів і т.д.

У 80–90-ті роки 20 століття почалося активне навчання PR. Стали з'являтися нові факультети, відкриватися коледжі, навчальні цієї спеціальності. Новий розвиток PR набуло після науково-технічної революції: з'явилися нові способи комунікації, що дозволяють зв'язатися з усім світом. Стали поширюватися газетні вирізки в електронному вигляді, застосовуватися комп'ютерна графіка для доповідей, супутникове телебачення для трансляції реклами і фільмів. У 1992 році Ед. Берніз намагався PR-діяльність оформити як офіційну професію, але це йому не вдалося. PR, як офіційна професія, оформилася порівняно недавно. У 1998 році була створена найпотужніша Асоціація PR-фірм (основоположник – Джек Берген), яка стала першою галузевої організацією в цій області.

У такому ключі нам представили історію розвитку PR в США автори книги «Все про PR» Д. Ньюсом, Джуді ВанСлайк Терк і Дін КРУКЕБЕРГ. Виходячи з викладеного, можна зробити висновок, що PR своїм розвитком в даний час багато в чому зобов'язаний США, які можна назвати «батьківщиною» цієї діяльності. Історія розвитку PR триває протягом чотирьох століть і все ще триває.

Висновок

11 вересня 2001 світ зіткнувся з новим викликом. Ця дата стала відправною точкою і для змін у системі PR. Фахівці зіткнулися з роботою над глобальною кризовою ситуацією, коли одночасно відбувалися терористичні атаки, зупинялося авіасполучення, валилися біржові індекси. Нові виклики PR-фахівцям кинув і глобальна економічна криза, що почалася в минулому році. Вплив цих подій на розвиток PR, безсумнівно, дуже велике. Але всі вони відносяться вже до новітньої історії і ще вимагатимуть тверезого аналізу.

Список літературних джерел

1. Д. Ньюсом, Джуді ВанСлайк Терк і Дін КРУКЕБЕРГ «Все про PR» (Москва, 2000 рік)

2. Ф.І. Шарков «Паблік Рілейшнз (зв'язки з громадськістю)» (СПб, 2005)

3. http://www.ibl.ru/konf/140509/23.html

4.http://www.4 p.com.ua/content/istoriya-pr