Види застосованих подієвих PR кампаній.
В частині елементарні операції PR кампанії ми вже перерахували такі запроваджені нами та здійснені заходи як:
публікації в пресі (інформаційні);
сюжети на радіо та телебаченні;
здійснення планування та проведення брифінгів, прес-конференцій;
освітлення в ЗМІ заходів клієнта (участь у відкритті виставки, конференції, презентації нових парфумів);
участь в благодійних акціях з підтримки вітчизняного дитячого спорту.
Але для того щоб PR кампанія була комплексною і успішною ми використали ще й такі PR заходи:
- професійний копірайт (сценарії, статті, тексти виступів тощо.);
- організація і супроводження прес-турів;
- РR-консалтінг з питань ухвали і аналізу риск-факторов; розробка стратегії стосунків з ЗМІ на «кризових» ситуаціях;
- тематичний моніторинг ЗМІ і його аналіз;
Особливо гордістю нашої PR кампанії є участь Віталія разом зі спортсменкою Яною Клочковою у Всеукраїнському турі зі збору коштів на підтримку дитячого спорту і відкриття нових басейнів. Саме ті акції в яких приймав участь безпосередньо Віталій допомогли зібрати великі кошти, що свідчить про довіру людей нашому клієнту.
Характер взаємодій з ЗМІ (аналіз письмових і неписьмових матеріалів).
ЗМІ – це дзеркало, де відбивається комунікаційна робота РR-спеціалістів. Дзеркало, поза сумнівом, багатогранне, можливостей відображення – маса – від газет районного масштабу до центральних телеканалів. Ось у сучасної Україні друкарські видання читає далеко не кожна родина, а телевізор є у кожному будинку. І за даним статистики, рядовий громадянин нашої країни щодня проводить перед телевізійним екраном від трьох близько трьох із половиною годині. У середньостатистичному українському домі телевізор працює близько сьоми години щодня (це зовсім означає, що його постійно дивляться, психологи впевнені, що й фонове мовлення здатне надавати досить сильний вплив на свідомість ). Тому вплив на людей телевізійних передач та інтерв’ю є найбільшим.
Після виходу документального фільму про братів Кличко їх рейтинг возріс на багато пунктів. Людям цікаве їх життя та вчинки, і ще телебачення робить ілюзію особистого спілкування з людиною.
ЗМІ (газети і журнали) охоче пишуть про нашого клієнта, тому що він намагається бути еталоном і в політиці і в особистому житті. Ось фрагмент статті із газети “День”:
“ Чемпіон IBF і WBO в суперважкій вазі Володимир Кличко спростував чутки про можливий поєдинок проти свого старшого брата, володаря титулу WBC Віталія Кличка.
Як заявив Володимир, його слова про розмову з мамою були просто жартом, оскільки обидва брати вже втомилися серйозно відповідати на питання про проведення поєдинку один проти одного, повідомляє allboxing.ru.
«Наші переговори з мамою почнуться після 20 червня. Звичайно, я жартую! А якщо серйозно, не розумію, чому були так сприйняті мої жартівливі слова про розмову з мамою. Ця тема піднімалася не раз. Ми, чесно кажучи, вже втомилися говорити, що ніколи не битимемося один з одним. Для нас нічого дорожчого за мамине серце немає», - розсміявся Кличко.”
Також, зазначимо що у Віталія та Володимира є свій офіційний сайт де вони розміщують новини, архівні матеріали та завжди запрошують представників ЗМІ до співпраці.
Види реклами.
Як видатна і дуже популярна людина Віталій рекламує чоловічі парфуми та спортивний одяг, знаряддя. З одного боку це дає можливість бути частіше на екранах телевізора і звертати на себе увагу, а з іншого деякі люди вважають, що це псує його образ серйозного політика. Ми вважаємо, що участь Віталія у рекламних заходах, роликах та кліпах є позитивним моментомдля його кар’єри бо є відсоток виборців,які голосують тільки тому, що сподобалась зачіска чи посмішка кандидата.
Аналіз ефективності PR кампанії.
PR кампанію можна вважати досить успішною, бо після її проведення наш Клієнт кандидат у депутати Київської міської Ради не тільки зміг набрати відповідну кількість голосів, а ще й сформувати блок своєї політичної сили. Комплексні але й не дуже назойливі (бо можна переборщити) PR заходи повисіли інтерес і популярність нашого клієнта, створили йому позитивний імідж.
Література
1. Алёшина И. В. Паблик Рилейшнз для менеджеров. Учебник. - М.: ИКФ "ЭКМОС", 2007. - 480 с.
2. Капитонов Э. А., Капитонов А. Э. Корпоративная культура и PR. - Москва: ИКЦ "Март", Ростов-н/ Д: Издательский центр "Март", 2007. - 416 с.
3. Кондратьев Э.В., Абрамов Р.Н. Связи с общественностью: Учебное пособие для высшей школы / Под общ.ред. С.Д. Резника. - 3-е изд. - М.: Академический проект, 2005. - 432 с. - ("Gaudeamus").
4. Китчен Ф. Паблик рилейшнз: принципы и практика. - М.: Юнити, 2006. - 447с.
5. Маркетинг/ под ред. Проф. Уткина Э.А. -М.: Издательство ЭКМОС, 2007. - 320 с.
6. Ньюсом Даг, Тёрк Джуди ВанСлайк, Крукеберг Дин. Всё о PR. Теория и практика паблик рилейшнз. - 7-е изд.: пер. с англ. - М.: Консалтинговая группа "ИМИДЖ-Контакт": ИНФРА-М, 2006. - VIII, 628 с. - (Серия "Современные консалтинговые технологии")
7. Пашенцев Е. Н. Паблик рилейшнз: от бизнеса до политики. - 2-е изд.-М.: Изд-во "Финпресс", 2006. - 240 с. - (Маркетинг и менеджмент в России и за рубежом).
8. PR-технологии в политике//Маркетинг в России и за рубежом 4(48) - 2007. - стр.37;
9. Тимофеев М.И. Связи с общественностью (Паблик рилейшнз): Учебное пособие. - М.: Издательство РИОР, 2007. - 158с.
10. Чумиков А. Н., Бочаров М. П. Связи с общественностью: теория и практика: Учеб. Пособие. - М..: Дело, 2007. - 496 с.
11. Шарков Ф.И., Родионов А.А. Реклама и связи с общественностью: коммуникативная и интегративная сущность компаний - М.: Академический проект: Трикета, 2005. - 304с. -("Gaudeamus")