Смекни!
smekni.com

Удосконалення експлуатації транспортних і навантажувально-розвантажувальних засобів в ПСП "Комишанське" Охтирського району Сумської області з розробкою технології навантаження цукрових буряк (стр. 7 из 7)

Сн =

= 1,32 грн.

4.5.9 Собівартість виготовленого пристрою становить:

С =

+1,32 = 27,71 грн.

4.6 Охорона природи

Значні зміни в природі відбуваються у зв'язку з широким застосуванням сучасних засобів механізації. Сільське господарство в сучасних умовах - це високомеханізована галузь господарства. На полях господарств працює понад 420 тисяч тракторів, 98 тисяч комбайнів, 350 тисяч вантажних автомобілів, інша самохідна техніка.

Дослідження спеціалістів показали, що багаторазове переміщення машин по полю ущільнює ґрунт, погіршується його структура та фізико-хімічні особливості. При сильних випаданнях опадів утворюється поверхневий стік за рахунок чого розвивається ґрунтова ерозія, родючість ґрунту зменшується на 10-30% і навіть більше.

Необхідно також пам'ятати, що високі швидкості також спричиняють ущільнення ґрунту.

Інколи автомобілі миють у мілких річках, невеликих озерах та ставках. Це забруднює воду, негативно відображується на рибопродуктивності водоймищ. Такі дії абсолютно недопустимі.

Багато випадків, коли техніка заправляється в полі паливом і мастильними матеріалами, а при вимушеному ремонті забруднюється ґрунт мастилами, бензином та іншими нафтопродуктами. Крім забруднення при цьому ще випаровується велика кількість легких фракцій.

Щоб зменшити шкідливу дію автомобіля на навколишнє середовище необхідно виконувати наступні заходи:

-зменшення роз'їздів автомобілів по полю, вибір раціональних шляхів їх руху по дорогах;

-конструювання новий типів автомобілів для сільськогосподарського виробництва, які б менше впливали на навколишнє середовище;

- суворий контроль за регулюванням і правильною експлуатацією двигунів автомобілів та механізмів;

- перевірка і контроль справності роботи карбюраторів, систем живлення автомобілів, перевірка вихлопних газів автомобілів на „екологічність";

- миття техніки виконувати лише в спеціально обладнаних місцях з відведенням забрудненої води в каналізацію або у відстійники, з яких воду можна використовувати повторно, миття автомобілів в річках або ставках забороняється;

- заправку автомобілів в полі паливом і мастильними матеріалами виконувати за допомогою спеціальної автозаправочної техніки, це зменшує забруднення ґрунту і економе паливо-мастильні матеріали;

- у випадку непередбачуваного ремонту в полі, всі паливо-мастильні матеріали збирати у спеціальні ємкості і здавати їх на переробку, а не виливати в полі;

- перехід частини транспорту на електротягу - електромобілі;

- здійснювати перевірку роботи двигуна на токсичність;

- підвищення професійної майстерності водіїв автомобілів;

- збільшення коефіцієнта використання вантажопідйомності автомобілів;

- утримання заправочних колонок в справному стані;

-застосування раціональних маршрутів руху, контейнерні перевезення, організація автопоїздів, дозаправлення автомобілів на лінії;

- переведення двигунів автомобілів на роботу на зрідженому газі;

- покращення регулювальних робіт в автомобілях зменшує витрату палива, а тому і менше забруднює атмосферного повітря.

Ці вимоги є обов'язкові для всіх автомобілів, ПСП "Комишанське". [11]

4.7 Цивільна оборона на об'єкті

З появою загрози нападу противника та в ході ведення війни інтенсивність використання транспортних засобів значно підвищується.

Техніку, що є на об'єкті сільськогосподарського виробництва можна підрозділити на транспортну, сільськогосподарську та спеціальну. Транспортну техніку використовують для перевезення людей, тварин та матеріальних засобів; сільськогосподарську - для дезактивації, дегазації, дезинфекції та механізованих робіт з ліквідації наслідків застосування препаратів обробки і нищення; спеціальну - для проведення заходів по санітарній обробці людей, ветеринарній обробці тварин, проведенні агротехнічних заходів по захисту рослин та інших спеціальних робіт.

Як транспортну техніку можна використовувати автобуси, бортові автомашини, самоскиди, автомобілі-тягачі, причепи, автофургони, санітарні та легкові автомобілі, напівпричепи та інші засоби.

Для перевезення матеріальних засобів більш придатні спеціальні машини: автофургони, автомобілі-рефрижератори, автозаправники, автоцистерни, автоцементовози, причепи-цистерни та інші машини.

Вантажні автомобілі, причепи та напівпричепи, які виділені для перевезення людей обладнують тентами, сидіннями та посадочними драбинками. Важливо, щоб при встановленні сидінь борти кузова автомобіля або причепа не були б опорами для сидінь. Металічну посадочну драбину прикріплюють до задньої торцевої частини платформи. При необхідності проводять інші роботи по обладнанню транспортних засобів.

Використання транспортних засобів при ліквідації наслідків військових дій, катастроф, пожеж, ядерного та хімічного ураження потрібно включити в план цивільної оборони господарства, де необхідно визначити організацію і порядок використання транспорту [ 13 ].


Висновок

Виконуючи дипломний проект на тему „Удосконалення комплексної механізації транспортних і навантажувально-розвантажувальних робіт в ПСП "Комишанське" Охтирського району Сумської області з розробкою технології і організації навантаження вантажів" я виходив з конкретних умов господарства, а також досвіду роботи автопарку по перевезенню сільськогосподарської продукції.

Висвітлюючи окремі питання дипломного проекту і під час навчання в коледжі навчився використовувати технічну та довідкову літературу, вирішувати конкретні питання сільськогосподарського виробництва, виконувати розрахунки деталей на міцність, а також конструювати деталі й вузли пристроїв машин.

Всі розрахунки в дипломному проекті я виконував з використанням обчислювальної техніки.

Розроблений мною дипломний проект на вищеназвану тему має практичне значення і його можна використати в умовах ПСП "Комишанське".


Література

1. Фортуна В.І., Миронюк С.К. Технологія механізованих сільськогосподарських робіт. - М.: Вища школа, 1991.

2 Силкин А.А. Грузовые и пассажирские автомобильные перевозки. - М.: Транспорт, 1985.

3 Капланович М.С. Справочник по сельскохозяйственным транспортным работам. - М.: Росагропромиздат, 1988.

4 Фостовцев Г.Ф. Автотехобслуживание. - М.: Агропромиздат, 1985.

5 Техническое обслуживание и ремонт автомобилей. - М.: Транспорт, 1985.

6 Боровских Ю.И. и др. Устройство, техническое обслуживание и ремонт автомобилей. - М.: Высшая школа«1975.

7 Дудченко А.А. Основы технического обслуживания автомобилей. - К.: Высшая школа, 1987.

8 Суханов П.Н. и др. Техническое обслуживание и ремонт автомобилей. Пособие по курсовому и дипломному проектированию. - М: Высшая школа,1990.

9 Хорошун Г.О. Дипломне проектування по експлуатації автомобільного парку сільськогосподарського підприємства. - К.: Методкабінет, 1990.

10Гряник Г.Н. Охрана труда и пожарная безопасность. - К.: Высшая школа, 1981.

11Астанин Л.П., Благосклонов К.Н. Охрана природи. - М.: Колос, 1978.

12Стеблюк М.І. Цивільна оборона. - К.: Урожай, 19984.