Знаходимо:
Річна витрата пального при годинній витраті q = 8,0кг/г
(2.14)Висновки: В цьому розділі ми вибрали проектуємий засіб ветеренарно-санітарної обробки приміщень та визначили продуктивність та кількість машин.
3 РОЗРАХУНОК ПРОЕКТУЮЧОГО ВУЗЛА
3.1 Пояснення конструкторсько-технологічної схеми вузла
На малюнку 3.1. приводимо ескіз гідромотору з насадкою (наконечником).
Рис. 3.1. Ескіз гідромотора з наконечником (насадкою): 1 – наконечник; 2 – перехідник; 3 – трубка гідромотора; 4 – прокладка
Гідромотор машини ОМ-22614 представляє собою рукоятку, з нагвинченими на неї трубками 3. До трубки пригвинчується перехідник 2, на який встановлюється змінний наконечник (насадка) 1. Перехідники служать для накручування наконечника та з'єднання 2…3 трубок в гідромоторі.
До рукоятки приєднується напірний рукав.
Насадки гідромотора мають різну геометричну форму для забезпечення формування круглого струменю та плоского з кутом розкриття α=20° у режимі гідроочистки та конусоподібної з кутами розкриття 15° та 90° у режимі дезінфекції [9].
Насадки з круглими отворами застосовують для створення округлого струменю, що використовується для очищення поверхонь складної конфігурації. Ця насадка дозволяє отримати достатньо потужний та широкий по обсягу очищаємої поверхні струменя. Насадка, що створює плоску струю, використовується при очищенні менш забруднених поверхонь, так як струмінь не має великої потужності, але охоплює більшу поверхню.
3.2 Визначення основних робочих параметрів
Відповідно до технічної характеристики машини витрата робочого середовища складає:
Температура робочого середовища t = 50…85°C. Робочий тиск рідини: при гідроочищенні
Роч = 14 МПа; при дезінфекції Рд = 1,6МПа.Визначаємо швидкість струменю, що виходить з насадки за формулою:
, м/сде
- коефіцієнт швидкості насадки, = 0,6 - напір, що створюється тиском у струмені , Па - густина рідини, кг/м3Виконуємо розрахунок для гідроочищення при
, Па; кг/м3 (густина рідини при 50°С) , м/сНеобхідний діаметр отвору насадка
0,0024 м = 1,9…2,4 мм
Для дезінфекції ці ж параметри при
Па, кг/м3 м/с3.3 Розрахунок основних деталей на міцність
У випадку перекриття (забивання) отвору у гідромоторі виникає напруження розриву, яке дорівнює робочому тиску. Так при очищенні
МПа. Допустиме напруження при розриві з врахуванням динамічності навантаження [ ] = 50…60 МПа, інакше міцність на розрив різьби наконечника забезпечена.Знаходимо довжину з'єднувальної різьби з умови міцності на згин
, ммде
- розрахункове зусилля у різьбі, Н; - крок різьби, мм; , 1 – поверхневий та внутрішній діаметри різьби, мм; - допустиме напруження при згині різьби; = 30…40 МПа приймаємо для розрахунку = 30 МПаЗусилля у різьбі при d = 12 мм
НРозрахункове зусилля у різьбі при коефіцієнті запасу n = 1,5
НДля різьби М12: d = 12 мм; d1 = 10,65 мм при кроці різьби t = 1,25 мм.
Знаходимо довжину різьби
мм.Довжину різьби вибираємо конструктивно з рекомендованих умов
ммНа аркуші 3 розробляємо деталі гідромотору дезінфікуючої машини ОМ-22614.
Висновок: зробивши розрахунок проектного вузла було запропоновано спеціальний вузол гідромотор для більш зручного проведення санітарно-ветеринарної обробки приміщень та проведений розрахунок йо
4 Техніко-економічні показники проекту
Річні експлуатаційні витрати визначаємо за формулою:
С= Сз + Сам + Стр + Сел. + Спал + Спр,грн. (4.1)
Де Сз – заробітна плата
Сам – амортизаційні відрахування
Стр – відрахування на поточний ремонт
Сел. – ціна електроенергії
Спал – ціна палива
Спр – інші витрати.
Заробітну платню з нарахуваннями знаходимо за формулою:
(4.2)Де К – коефіцієнт нарахувань на соцстрах, додаткову заробітну плату та інше, К = 1,75;
Зпр – річні витрати праці, Зпр = 10220люд-г;
- годинна тарифна ставка, приймаємо для веттехніка =0,67 грн/г.Знаходимо заробітну платню Сз = 1,75
10220 0,67 = 11983грн.Амортизаційні відрахування визначаємо у розмірі 12,5%, відрахуваня на поточний ремонт – 5,4% від балансової вартості машини Б= 1270грн.
Знаходимо
(4.3)Стр = 0,054
1270 = 69 грнЦіна електроенергії при вартості за 1КВт
гСел= 0,16грн/КВт
г та річній витраті Зел = 11115КВт гСел= Зел
Сел=6669 0,16=1067грн (4.4)5 ОХОРОНА ПРАЦІ
До роботи з машинами ветеренарно-санітарного типу призначають фізично здорових осіб, які пройшли мед. огляд,які вивчили пристрій та правила експлуатації машин, а також санітарні правила по зберіганню, транспортуванню та приміщенню ядохімікатів у сільському господарстві.
Особи, працюючи з хімореактивами, повинні бути забезпечені спецодягом та спецвзуттям та індивідуальними засобами захисту. По закінченню роботи прибрати з хімореактивами спецодяг необхідно очистити та прибрати у спеціально відведену шухляду.
Під час приготування робочих розчинів необхідно використовувати резинові рукавички. Бочки з реактивами слід відкривати при допомозі спеціальних ключем. Забороняється підігрівати пробки у бочках або вибивати їх.
Перед дезінфекцією обличчя та руки змащують спец. Засобом. На робочому місці не можна приймати їжу, пити води, палити.
На місце роботи не допускається присутність по сторонніх осіб, особливо дітей.
Забороняється залишати без охорони оброблені об’єкти та хімреактиви, а також заправлені баки та тару, у яких знаходяться робочі розчини. Перевозити хімічні речовини потрібно у не пошкодженій тарі. На кожній ємкості повинно бути етикетка, на якій помічено місце, дата та серія виготовлення, строк придатності, спосіб зберігання, доза примінення та інше.