Смекни!
smekni.com

Характеристика діяльності сільськогосподарського підприємства "Золота нива" (стр. 7 из 7)

№ п/п Найменування показника За звітний період
1 Матеріальні затрати 2454,2
2 Витрати на оплату праці 621,5
3 Відрахування на соціальні виплати 67,4
4 Амортизація 89,0
5 Інші операційні витрати 613,4

Проводячи аналіз фінансових показників господарства ТОВ «Золота нива» за період від 2006 по 2008 рік можна помітити, що в цей період показники доходу (виручки) від реалізації продукції постійно збільшується. Однак, збільшення така закономірність стосується показника чистого доходу. Тобто господарство постійно нарощує темпи виробництва сільськогосподарської продукції.


10 ПРАВОВІ ПИТАННЯ ВИРОБНИЦТВА

ТОВ «Золота нива» пройшло реєстрацію в Бершадській районній державній адміністрації. Було створене в 1998 р.

Для державної реєстрації господарством подавалися наступні документи:

1. Рішення власника майна або уповноваженого ним органу випадку передбачених законом.

2. Установчі документи, передбачені законом для відповідного виду юридичних осіб.

3. Рішення Антимонопольного комітету України про згоду на створення, реорганізацію суб'єктів господарювання у випадках встановлених законом.

4. Реєстраційна картка встановленого зразка.

5. Документ, що засвідчує сплату коштів за державну реєстрацію.

Статут приватного сільськогосподарського підприємства ТОВ «Золота нива» містить у собі відомості про його найменування і місцезнаходження, мету і предмет діяльності, розмір і порядок створення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх комплектацію, про умови реорганізації та ліквідації, а також інші відомості.


11 ОХОРОНА ПРАЦІ В ГАЛУЗІ

Організація охорони праці в ТОВ «Золота нива» знаходиться під керівництвом голови приватного сільськогосподарського підприємства, інженера з охорони праці, головних спеціалістів господарства.

Нормативної документації по охороні праці в господарстві мною виявлено не було. В інженера по охороні праці були деякі положення, але вони вже не одноразово були змінені і доопрацьовані керівництвом нашої держави.

Стосовно інструктажів, що мають місце в організації системи охорони праці в господарстві, то людині, яка вперше потрапила на виробництво обов'язково проводять вступний інструктаж. Це й же інструктаж проводиться і працівникам, які працювали в господарстві на основі сезонних робітників. Також проводиться первинний інструктаж: безпосередньо біля робочого місця працівника

Однак, мають місце й такі випадки, що інструктаж інженером чи головним спеціалістом господарства не проводиться, а в журналі в, якому він реєструються вимагають від працівників поставити підпис. Такі дії спричиняють потенційну загрозу перед працівниками. Адже переходячи на інший вид діяльності працівник не усвідомлює в повній мірі про небезпеку, яка може його очікувати при недотримані правил техніки безпеки. Інші ж види інструктажів фактично не проводяться.

Стосовно забезпеченості господарства засобами індивідуального захисту, то тут ситуація наступна: господарство виділяє малу кількість коштів на закупівлю необхідних для безпеки людини засобів захисту. А тому на таких небезпечних роботах , як внесення пестицидів, протруєння насіння, сівба культур з незахищеними від шкідливого впливу пестицидів.

На робочих місцях з важкими і шкідливими умовами праці працівники не забезпечуються спецхарчуванням.

Трапляються випадки коли на виробництві працівник отримує травму. Політика господарства спрямована на те, щоб приховати дані випадки від відповідних організацій. Тому проводяться всілякі заохочення потерпілого, щоб той відмовився від офіційної реєстрації випадку отримання виробничої травми. Тому офіційно показники рівня травматизму в господарстві на високому рівні. А неформально картина не така приваблива.

В якості пропозицій рекомендую керівництву господарства виділяти таку кількість коштів, якої необхідно для повного забезпечення працівників необхідним спецодягом. Ігнорування захистом працюючих призводить до отримання небажаних отруєнь та травм. Із повною відповідальністю підходити до організації проведення інструктажів, що працівники повністю усвідомлювали про потенційну небезпеку, яка може виникнути при їх роботі. Окрім цього необхідно рухатися у напрямку, коли здоров'я людини: буде пріоритетним явищем. Щоб обладнання які впроваджуються у виробництво мали більш комфортні умови праці, і були безпечними при експлуатації.


12 ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

На сьогоднішній день питанню охорони навколишнього середовища не приділяється належна увага. Дотримання природоохоронного законодавства та природоохоронних заходів в господарстві проводиться не зовсім належним чином. Є випадки, коли господарством проводилися агротехнічні заходи, які спричиняли погіршення умов навколишнього середовища. Це стосується того випадку, що при проведенні захисту посівів культур від шкідників не проводиться сповіщення населення. Внаслідок чого місцеві пасічники зазнають значних збитків, через масову загибель бджолосімей.

Сучасними проблемами на шляху у вирощуванні екологічно чистої продукції є значне поширення небажаних збудників хвороб та шкідників., засміченість орних земель бур'янами. Тому аби вберегти урожай доводиться застосовувати значну кількість пестицидів, що перетворюють продукцію в не зовсім екологічно чисту.

Раціональне використання земельних ресурсів одна із важливих умов збереження екологічного навколишнього середовища. Тому по мірі можливості господарство намагається раціонально використовувати свої земельні ресурси. Поблизу водоймищ проводять такий обробіток, який зменшує ризик появи значних ерозійних процесів. На території, яка сильно піддається ерозій проводять вирощування культур суцільного способу сівби, на сильно реградованих проводять заліснення.

В цілому землі господарства не є забрудненими. Інша річ засміченість полів насіння і вегетативними органами бур'янів. Попри спроби зменшення рівня забур'яненості стан полів дедалі погіршується.

Господарство вже протягом багатьох років не проводить на території свого господарювання будь-яких протиерозійних заходів. Тому все частіше проявляються такі явища як вітрова ерозія.

Підсумовуючи вищезазначене, потрібно сказати, що в охороні навколишнього середовища потрібно впроваджувати кардинальні зміни. В світі давно приділяють велику увагу охороні навколишнього середовища і нашій державі в цілому і в господарстві, в якому проводилася практика потрібно впроваджувати комплекс заходів, що були б спрямовані на поліпшення оточуючого середовища.


ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Господарство ТОВ «Золота нива» має сприятливе місце розташування, що сприяє реалізації вирощеної продукції. Також ґрунтово-кліматичні умови сприяють отриманню непоганих врожаїв сільськогосподарських культур.

Під час практики я багато чого дізнався про правильну організацію галузі рослинництва. Опираючись на здобутий досвід та проаналізовані недоліки господарювання можна зробити висновок, що в галузі землеробства необхідно дотримуватися науково-обґрунтованої сівозміни, обробіток ґрунту і проводити у строки, які найбільш є оптимальними, та на рекомендовану глибину. Окрім цього доцільно було б проводити заходи, по мірі можливості, по мінімалізації обробітку ґрунту.

В галузі рослинництва впроваджувати стійкі та високопродуктивні сорти сільськогосподарських культур. Чітко дотримуватися технології вирощування культур. Застосовувати ефективний захист культур від комплексу хвороб, шкідників та бур'янів.

Для підняття галузі кормовиробництва необхідно по-перше, збільшувати площі під кормові культури, повертати в структурі посівних площ кормові сівозміни. Проводити будівництво сучасних сховищ для заготівлі кормових культур. Використовувати сучасну кормо збиральну техніку, яка дозволила б проводити заготівлю кормових культур у рекомендовані терміни.

В перспективі господарство може отримати статус насіннєвого, що дозволить проводити реалізацію насіннєвого матеріалу. Для цього потрібно розвивати організацію насінництва із впровадженням всіх заходів, які спрямовуються на правильну організацію вирощування насіннєвого матеріалу.

При захисті сільськогосподарських культур обов'язково проводити короткострокові і довгострокові прогнози появи тих чи інших шкідливих об'єктів. Для цього проводити необхідні розкопки та спостереження. Для кожної культури проектувати інтегровану систему захисту рослин. Використовувати сучасну техніку при догляді за культурами.

Технологія зберігання і переробки продукції важлива складова отримання кондиційного зерна та насіння. При проведені комплексу заходів спрямованих на післязбиральну обробку зернових мас чітко дотримуватися режимів сушіння та охолодження. Використовувати сучасні зерносховища, що є менш енергозатратними.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Книга історії полів сівозмін ТОВ «Золота нива»с. Баланівка, Бершадського району, Вінницької області.

2. Агрономічний звіт про внесення мінеральних добрив та ядохімікатів в ТОВ «Золота нива».

3. «Сільськогосподарські машини». А.Ф. Головчук, В.І. Марченко — К.; Грамота, 2005. - 571 с.

4. О.І. Зінченко. «Рослинництво» - К.; Аграрна освіта, 2003. - 587 с.

5. Звіт про розміщення культур ТОВ «Золота нива».

6. Технологічні карти ТОВ «Золота нива»2010року.