Смекни!
smekni.com

Осінні календарні та християнські свята (стр. 4 из 7)

В радянські часи бібліотечна справа стала частиною державної політики.

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед ведучих – Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України і інші.

Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870.

Послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів.


ЖОВТЕНЬ

1 жовтня День ветерана

Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість

За ініціативою ООН 1 жовтня у всьому світі наголошується як Міжнародний день осіб похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

По міжнародній класифікації особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких в світі в даний час — 629 мільйонів. Тобто майже кожна десята людина на Землі.

Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість. Нинішні «літні люди» є останніми носіями класичної культури межі ХІХ-ХХ століть, того часу, в якому над усе були честь, вихованість, толерантність - ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли крізь всі жахи тоталітаризму, голодоморів, репресій і воєн.

1 жовтня Міжнародний день музики

Проводиться за рішенням Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО. Згідно з довідником радянських часів (1988-го року видання), це свято відзначається 2-го жовтня. Встановлене в 1975-му році.

5 жовтня День вчителя

«День вчителя – свято, яке залишається з нами назавжди»

«Професійне Міжнародне свято працівників освіти буво засновано ЮНЕСКО в 1994 році. В Україні День працівників освіти згідно Указу Президента від 11 вересня 1994 року наголошується в першу неділю жовтня» - інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Проте, багато громадян України, що отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам'ятають святкові букети астр і хризантем, які вручалися за традицією або з щирою подякою викладачам в день вчителя. Білі фартухи і сорочки одягали в кінці першого тижня жовтня по указу Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року.

«День вчителя – свято, яке залишається з нами назавжди» - затверджує урядовий портал.

Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони вчать і виховують більше мільйона дошкільників, навчають більше п'яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

День працівників освіти

Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 513/94, від 11.09.94 р.) в першу неділю жовтня як професійне свято працівників освіти.

8 жовтня День юриста України

День юриста з'явився в календарі України по Указу Президента №1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод Українців.

Професійне свято людей, все життя яких підлегле гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», наголошується щорічно 8 жовтня.

Для Українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, перш за все на правознавське співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, удосконалення Українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості і правової культури Українців.

З державою все гаразд, - вважають юристи, - якщо його основний Закон, Конституція, не обмежує права і свободи громадян, а, навпаки, збільшує зону цих свобод. В Україні, державі з вміло написаною конституцією і не дуже вміло виконуваними законами спеціальність юриста займає лідируючі позиції.

Всесвітній день пошти в Україні

9 жовтня світове поштове співтовариство відзначає Всесвітній день пошти на честь історичної дати 9 жовтня 1874 року, коли було укладено Бернську Угоду, яка започаткувала Всесвітній поштовий союз (ВПС) із штаб-квартирою в Берні - столиці Швейцарської Конфедерації.

Усі країни-члени ВПС, зокрема й Україна, яка увійшла до його складу ще в 1947 році, з нагоди Всесвітнього дня пошти проводять у себе низку заходів, мета яких - ознайомити широкі верстви населення з діяльністю та завданнями ВПС, поширити відомості про соціальне та економічне значення поштових служб у державі та світі, ще раз привернути увагу споживачів до поштових послуг та проблем галузі.

10 жовтня День працівників стандартизації і метрології України

Прокруст, міфологічний працівник стандартизації і метрології

14 жовтня – Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 роки в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інжинерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стала підстава нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з Грецької isos - рівний).

В 1970-році Президент ІSО пана Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, але і урядів і споживачів всього світу.

День працівників стандартизації і метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 наголошується щорічно 10 жовтня.

12 жовтня День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України

Санепіднадзор охоплює всі сфери життєдіяльності людини.

Указом Президента від 5 жовтня 2004 року (№ 1178/2004) в Україні встановлено професійне свято - День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби, який щорічно наголошується в другу неділю жовтня.

Державний санітарно-епідеміологічний нагляд охоплює всі сфери життєдіяльності людини: умови мешкання, праці, живлення, відпочинку, виховання і навчання дітей і підлітків. Тому санітарно епідеміологічна служба займає ключову позицію в системі охорони здоров'я країни.

Державна санітарно-епідеміологічна служба вже більше 80 років є ефективною складовою галузі охорони здоров'я, яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері профілактичної медицини, стоїть на варті здоров'я і працездатності людей, захищає їх від небезпечних інфекційних захворювань.


12 жовтня День художника України

Образотворче мистецтво є однією з самих довершених форм діяльності.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких відчуттів. Ваші роботи будять прагнення до прекрасного, спонукають задуматися над суттю буття.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід'ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб Українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про могутній потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України в світі.

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотої фундації світового образотворчого мистецтва.

Дбайливо зберігаючи і розвиваючи традиції самобутньої національної художньої школи, ви затверджуєте вічні загальнолюдські вартості, приносите людям радість спілкування з прекрасним.

14 жовтня Покрова Пресвятої Богородиці

Велике Богородичне свято, яке було встановлене на честь з'явлення Матері Божої в одному із храмів Константинополя біля 910 року. За правління імператора VІ Філософа (886-912), коли на місто напали сарацини, жителі молилися на всенічній службі у Влахернському храмі, де переховувалася її риза. Саме в цей час виходець із українських земель угодник Божий Андрій, Христа ради юродивий, побачив під церковним склепінням з'явлення Пресвятої Богородиці в оточенні ангелів, пророків і апостолів. Матір Божа молилася за Весь християнський світ, а потім, підійшовши до престолу, зняла з голови покривало (омофор) і покрила ним християн, що молилися тоді у храмі. Св. Андрій із хвилюванням запитав у свого учня Єпифанія (Епіфана): "Чи ти бачиш, брате, Царицю і Владику всіх, яка молиться за весь світ?". На що той відповів: "Бачу і жахаюся". Це з'явлення було прославлене присутніми в храмі людьми, які увірували в допомогу Матері Божої у їхній боротьбі із загарбниками. Підбадьорені небесною підтримкою, греки-християни перемогли сарацинів. Покров-омофор став символом опіки і заступництва Пречистої Діви Марії.

Згодом цю подію прославили у всьому Константинополі, а на Русі в ХІ ст. поширилось свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке віднесли на 1 Х (за новим стилем 14 Х).

14 жовтня День Українського козацтва

Меморіал українським козакам.

Зародження і формування Української народності відбулося в XII—XV ст. на основі південно-західної частини східно-слов'янського населення, що входило раніше до складу Київської Русі (IX—XII вв.). На основі староруської народності сформувалися три східно-слов'янські народи — Український, російський і Білоруський. Починаючи з XIII століттям Українці піддалися Угорському, Литовському, польському і Молдавському завоюванням. З кінця XV століття почалися набіги що затвердилися в Північному причорномор'ї Татарських ханів, що супроводжувалися масовим полоненням і угоном Українців.

В XVI—XVII вв. в ході боротьби з іноземними завойовниками Українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV вік), що створило державу (XVI вік) з своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яке стало політичним оплотом Українців.