РЕФЕРАТ
На тему:
«Умови утворення просочувань мовної інформації з використанням ЗУ, РЗУ, спеціальних дій і випадкових електроакустичних перетворювачів»
Для того, щоб скористатися каналами просочувань мовної інформації, окрім природних можливостей людини вимагається застосувати відповідні технічні засоби. Для створення дальніх каналів просочування акустичної інформації використовується так званий мікрофонний ефект. Ця поява в ланцюгах радіоелектронної апаратури сторонніх паразитних електричних сигналів, обумовлених механічною дією звукової хвилі, а також акустоелектричні і електроакустичні перетворювачів (пристрої, що перетворюють акустичну енергію пружних хвиль в середовищі в електромагнітне). Вибір каналу для знімання інформації залежить від виду об'єкту і обстановки навкруги нього.
По внешнему виду· в обычном исполнении· в закамуфлированном виде |
По используемому источнику питания· с собственным источником питания· с питанием от внешнего источника |
УУ – пристрій управління (приймач сигналів від блоку дистанційного керування;
ЧЕ – чутливий елемент (мікрофон), віброприймач або спеціальна антена для перехоплення електромагнітних полів комунікаційних ліній;
БНС – блок накопичення і стиснення інформації, призначений для зменшення роботи РЗУ на випромінювання до декількох сек. за сеанс передачі;
ПРД – передавач, що працює на частотах, що лежать в діапазоні 100. 1000 Мгц;
А – антенна;
ПЕ – живлячий елемент (якщо живлення не від лінії).
Напівактивні РЗУ – Аудіотранспондери. Характеризуються більш тривалим часом живлення від автономного джерела (до 4000 годин). Енергія власного ПЕ витрачається зовнішнього високочастотного сигналу, що тільки приймається, і його посилення. Зовнішній, спеціально сформований могутній зондуючий сигнал виробляється генератором синусоїдального сигналу потужністю 10Вт з частотою випромінювання 160МГц. З відстані до 10 метрів (для SIM-ATR‑16).
Приймачі випромінювання РЗУ
· Портативні приймачі сканерів. Від 100 до 1000 каналів пам'яті. Швидкість сканування до 30 каналів в сек. Можуть управлятися комп'ютером.
· Спеціальні приймальні пристрої (закамуфльовані і ні, з магнітофонами, мініатюрні і т.п.).
· Приймачі портативних радіостанцій. Висока якість прийому тільки від РЗУ, мають вузько смужну частотну модуляцію і використовуючи кварцову стабілізацію частоти. Можуть приймати кодовані сигнали.
· Побутові радіоприймачі. 88-108 Мгц.
Електроакустичний канал
Наявність в технічних засобах обробки інформації випадкових електроакустичних перетворювачів (випадкових мікрофонів), здатних перетворювати акустичні коливання в електричні сигнали забезпечує утворення електроакустичного каналу просочування інформації. До таких перетворювачів відносяться індукційні (індуктивні) перетворювачі, електричні дзвінки, гучномовці, електромеханічне реле, трансформатори і т.п.
В електричному дзвінку ТА під впливом акустичного поля відбувається переміщення якоря дзвінка, зухвала поява ЕДС небезпечного сигналу на обмотці дзвінка і в лінії, підключеній до телефонного апарату. Трансформатор, що складається із замкнутого сердечника і обмоток з різним числом витків, може також виконувати роль електроакустичного перетворювача.
Високочастотне нав'язування
Ця спеціальна дія високочастотним сигналом на ТС.
1. ВЧ нав'язування за допомогою контактного введення ВЧ сигналу в електричні ланцюги, функціональні або паразитні зв'язки, що мають, з технічним засобом.
2. ВЧ нав'язування за допомогою випромінювання ВЧ електромагнітного поля.
3. Контактне ВЧ нав'язування.
При встановленій мікротелефонній трубці (тобто за ситуації, коли телефонна розмова не ведеться і ланцюг живлення мікрофону розімкнений).
В даному випадку в телефонну лінію від спеціального високочастотного генератора подаються високочастотні коливання з частотою більше 100 кГц. Низькочастотні (небезпечні) сигнали формуються в ТСОЇ на елементах, що володіють властивостями електроакустичних перетворювачів (дзвінок, мікрофон і т.д.), які перетворять акустичні сигнали (розмовну мову в приміщенні, де розташований телефонний апарат) в електричні. Не дивлячись на те, що ланцюг мікрофону телефонного апарату розімкнений перемикачем, між ланцюгом мікрофону і виходом лінії існує паразитна місткість Сп порядка 5-15 пф. На достатньо високих частотах опір місткості цього перемикача буде відносно невисоким. Тому нав'язуванні високочастотні коливання через місткість Сп будуть прикладені до мікрофону. Якщо в цей час на мікрофон діє достатній звуковий тиск небезпечного сигналу, обумовлений веденням розмов в приміщенні, де розташований телефонний апарат, то на виході мікрофону з'явиться напруга небезпечного сигналу. Відбувається модуляція високочастотних коливань небезпечним мовним сигналом. Аналогічні явища спостерігаються і в ланцюзі дзвінка телефонного апарату.
Випромінювання високочастотних коливань, промодульованих небезпечним сигналом, у вільний простір здійснюється за допомогою випадкової антени – телефонного дроту. Промодульований високочастотний сигнал розповсюджується також в телефонній абонентній лінії за межі контрольованої території. Отже, прийом високочастотних коливань можна здійснювати або шляхом підключення приймального пристрою до телефонної лінії, або по полю.
Оптико-акустичний канал
Дистанційне лазерно-локаційне зондування розвідки. Дальність дії від десятків метрів до одиниць кілометрів. Якість істотно залежить від наявності і рівнів фонових акустичних шумів, перешкоджаючих вібрацій відбивача модулятора, а також ослаблення лазерного випромінювання в атмосфері і фонового оптичного засвічення при прийомі відображеного від об'єкту сигналу.